Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek ahhoz, hogy kimássz...

Mit tegyek ahhoz, hogy kimásszak ebből a gödörből?

Figyelt kérdés

Nagyon mély depresszióba kezdek bele zuhanni. Először is a coronavirus miatt. Nem fesztiválozzhattam idén. Meg nem is bulizhattam normálisan. És most meg vezetik be megint az egyre feleslegesebb korlátozásokat. Mint pl ezt a 23:00 időkórlátott. Na meg legutóbb 4 hónapig be voltam kb zárva.

Most lehet ez 6-7 hónap lesz! De sajna most viszont ennek ellenére iskolába bezzeg kell járnom. És félek, hogy 2021 nyarára sem leszünk teljesen szabadok. Még ez után a hosszú gyötrődés után is megint, ami most jön.


És még az, hogy 19 éves vagyok. És nem találok magamnak kapcsolatra egy fiatal kedves, szép, aranyos, nem buta, tini lányt. Még csak jóba sem vagyok velük mert nem hajlandóak általában ismerkedni. Ha mégis, akkor legközelebb ha találkozzok vele. Nem nagyon beszél velem, de van aki nem is köszön. És amúgy ez akármelyik korosztályra igaz! De nyilván 20 feletti csaj szinte már tényleg esélytelen.


És ennek fényében muszály voltam magamnak függőséget okozni. Amihez most lehet fél évig nem nyúlhatok, mert a mostani haverjaim talán cserben hagynak a karantén időszak alatt!


Úgy mint az régi baráti társasságom meg 1-2 ember miatt hagyott cserben rengetegszer így ott hagytam őket. Mert a végén már nagyon aljas dolgokat műveltek. Lassan már ott tartok, hogy már életben kell tartanom magamat. Már Rivot is fel akarok írattni magamnak. Azon is gondolkodok, hogy erre a karantén időre nekem talán pszihiátriára kéne befeküddnöm. De nem tudom, hogy válallnának engem oda, mit csinálnának velem és mennyire gyogyulnék meg, követnék e az akarataimat ott. Utána össze jönnének e jól azok amiket akarok. Ha meg nem akkor meddig bírnék várni. Illetve arra, hogy mégis mikor jutok már el addig e miatt a válságguk miatt, hogy elkőltözhessek ebből a putriból amiben élek. Mondjuk nyugat mo-ba. Esetleg más országba!



2020. szept. 25. 18:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és annyira kemény függő nem vagyok. De viszont több hónapig nem bírom ki nélküle így, hogy most megint teljesen le leszek korlátozva egyre jobban és jobban!
2020. szept. 25. 18:53
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb embert nagyon hátrányosan érinti a jelenlegi helyzet, nagyon sokunkat visel ez meg pszichésen. Én pl 27 éves vagyok, állásom és fizetésem továbbra is van, viszont március óta home-officeban dolgozom, és úgy érzem magam, mint aki 6 hónapja munkanélküli. Engem is megvisel, pedig sok emberhez képest az én bajom elhanyagolható (mondjuk jópár ismerősöm meghalt az elmúlt félévben).


Sajnos ez a bizonytalanság nagyon rossz, senki nem tudja, meddig fognak életben maradni a korlátozások, de ne veszítsd el a hitedet, hogy hamarosan túl leszünk ezen. Kitartást kívánok neked :)

2020. szept. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

El se hiszem hogy ezt egy 19 éves írta. Te még nagyon gyerek vagy. Azok amiket írtál nem problémák hanem az élet velejárói. Nem is tudom hol kezdjem.

Nagyon sok szép és csinos lány van, aranyos is akad. Az hogy nem jönössze egy se az egy dolog. De hogyha egyik se akar még beszélgetni se veled akkor veled lehet a baj. Gondolkozz el hogy vajon ez miért lehet.

A függőséget egy olyan lány akiről álmodozol nem fogja elviselni. Kivéve ha csak cigiről van szó. De nem csak ez nem fog összejönni hanem a munka se.

Nincs olyan hogy muszály voltam magamnak függőséget okozni. Ha ezt hiszed akkor ez önsajnálat amibe ha nem vigyázol nem fogsz tudni kimászni.

Úgy tudsz elköltözni hogy tanulsz, elmész dolgozni, összegyűjtesz pénzt, veszel egy kocsit és elmész oda ahova akarsz. Ehhez bármilyen tragacs megfelel, de ha nem akarsz jogosítványt akkor még felülsz egy vonatra. De ehhez az kell hogy ne sajnáltasd magad.

Egy orvos biztos nem fog nyugtatót írni mert nehéz a tiniélet. Szedd össze magad lélekben és akkor sikerülni fog minden.

2020. szept. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezen szövegeden kiakadtam: "De nem tudom, hogy válallnának engem oda, mit csinálnának velem és mennyire gyogyulnék meg, követnék e az akarataimat ott. Utána össze jönnének e jól azok amiket akarok."

