Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem bírom tovább, mit tegyek?

Nem bírom tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Össze omlott az életem. Elváltam, egyedül vagyok 2 gyerekkel. Nincs munkám. Vissza költöztem a szülőfalumba. A volt férjem lelkileg a mai napig bántalmaz. Nem bírom tovább. Tudom, hogy itt a két gyerek, és miattuk muszáj talpra állni, de nem megy. Fizikailag, lelkileg teljesen tönkre vagyok menve. Annyit bántott az anyjával együtt szavakkal, a végén már fizikailag is. A mai napig belémrúg. A kisebbik gyerek még ovis, nem ért semmit, a nagy iskolás, a volt férjem anyja őt is bántja, nem tudom megvédeni, láthatáshoz joga van. Ennek soha nem lesz vége. Mit csináljak? Teljesen ki vagyok már.
2021. júl. 1. 00:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Még 15 év mire felnőtt lesz a kisebbik gyerek, nem bírom már addig. Hétről hétre belém rúg. Meglopott, megalázatt, kihasznált.
2021. júl. 1. 00:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Erős vagy.
2021. júl. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha egyedül nem bírod, próbálj olyan embereket keresni, akiken néha megtámaszkodhatsz! Akik, ha nem is tudnak segíteni, de legalább meghallgatnak. Keress munkát! (Gondolom ezt nem kell mondani) Beszélj a gyerekeiddel! Ne támaszkodj rájuk, de legyél velük őszinte! Mondd el, ha szomorú vagy és kérd őket, hogy ők is mutassák ki a bánatukat! Ha nincs munkád, akkor feltétlenezem, a gyerekeknek és neked egyaránt egy pszichológus drága lenne, de talán államihoz be tudod kérni magatokat vagy az apjuktól kérni rá pénzt, mindenesetre egy pszichológus kifejezetten ajánlott. Elsősorban ne vedd magadra a volt férjed és az anyja szavait! Ez piszkosul nehéz, de hékás, te vagy felettük! Nekik van szükségük arra, hogy bántsanak téged, szóval te állsz fölöttük! Viseld ezt az előnyt méltósággal!

Beszélgess el velük egy picit, add a tudtukra, hogy milyen hülyék, hogy bántalmaznak téged és a gyereked! Csak jó érveket kell kitalálni (ha segítség kell, szólj!)

Csinálj olyan dolgokat, amikben örömödet leled! Mondjuk egy két gyerek mellett nem könnyű, de nem is lehetetlen! Menjetek vendégségbe, ismerkedj, szerezz barátokat! Mert ha vannak barátaid, nem leszek egyedül!

Hajrá és kitartást!

2021. júl. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A volt férjed már neked senkid, nem számít a szava. Csak gondolj bele: nem természetes, hogy bánt téged, egy felnőtt férfi és szüksége van arra, hogy mást bántson. Milyen ember az ilyen? Sérült, az biztos. Egy ilyen embernek mit számít a szava? Ő egy senki, csak egy szegény ember önbecsülés nélkül (vagy szadista, ki tudja?).

Neki kellene félnie tőled. Hiszen most úgymondva abból táplálkozik, hogy titeket bánt, de ha te ezt nem veszed magadra és lenézed, ez mind megszűnik. Csak rajtad áll.

2021. júl. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. júl. 1. 07:52

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!