Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy müködik ez a facebook?...

Hogy müködik ez a facebook? Kit szabad bejelölni?

Figyelt kérdés
30 éves férfi vagyok. Sajnos nincsenek barátaim, társaságom. Évekig súlyos agorafóbiám és pánikrohamaim voltak. Mostanra sikerült segítséggel összeszednem magam, már elmerek menni emberek közé. Sajnos nem vagyok egy megjegyezhetö ember, akiknek bemutatkozom, általában elfelejtik a nevemet és kínos helyzet kerekedik ebböl. Most akarok regisztrálni a facebookra, hátha ott jobban tudom tartani ezeket az ismeretségeket. Esetleg ott bele tudok folyni egy programba, ilyesmibe. Viszont nem tudom kit szabad bejelölni. A fodrászommal szoktam hajvágás közben beszélgetni, de ö a mai napig nem jelölt vissza. Kellemetlen ez élöben nekem. Vagy a kondiba ahova elkezdtem most járni beszélgetni szoktam több emberrel ilyen idöjárás, hasonló általános témáról. Öket be szabad jelölnöm? Sajnos a nevemet soha nem jegyzik meg így lehet hogy könnyebb lenne nekik. Attól tartok, hogyha sok embert bejelölgetek és ök nem igazolnak vissza, akkor én leszek a fura örült, aki kéretlenül magát másokra akarja eröltetni. Esetleg számon is kérnek majd emiatt. Nem alaptalan ez a félelmem, mert tegnap délután a kondiban rákérdezett egy fickó, hogy én miért köszöngetek neki, amikor nem is ismerjük egymást?
2021. máj. 20. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit bejelölsz írj neki üzenetet is, hogy ki vagy és honnan ismeritek egymást, mert lehet azért nem jelölnek vissza, mert a neved alapján nem emlékeznek rád, ahogy említetted is, hogy hamar elfelejtik a nevedet.
2021. máj. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlo vagyok mint te, aterzem a dolgot.


Viszont a facebook nem fogja megoldani az ismerkedesi problemadat, semmilyen tekintetben.


Sot talan kiabrandit az emberekbol.

2021. máj. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan embereket illik bejelölni facebookon, akivel ismerősöknek tartjátok egymást. Én a következő szabályt használom: ha az utcán véletlenül találkoznánk és egymást meglátva köszönnénk egymásnak, akkor ismerősömnek tudhatom az illetőt, tehát valószínűleg visszajelölne. Ehhez szerintem időjárásról beszélgetni az edzőteremben, az még túl kevés lehet. Valami minimális kölcsönös kíváncsiságnak, érdeklődésnek még jelen kell lennie egymás iránt. Próbálj figyelni rá, hogy aki beszélget veled, szívesen teszi-e, és inkább csak olyat jelölj be, akinél úgy látod, hogy igen.


Szerintem nem gond, ha köszönsz a kondiban, de oda sokan nem ismerkedni és nem beszélgetni járnak, úgyhogy ne csodálkozz, ha nem mindenki fogékony rá. Az ismerősök szerzéséhez érdemes még valami olyan hobbit, érdeklődési kört találni, aminek a gyakorlása közben egyébként is szoktak beszélgetni az emberek. Régen ilyen lehetett egy nyelv- vagy tánctanfolyam, igazából bárminek a csoportos megtanulása ahol "órák" vannak, illetve segíthet, ha például önkénteskedsz valahol valamit, ahol hasznos vagy, ahol szükség van rád, és így nagyobb eséllyel rokonszenves leszel valakiknek.

2021. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megjelölheted a kondis ismerőseidet :) max ott helyben megkerded, hogy te hogyan vagy fenn a fb-on, nem gond-e ha bejelöllek? Vagy ilyesmi. Valahol el kell ugye kezdeni :)
2021. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!