Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falun miért olyan nagy kincs...

Falun miért olyan nagy kincs a tojástartó és a befőttes üveg?

Figyelt kérdés
mindkét árú beszerezhető pár forintért.
2016. dec. 13. 16:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%

Mert az összes falusi nagypapa és nagymama már kisgyerekkorától fogva zenei karriert dédelget, és mint tudvalevő, a tojástartó kiválóan alkalmas süketszoba építésére.

A befőttes üveg (vö. duncos üveg) szintén akusztikai célokat szolgál (rezonátor).

2016. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem szimplán falun, kertes házban jobban lehet figyelni a környezettudatosságra, spórolásra.


Sokkal jobban feltűnik mennyi szemét termelődik, sokkal jobban meg lehet válogatni mit rakjak el és mit ne. Mióta lakásban lakom simán kiszórhatom a szemetet fel sem tűnik, meg "elfelejtem" amint kikerül a házból.


Ráadásul mind a tojástartó mind a befőttesüveg 100x felhasználható eszköz. Vagy ilyenek a szatyrok, befőttes gumik, zacskók, dobozok.


Az is benne lehet, hogy régen sokkal nagyobb szegénységben éltek az emberek, nem volt ez a "kényszer" mint ma, hogy félévente vegyél új okostelefont...helyette ott volt a mértéktelen spórolás.


Régen például megszokott volt a kútról hozni a vizet, vagy egy kád vízben sorban megfürdött az egész család, vagy csak esti mosakodás volt zuhany helyett, és a spórolást nevelték a gyerekbe is. Vagy az összes babaruhát, játékok eltették "jó lesz ha majd felnősz és gyereked lesz" címszóval. Emlékszem nekünk sokáig a babakocsi volt így, hogy "ha majd lesz gyereketek"...aztán eltelt azóta 5+ év.

2016. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak falun akkora kincs. Nagyanyám, aki világ életében pesti volt, fél napos fejmosást tart, ha kidobjuk a tojástartókat.
2016. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van, hogy egyszerre 100 tojás is pihen a spájzban, hülyén nézne ki, ha nem tojástartóba raknánk. A befőttes üveg meg nem olcsó, amikor egy nyár alatt 100-130 üveg lekvár és kompót készül. Egyébként is: üveget kidobni...?
2016. dec. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pösti vagyok, és még így se dobom ki a tojástartókat. Gyűjtögetem őket, aztán évente 3-4szer le szoktam járni nagyszülőkhöz vidékre ahol szépen megpakolják házi tojással és hozom haza utána. Nincs annál jobb.
2016. dec. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát próbálj meg egyszer tojástartó nélkül szállítani 50 tojást szatyorban úgy, hogy egy se törjön össze. Vagy befőttesüveg nélkül hazavinni a lekvárt a markodban... :D

Majd megtudod, miért kincs. :D

2016. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!