Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi segíthet rajtam?

Mi segíthet rajtam?

Figyelt kérdés
Borzalmasan érzem magam évek óta. Állandósult szorongás, céltalanság, fáradtság. Dolgozom, de mire hazaérek konkrétan még az alapvető dolgok elvégzése is nehezemre esik. Fájnak az izmaim, ízületeim. Néha kiver a hőhullám. Reggel sokszor alig vagyok képes kikelni az ágyból. Szünetben már a munkától szorongok. Egyre kevesebb dolog vált ki belőlem érzést. Az emberi kapcsolataim száma a nullához közelít, még sincs kedvem találkozni senkivel. Már az utat is megterhelőnek érzem. Ennek az életnek nem sok értelmét látom. Tanácstalan vagyok.

2020. aug. 20. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen menj el pszichológushoz, lehet, depressziós vagy, az meg nem játék!
2020. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Több terápiára is jártam, és sok szakemberrel beszéltem, még gyógyszert is szedtem, de nem változnak a dolgok.
2020. aug. 20. 17:19
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Belenyúltál valamibe ezoterikusan?
2020. aug. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudtommal egyedül a tudatos álmodással próbálkoztam, de én is gondoltam már rá, hogy gonosz befolyás alatt állok.
2020. aug. 20. 17:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Magany
2020. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Magàny az oka.


Szerintem. Azon meg nem segit pszichologus meg ezoteria

2020. aug. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Magány ellen csakis az ismerkedés, vagy legalább a komfortzónából való kilépés lehet a megoldás.
2020. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Nincs miért szoronganod. Ne félj. Ne ítéld meg az embereket. Miért ítéled meg őket? Miért mondod, hogy "ő biztos rosszindulatú", meg "ő biztos verekedős". Ne ítéld meg őket. Tönkreteszed magad vele. Ne ítélj meg senkit. Azt hiszed, hogy azzal, hogy megítélsz valakit, te szemfüles vagy? Nem vagy szemfüles. Nem veszel észre semmit, csak másokra gyanakszol. Még erőd sincs figyelni és koncentrálni sem. Nem leszel attól előrébb, ha a maradék figyelmed is arra fordítod, hogy másokra gyanakszol, és rosszakat feltételezel másokról.

Ne feltételezz semmi rosszat. Inkább csak jót feltételezz. Mindig legyél jó. Ne feltételezd, hogy ártani akarnak neked. És ne feltételezd, hogy rólad gondolnak ilyet. Nem haragszik senki sem rád. És ha jön az érzés, hogy gyanakodsz, rosszat feltételezel, akkor vedd észre, és tegyél ellene. Mert öt perc múlva már másképp látod, és akkor látni fogod, hogy mégsem akart rosszat senki. Amit érzel, az csak gyanakvás és kétely. Ne gyanakodj, és ne kételkedj. Ne kételkedj, inkább legyél velük kedves, és ne gondolj róluk rosszat. Ha rosszat gondolnál róluk, azt vedd észre, és vegyél erőt magadon, kergesd el a rossz gondolatokat. Ne gondold, hogy ők gondolnak rosszat rólad. Nem gondol rosszat rólad senki. Ha azt hiszed, hogy rosszat gondolnak rólad, akkor ítélkezel. Ne ítélkezz. Ha ő rosszat gondol rólad, azzal ő megítéli magát. Te ilyet ne tegyél. Ha úgy érzed, hogy ítélkeznél, rosszat feltételeznél, gyanakodnál másra, imádkozz, és kergesd el a rossz gondolatokat. Imádkozz minden egyes alkalommal. Ha pedig a rossz érzés, gyanakvás, rossz feltételezések, és kételyek elmennek, örülj, és dicsérd Istent.

2020. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok, mi lehet ez?
2020. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Depresszió, személyiségzavarral, súlyosan sérült szociális készséggel. Legalábbis nálam.
2020. aug. 27. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!