Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Merre tovább? Hogyan folytassa...

Merre tovább? Hogyan folytassam az életem?

Figyelt kérdés

Nagyon elcseszett életem volt eddig. Pár éves koromtól kezdve pokol volt az életem. Sokat kellett menekülni, nehogy megöljön minket apám. Többször megpróbált megölni minket. Ha nem a halál fenyegetett akkor lelki terrorban tartott minket. Sorozatos bántás és megalázás ért az óvodában és az iskolában egyaránt még ezek mellett. Folyamatosan éheztünk és nyomorogtunk. Hideg időben kályhával fűtöttünk ami iszonyatosan füstölt és ettől mindig erős füst szagom volt ami miatt még inkább céltábla lettem. A szükségletünket volt hogy egy vasvödörbe végeztük. A szüleim sokszor előttem szexeltek... Ha a nagyszüleimhez kikerültem nyáron ott szintén ez ment plusz a beteg elméjű mostoha nagyapám szexelt az összes háziállattal. Pokol volt az életem amíg felnőttem. Most 31 éves vagyok, és minden értelemben egy csődtömeg. Soha életemben nem volt még barátnőm, a családomat hátrahagytam a sok rossz miatt, egyedül anyámmal tartom a kapcsolatot. Nincs hátszelem , egy szerető család, vagy barátnő személyében képzelem ezt el. A beilleszkedéssel nagy gondjaim vannak. Nem fogadnak el túl sokan a lakhelyemen. Bár vannak barátaim, de a szomszédos nagyvárosban több ismerősöm is van és az idegenek is barátságosak velem.

Gyűlölöm a munkám. Oda jutottam hogy szeptemberben munka mellett visszaülök az iskolapadba. Ezen azt hiszem tudok változtatni.

De a szerelemben sosem volt sikerem. Sosem kellettem senkinek. Akikhez közel kerültem sosem kellettem nekik de ez már csak mi fog akkor derült ki ha az illető iránt éreztem már. Maradt a keserűség és el kellett mindig fogadnom hogy nekem ezt nem lehet. Nem tartott még senki arra méltónak hogy esélyt adjon nekem. 31 évesen teljesen kiégtem és megkeseredtem. Nem tudok változtatni a sorsomon. Folyton a kudarc ér akárhogy próbálom.

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Azt érzem a gyerekkoromban átélt sok borzalom miatt lett ilyen az életem. Nagyon boldogtalan vagyok.

Hogyan változtathatnék a sorsomon?


2020. febr. 19. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Keress fel egy pszichológust és neki mondd el mindezt, amit itt leírtál.
2020. febr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1# ezt szeretném de ehhez gyűjtenem kell egy kicsit mert egyrészt nem.olcsó egy alkalom másrészt meg isten tudja hányszor kell elmennem mire fel tudok állni ebből.

Szóval kb 300 ezret szeretnék összespórolni amit teljes egészében arra szánok hogy új életet tudjak kezdeni

2020. febr. 19. 17:43
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Véleményem szerint: az irány nagyon jó, hogy visszaülsz az iskolapadba. Koncentrálj most a tanulásra, aztán majd az álláskeresésre. Távlati tervek közt költözés is szerepelhet.

A pszichológust én is javaslom, szerető kapcsolat (sajnos) nem fog a nyomasztó emlékektől megmenteni. :-(

2020. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Először is, ne beszélj se kollégáidnak, se barátaidnak, de ha lesz, még a szerelmednek se ezekről a dolgokról, mert rosszul lesznek tőle, és elmenekülnek. Pszichológusnak lehet, de másnak ne. Nem igaz, hogy a szeretet mindenre gyógyír, ennyi bajt nem fogadnak el mások. Tehát a múltadról semmit, a szüleid korán meghaltak, és kész. Ha ebbe a családba valakit beviszel, abban a minutumban lekoccol, elmondja a rokonainak, milyenek a felmenőid, és azok is lebeszélik. Árva vagy és kész.
2020. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Ezt azért írtam, mert ismertem egy családot, ahol többen idegbetegek meg viselkedészavarosak voltak, a gyerek sorban vitte bemutatni a jövendőbeliket és az első látogatás után minden nő elhagyta, de mindegyik, ő meg végül öngyilkos lett.
2020. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3 és 4 válaszoló!

Köszönöm szépen az értelmes építő jellegű hozzászólásokat.

Tudom nem gyógyír ennyi mindenre a szeretet de ha tudnám hogy van mögöttem valaki aki érezteti hogy fontos vagyok neki már az is ad egy jó nagy löketet a gyógyulás felé.

4-es. Hát viselkedészavar és nárcisztikus személyiségzavar az van a családban. Nagyszüleim azok. Kb egy hónapja szakítottam meg velük minden kapcsolatot. Elvártak tőlem mindenféle támogatást utána egy szemét voltam a számukra. Elég volt ebből.

Egyébként a sztoridat teljes mértékben elhiszem. Annak az illetőnek is a rossz család miatt lett pokol az élete. Sajnálom hogy öngyilkos lett.

Ez nekem is sokat forog a fejemben. Nem bírok már ennél többet szenvedni. És főleg az bánt hogy minden erőfeszítésem ellenére sem sikerül semmi. A múltam teljesen leblokkolja az életem.

2020. febr. 19. 18:36
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kívánom, hogy egy tényleg jó pszichológust vagy pszichiátert találj, olyat, aki nem csak azt nézi,hogy ketyeg az óra a díjáért. Van egy www.búra.hu oldal, ahol ilyen sokat szenvedett emberek irkálnak. Nézz fel rá, hátha jót tesz, vagy tudnak ajánlani jó szakembert. Nekem is volt rokonom skizofrén meg nárcisztikus-borderline is, de a te gyerekkorodhoz képest aranyéletem volt...
2020. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért utálod a munkád? Mit csinálsz?
2020. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Árufeltöltő vagyok. Alja csicska munka.
2020. febr. 19. 19:15
 10/14 anonim ***** válasza:
Az már nagyon jó irány, hogy szeretnél változtatni, az iskola különösen nagyon jó ötlet. Kapcsolatok építésére is tökéletes, barátokat szerezhetsz, ezáltal élményeket. A pszichológus pedig szintén nagyon fontos, viszont azt gondolom, hogy ahhoz nem kell 300 000 Ft. Átlagban 10-15 ezret kérnek el egy alkalomért, lehet hogy igazából 3-4 alkalom bőven elég lenne, hogx irányba rakjon. Emiatt azt gondolom nem kellene túl sokat várni vele, hogy még rosszabb állapotba kerülj, bár nyilván nem látok a penztárcádba. Nagyon drukkolok neked így ismeretlenül is, hogy sikerüljön rendbe rakni az életed! Becsülendőnek találom, ahogy kezeled a hekyzetet és teszel azért, hogy jobb legyen! Tudod, a körülményeken sok esetben nem tudunk változtatni de a hozzáálláson igen és ez a fontos. Kitartást és sok sikert!
2020. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!