Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az baj, ha jobban szeretek a...

Az baj, ha jobban szeretek a saját gobdolataimban élni, mint a valóságban?

Figyelt kérdés

3-4 éves korom óta jobb szeretem a gondolataimban élni az életem. Ha történik velem valami rossz, amint van szabadidőm, azt átalakítom a gondolataimban a legjobb élményekké. Emellett a gondolataimat mindig hangosan kimondom, pontosabban csak motyogok. Az agyam állandóan pörög valami filozofikus dolgon, és ezeket egy mellékhelyiségbe elvonulva kénytelen vagyok kimondani, hogy jobban érezzem magam. Nem érzem, hogy máshoz beszélnék, ne értsetek félre. Csak szeretek hangosan gondolkodni, mert különben úgy érzem, hogy beégetem magam... Saját magam előtt.

Na de a lényeg, hogy sokszor elkalandozom és nem létező embereket, szituációkat szövök a fejemben. A gondolataim, koncentrációm pedig szinte csak oda irányul a nap nagy részében. Emellett valahogy úgy érzem, mikor végleg elhagynám ezt a fantáziavilágomat, hogy a világ rossz. És hogy nincs semmi olyan boldog az életben, mint amiket ezek a gondolataim adnak (jó ez nyilván túlzás, vannak jó dolgok így is bőven, csak kevesebb).

Tehát nem a fantáziavilággal van a baj, hanem azzal, hogy párhuzamosan "működik" a való élettel. Mostanában barátkozni sem tudok (bár sosem voltam extrovertált, meg nem is vàgyom barátok tömkelegére).


Ha esetleg van valakinek tanácsa, hogy hogyan hagyjam el ezt, akkor szívesen elolvasnám, illetve más hasonló helyzetű embereket is meghallgatnék.



2021. febr. 11. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Számomra nem baj.
2021. febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Ez nálam is így van, talán csak 1-2 dologban térek el az általad leírtaktól. Mondjuk a megoldást sajnos nem tudom. :(


(Tényleg van egy Doppelgängerem. 😯)

2021. febr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem szinte minden ember csinál ilyet. Maximum az "élvezet" tárgya más.


Van aki iszik, filmeket néz egész este, vagy gyakorin elüti az időt. Van aki akítvabban tölti az "elszakadó" idejét, más meg inkább álmodozással.


Nekem mondjuk pont a régi álmodozós énem hiányzik, sokkal kevesebbet álmodozom mint régen, inkább takarékon van az agyam.

2021. febr. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Mindenki gondolkodik. Egyeseknek mániája azt feltételezni, hogy csak ők gondolkodnak/filozofálnak.
2021. febr. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Én is hasonló vagyok (csak a fő kérdést néztem meg). Részben rossz, mert amit elgondol az ember pl.: másról, vagy csak egy dologról, az nem biztos, hogy úgy van, mert nem érdeklődik utána, hogy az jó-e, úgy van-e, ahogyan ő gondolja, stb.?
2021. febr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!