- Érdeklődd meg, hogy vállalnak-e oda (először háziorvoshoz menj).

- Az ottani orvosok dolga, hogy mit csinálnak veled.

- Az, hogy mennyire gyógyulsz meg, nem tudható.

- Követnék- e az akaratod? Na neee! Nehogy már a farka csóválja a kutyát!

- Ha nagyon akarod, alighanem összejönnének a jók, amiket akarsz.

2020. szept. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Juj ezen átsiklottam 🙂.

Kérdező a pszichiátrián leszedálnak. És a nyugtatóktól nem jönnek helyre a dolgok hanem rosszabbodni is fognak. Ha arra is rászoksz a másik függőség mellé barátnőd se, állásod se lesz, és elköltözni se fogsz tudni. Ott fogsz maradni a "putriban". Nehogy már sajnáld magad mert nem tudsz bulizni? Ez nevetséges. Végezd el a sulit és menj el dolgozni.

2020. szept. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

19 évesen nagyon fiatal 18-21 éves kortól már látszik a kor a lányokon. Tehát nincs olyan fiatalos, aranyos arcuk. Ezért is írtam, hogy 20 feletti lánnyal szinte kizárt, hogy össze jönnék. És én is már 19 éves vagyok. Ok én már pedig olyan leszek, hogy ne, hogy már a korom miatt ne legyenek jogaim. Viszont az nagyon elkattintana ha emiatt egy lány vissza utasitana. Az is elég lenne már ha perverznek neveznének.. 16-17 éves korban éreztem magamat a legjobban. Mostmár úgy érzem, hogy talán vannak dolgok amiket úgy ahogyan akartam soha nem tudok úgy bepotolni mint akkor tudtam volna. És ez is egyre kevésbé kezd nyugodni hagyni. Ezért is gyorsan kell nekem valami csaj. Az is rá tesz hat lapáttal, hogy már 15 éves korom óta kattogok ezen. És azóta már ez átment nagyon rosszba. Ês azok a lányok nemcsak velem. Hanem a többi haverjaimmal sem foglalkoztak utána. Csak azzal a haverommal aki osztálytársuk vagy közeli ismerősük . Tehát introvertáltak legtöbbjük és ezt gyűlölöm. Most meg a covidjukkal elvették tőlem az egyetlen lehetőséget is arra, hogy néha elengedjem vagy jól érezzem magam. Ezzel még rátettek.


És egyszerűen már nem bírom tovább, annyit tudok tenni, hogy 1-1,5 havonta ekizek. De addig is muszáj vagyok kattogni rajta, hogy ne basszam szét a boldogsághormont. De pl nem rég 2 hétvégét toltam zsinórba. a második hétvége szombatján 3 redbullt nem éreztem be. És 7 kelett, hogy igazán érezzem és szinten tarthassam! És már lassan szerotinin szindrómát is előidézek.


No meg 2 hétbe általában min 3-4 nap fogyasztok rivot. Meg nagyon ritkán megpróbálkozom zőldet fogyasztani. De az általában árt mint segít. Amikor be ekizek és meg várom, hogy a tolerancia lemenjen olyan. Egy erősebb tabiból 4-5 vagy gyengébből 6-8 olyan jó boldogságot add nekem 3-4 óráig. Azt halucinálom mintha egy álom nő lenne a párom. De hiába mikor ígyis-úgyis csak mű érzés fog ez lenni. Mint ahogyan hiába halucinálom tőle azt, hogy éppen Jamaicán vagy sziget feszten vagyok. Ezért sem fogyasztom ezeket olyan gyakran, hogy nagyon erős függő ne legyek. Viszont azért eléggé kattogok most is azon, hogy kitudja meddig nem lesz eki.


És ebből csak úgy tudok kijönni ha minden rendeződik még időben úgy ahogyan szeretném. Amúgy is gusztustalanak a huszonéves nők mert legtöbbjük már ilyenkor férjet akar magának , vagy van aki már gyereket.


És valahogy úgy érzem, hogy már 1 tini csajjal sem elégednék meg. Tehát nyílt kapcsolatot akarnékha lehetne.


Tehát ezekért akarok pszihiátriára menni. Ha meg az orvos nem csinál vagy add valami hasznosat. Akkor idegkitőrésből leütöm azt is! Na majd akkor aztán be tesznek a pszihiátriára.

2020. szept. 29. 19:20
 7/9 anonim ***** válasza:

#2-es válaszoló vagyok.


Ne gyűlöld a lányokat, nem ők tehetnek arról, hogy ilyen helyzet állt elő :)


Azt meg kell értened, hogy ők teljesen más helyzetben vannak. Míg egy férfi (ha jól csinál mindent) az idő múlásával egyre sikeresebbé, vonzóvá válik, úgy a nőknél (lévén a szépségük alapján mérik értéküket a párkapcsolati piacon) sajnos az idő pont hogy inkább csorbítja az értéküket. Ha egy átlag lány 25 éves koráig nem fog magának jó partit, egyre nehezebb helyzetbe kerül, mert mindig jön az új eresztés, az új fiatalok, akikre a legtöbb pasinak fáj a foga. És ha fog valakit, az se garancia, hogy örökre együtt maradnak. Egy olyan világban, ahol a tinder és társainak köszönhetően 2 pöccintésre vannak a "jobbnál jobb" lehetőségek, nagyon könnyű elcsábulnia még egy kapós férfinak is.


