Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen céljaitok vannak az...

Milyen céljaitok vannak az életben és miként alakult ki ez bennetek?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy nekem sose volt és nem tudom hogyan kellemes célt találnom az életemben. Márpedig egyre nagyobb kiégést érzek a cél nélküli cselekvések közben. Van hobbim is de ez se segít sokat.
2020. máj. 5. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyárilag a drága jó evolúció úgy teremtett meg, hogy a célom a fajfenntartás legyen. Jó béna dolog, de igyekszem jól csinálni.


Ezen kívül az önmegvalósítás a célja mindenkinek, mert így működik az agy.

Nekem ez most a karriercélokban csúcsosodik ki. Mezőgazdaságban szeretnék elhelyezkedni, és szeretnék az utolsó generáció lenni, aki még hagyományosan művel földet, termeszt növényeket. Természettel együttműködő megoldásokban gondolkodok. (Utána ugye a biológia, kémia, genetika szépen átveszi a helyet, és műkajákat fogunk enni, amik minden tekintetben jobbak lesznek a mostaniaknál, ráadásként pedig visszaadhatjuk a természetnek a mezőgazdasági területeket is. Az már nem fog érdekelni engem.)

2020. máj. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 20 voltam és elkezdtem dolgozni, akkor nem nagyon volt célom. Csak jól éreztem magam, sokat voltam a barátaimmal, sokfelé jártunk. Persze gyűjtögettem, hogy legyen majd önerő, ha saját lakást szeretnék.

Később általában mindig tanulással kapcsolatos céljaim voltam. Levelezőn továbbtanultam. Megtanultam egy második nyelvet. Tanfolyamokat végeztem el, ami a munkámhoz kapcsolódik.

Most is ez a cél. Első nyelvből szeretnék felsőfokú nyelvvizsgát. Arra készülök. És találtam egy online tanfolyamot, ami érdekel.

Ezen kívül vannak "hétköznapibb" céljaim is. Pl. be van tervezve, hogy a következő pár évben mint szeretnék lecserélni a lakásban, ahol élek.

Szerintem nem kell feltétlenül mindig, minden életszakaszban valami nagy cél. Éld az életed és akkor biztosan lesz valami, ami érdekel.

2020. máj. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!