Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Normális ez külföldre költözés...

Normális ez külföldre költözés után?

Figyelt kérdés

Kb. két hete költöztem el, azóta majdnem naponta elsírom magam valami kis apróságon. Nincs kedvem az új környéket felfedezni, reggelente alig bírok kikelni az ágyból, ami nagyon nem rám vall. Folyton félek, hogy valamit nem jól csinálok az ügyintézésben vagy hogy valamit elfelejtek. Aggódom az anyagiak miatt, pedig munkaajánlattal jöttem.

A csavar a történetben az, hogy ez már a harmadik ország, ahol élek, mégis mintha kicsit jobban megviselne, mint az első költözés, mert már idősebb vagyok és nem naivan vágtam ebbe bele. Vagy ez a koronavírus miatti bezártság, nem kizárólag a költözés?



2020. dec. 19. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Normális. Honvágy.
2020. dec. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz. Bár a honvágy helyett inkább úgy fogalmaznék, hogy a megszokás, rutin utáni vágyakozás.

Inkább csak arra lennék kíváncsi, hogy akik szintén több országban éltek, mások is átestek ugyanezen minden egyes költözésnél? Vagy csak először?

2020. dec. 19. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a 3. költözésednél ez már nem kéne, hogy ekkora hatással legyen rád. Valószínűleg a jelenlegi helyzet az, ami számodra (és persze mindenki más számára) a nehézséget okozza. Csökkent a mozgástered, nem kell annyiszor kijárnod az otthonodból, kevesebbet találkozol emberekkel. Az apróbb dolgokra való igény ezekben az időkben általában felerősödik.


Nem tudom sportolsz-e, de ha nem, érdemes kipróbálnod, ezek sokat tudnak segíteni. A környékedet meg apránként fedezd fel, és akkor nem tűnik olyan soknak.


Próbálj meg többet foglalkozni magaddal a szabadidőben, csinálj több olyan dolgot, amit kifejezetten szeretsz.


Sok kitartást kívánok neked és bízom benne, hogy mihamarabb túllendülsz ezen!

2020. dec. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hàt nekem minden külföldi költözésem ugy erwztem mintha kidobtak volna repülöböl a föld egy hót idegen pontjàra random.

A kollegàk is idegenek a szomszedok is, semmit nem tudok hol van, egy orvost sem, azt sem tudom kik a körzeteseim, hol a varishaza lakcimbejelenteni, hol jo vásárolni, hol egy pékség, minden idegen egyik szállásomon még evöeszközök sem voltak az elsö kanalam egy késztejberizs dobozrol lett, es nincs kihez szolni sem kb. Az a totális elárvulàs az ugy nekem mindig ott volt.

Ha felfedeztem a várost is lettek ismeröseim is en akkor is aggodtam kapaszkodtam.


Aztàn megint go. Uj szállás uj munkahely.es megint kezdödött elölröl hogy kb azt sem tudtam hol vagyok.

Es ezt igy àllandoan.

2020. dec. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
*a legnagyobb problem az egyedüllét ill nem random kollegàk hanem akiben bizhatsz aki a társad vagy vkid. Az ha nincs. Az ugy a legkeményebb. Szerintem.
2020. dec. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Melyik országban vagy?
2020. dec. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Noren1989 ***** válasza:
Teljesen normàlis.
2020. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális, az eleje ilyen. Melyik országba mentél?
2020. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Majd elmúlik. Én bármit megadnék, hogy innen elkltözhessek
2020. dec. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek, különösen a 3-asnak és a 4-esnek. Mindkettőben sok igazságot, hasznos tanácsot és vigaszt találtam. :)
2020. dec. 21. 11:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!