Tudom, hogy nem a nőket utálod, és hidd el megértem, hogy kivagy, de kérlek ne tedd tönkre magad ilyen fiatalon drogokkal. 19 évesen még nagyon fiatal vagy, és ennél sokkal nehezebb időket is át kell vészelned, ha már az elején összetörsz, mi lesz veled? :(

2020. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szanalmas a hozzaallasod. En szegyellem magam a gyermekiesseged es a tudatlansagod miatt. Sajnos a fel "barati korom" hozzad hasonlo volt, ezert hamar megszakadt a kapcsolat. Eloszor is a kulso nem kompenzalja a belsot. Lehet szep az alma, ha belulrol rohad. Masodszor a szintetikus szerek persze elmenyteliek, de felszinre hoznak egy csomo elfojtott erzelmet, amit jozanul se kezelni, se kiiktatni nem tudsz. Pszichiatriai osztalyra max ongyilkossagi kiserlettel kerulhetsz be. Koronavirus van, mindenre ezt huzzak ra. Mit tennel, ha kulfoldon lennel alig valamennyi penzzel, munka nelkul, tele megannyi ketellyel es se aludni nem tudnal (masok miatt) se enni??? Vagy szimplan mit tennel, ha nem lenne hova hazamenni es neked kellene megteremtened az otthonod??? Osszetornel es a sarokban picsognal??? Orulj neki, hogy meg tanulhatsz, en ujraszuletnek millioszor erte, holott egy evvel vagyok toled idosebb. Megis amit itt osszehordtal, jezusom, ilyen mentalitassal tenyleg nem lesz biztato jovod. Neked nem rivotril, fu vagy extasy kell, hanem egy pszichoterapeuta es jo sok pszichologiai film megnezese. Muvelodj es igyekezz felnoni, felnottkent ez elvarhato szerintem. Ne kioktatasnak vedd ezt, hanem egy barati tanacsnak. Jelenleg szornyu, amit magaddal csinalsz, na meg a kornyezeteddel ezzel az attituddel.
2020. szept. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek, itt meg rádnéznek, és arcra már te vagy a keleteurópai, szóval 10× keménybben kell dolgozni, fele annyi sikerért mint a helyieknek.


Igen, a tizen-huszon éves kor pocsék. Mindenki gyerekként kezel, de felnőtt elvárásoknak kell megfelelni...majd kb 25 körül kezdik komolyan venni az embert.

De sebaj. Legyen terved, még akkor us ha ez változik idővel. Tanulj, dolgozz, alapozd meg az életed mert később már nehezebb lesz behozni a lemaradást.


A csajok meg nem járnak alanyi jogon. Ha neked a helyes tini pofi az egyetlen fontos dolog, akkor készülj fel, hogy te veled szemben is felszínes elvárásaik lesznek. Nem tűnik úgy, hogy te nagyon tepernél, hogy jól nézz ki vagy reális elképzeléseid lennének egy párkapcsolatról.

Ha alkalmi szexet akarsz, akkor igen, legyen jó tested, jó dumád, és/vagy sok pénzed.


Ha meg igazán kapcsolatot akarsz, akkor vagy olyan csajaid lesznek akik szintén hobbiból drogoznak és el vannak punnyadva (és valószínűleg hasonló lelki problémákat dédelgetnek mint te, amivel kölcsönösen eggyütt kell élni).

Ha tényleg mély, szeretetteljes kapcsolat kell, akkor lehet, hogy nem lesz modell a csaj, és nem két hétre tervez.


A drogokról és a fesztiválokról meg annyit, hogy még a "boldog békeidőkben" se jutottam el, mert ilyenkor van szezon a munkahelyemen, és ha az év többi részében meg akarok élni, akkor dolgozni kell.

Drogokkal bohóckodni lehet, de nem mindegy ám mit és miért fordulsz feléjük.


Ha társoságban mint érdekesség próbálsz ki valamit, az nagyon nem az a szint amikor a valóságtól menekülsz haluból haluba.

Ez jól kiüriti az endorfinokat, amitől utána padlón vagy, mert az összes X időre termelt boldogság hormont felégetted.


Van bármilyen hobbid, ami nem drog/alkohol/buli/recska és nem meló? Oké, most a fesztivál nem megy, de a következő időszakban tedd félre a pénzt, és ha majd már lehet, bulizz egy nagyot.


És addig is, legyen valami hobbid.

Keress valamit amit azért csinálsz mert élvezed. Sportolj, fess, barkácsolj, olvass.

2020. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!