Ha valaki kevés pénzért dolgozik, emiatt egyedül van és magányos, Miért őt hibáztatják az emberek, Miért nem az államot?
Akkor lesznek normálisak a fizetések, ha lesz normális gazdaság, amihez pedig szakképzett munkaerő kell.
Szerinted a német fizetések és a nemet gazdaság azért ennyire erős, mert sok a bolti eladó? :D
Legyen minél több informatikus, ők sokat keresnek, emiatt sokat is adóznak, és máris több pénz van például a nővérek/orvosok/tanárok fizetésére. Sôt mivel többet keresnek, ezért többet is vásárolnak, így a boltoknak több bevétele lesz, és a bolti eladók fizetését is növelni tudják.
Lehet itt siránkozni, de amíg nincsenek szakképzett jól kereső embereink, a bérek se fognak növekedni.
32 magyarázhatod a sok kádárkorban leragadt kisfiúnak.
Hiába mondod mintha a falnak beszèlnél.
Nem értik mi a baj,fogalmuk sincs a világról.
Összetett mindsetbeli probléma ez az ami taszító ezért nem jutnak 5-ről a 6-ra.
34-es hogyne persze ezért van hiány.
De várj a kormányra sok sikert a várakozáshoz majd 80 évesen talán felèbredsz addig valaki kezébe veszi az életét,karriert épít,él,csajozik stb.
De majd mutogathattok újjal mindenkire meg lehet irigykedni,jah a kormány szídást tüntetéssel ki ne hagyjuk.
Az,hogy felelősséget vállalj az életedért meg ne próbáld még véletlenül.
Amúgy van sok jó SZAKMA csak oda is tanulni kell.
Inkább lusták vagyok ez a baj veletek.
Nézd, közgazdasági tény, hogy minél magasabb az egy főre jutó GDP, annál magasabbak a fizetések.
Korrupció mindenhol van, a mértéke ugyan különbözik, de ettől függetlenül nagyobb GDP, több adó, több pénz, kicsit leegyszerűsítve.
Még egyáltalán nem telített az informatikai piac, de az informatikus csak egy példa volt. A lényeg az, hogy minél több magas hozzáadott értékű jól fizető munkát kell az országba hozni (pénzügyi, gazdasági, mérnöki, informatikai, kutatási stb.), mert ezek hozzák a pénzt az országba.
Tőlem aztán lehet mindenki pék, eladó és gyári munkás, de a minimálbér + boríték típusú fizetésekből sok adó nem fog befolyni, és nem lesz miből bért emelni.
Nem teljesen értelek, kérdező. Az állam bérrendezni két területen tud: a közalkalmazottak esetében emelhet a fizetőseken, de ezt az adókból és egyéb járulékokból tudja megtenni, és mivel az állam egy gigantikus vízfej, ezért ha sokan dolgoznak neki, akkor kevesebben dolgoznak piaci alapon, ergo kevesebb az egyéb bevétel. A másik lehetőség, hogy emeli a minimálbért. Mivel ez azzal jár, hogy sokan feketén fognak dolgoztatni, mert nem tudják kitermelni a megemelkedő költségeket, ezért ez az államnak nagy veszteség, még akkor is, ha egyébként a bejelentett, minimálon dolgozó emberek végeredményben többet is adóznak. Szoktak még az adókkal játszani, de ha lépcsőzetesen emelik az adókategóriákat vagy a vállalkozókat adóztatják jobban, akkor elmennek a szakképzett emberek, becsődölnek a vállalkozások, ami megint csak rossz az államnak, tehát mindenkinek. Én értem a feszültséget, amit az jelent, hogy a bérekből nehéz megélni, de egy piaci alapon szerveződő gazdaságban az van, hogy vagy olyasmit végzel, amire nagyobb a kereslet, tehát több pénzt kapsz érte, vagy vegetálsz, mert amit csinálsz, kis túlzással bárki meg tudja csinálni, esetleg - már - nem kell a piacon a tudásod. A gazdaság nem jóléti rendszer, hogy mindannyian nyerjünk, és aki sokat dolgozik, ért valamihez, ami keresett, az puszta jófejségből lemondjon a bevételéről a semmihez vagy nem keresetthez értő tömegek javára.
Másrészt meg mi köze ennek a párkapcsolatokhoz? Ha azt várod, hogy a bevételedet valaki rendezze, hogy te majd párt kereshess magadnak, akkor ujjal mutogatsz másra, ahelyett, hogy tennél valamit a helyzeted javítása végett. És ha ez a "te" nem személy szerint te vagy, csak egy jelenségről írtál, akkor is áll, amit mondtam, nem kell sajnálni azokat az embereket, akik nem képesek változtatni, csak a saját sikertelenségeik miatt másra mutogatnak. Nehéz, mindenkinek az, bakker, de nem háríthatjuk a saját életünk felelősségét másokra, mert senki mást nem érdekel, hogy mi kapcsolatban élünk-e, tudunk-e félretenni, mi az állam számára csak egy statisztikai adat vagyunk.
Kedves Kérdező!
Mit tettél azért hogy magasabb fizetésed legyen? Milyen iskolákat, tanfolyamokat végeztél el? Hány helyre adtad be a jelentkezésed? Mit tettél azért, hogy a munkaerőpiacon jobban eladd magad?
A munkaerőpiaci bért félig a munkavállaló alkudja ki magának. Ha nem tetszik akkor pályázz meg másik állást. Lehet valaki tanulatlanul magas bért kereső (van erre példa a saját ismerősök közt), csak ezért tenni is kell valamit a rinyáláson kívül.
Aki nem talál magának párt az vagy kibírhatatlan természetű, vagy alapjában nem akar párt, vagy túl magasak az elvárásai. Szánalamasnak és balfaroknak tartom azt aki a gyakorin az államot okolják a bénaságuk miatt. Talán a társadalomnak tényleg jobb ha az ilyen emberek nem szaporodnak.
Szídhatod az államot, a mindenkori kormányt, a gyakori népét és az időjárást de a párkapcsolatod hiánya miatt csak magadat okolhatod.
Off: Szegény ember kézzel nőzik akit úgy hívnak hogy Marok Marcsa.
A férjem munkanélküli volt, amikor megismertem, most sem keres 200-nál többet. Nem a pénzen múlott.
Az a baj, tudod, hogy nem vagy elég intelligens ahhoz, hogy fel is fogd, bárki írja neked, hogy nem másokat kell hibáztatni.
Te csesztél tanulni, az a te hibád.
A te személyiséged olyan, amilyen senkinek sem kell, az a te hibád, meg esetleg édesanyádé, aki nem nevelt életképesnek.
Nem kell ujjal mutogatni. Ha milliókat keresnél, akkor se kellenél csak az aranyásóknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!