Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falun miért olyan nagy kincs...

Falun miért olyan nagy kincs a tojástartó és a befőttes üveg?

Figyelt kérdés
mindkét árú beszerezhető pár forintért.
2016. dec. 13. 16:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Sose fogod kitalálni!

A tojástartóban tojást tartanak. A befőttes üveg meg a befőtteknek kell. Hihetetlen, igaz?


Befőttes üveg tetővel nem olcsó, ha kell belőle 100 db. És itt pusztuljak el, ha lehet a környéken tojástartót kapni. Mármint tojás nélkül is.

Te tudsz valamit, amit én nem. ;)

2016. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges kidonni egy jó állapotban lévő tojástartót,befőttesüveget. Mert befőzés idején,jó ha nem egyszerre kell megvenned 10-100 üveget,hanem már van elég mennyiségű a kamrádban.
2016. dec. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
A mi családunk pl. semmit nem dob ki, ami még valamilyen szinten felhasználható, de ez nem azt jelenti, hogy megtartunk minden szemetet vagy rongyokban járunk. Egyszerűen csak súlyos pénzeket lehet megspórolni némi odafigyeléssel. :) Budapesttől nem lakunk messze, bár a pestiek szerint minden hely "vidék", ami nem a fővárosban található. :D
2016. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Ezt én sem értem, nálunk halmokban állnak az üres tojástartók, a kamra is teli van üres befőttes üvegekkel.ja, és vidéki vagyok.
2016. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom hová tudnám kidobni a felesleges befőttes, savanyúságos üvegeket.Mert itt a telpülésünkön nem lehet ilyen üveghulladékot szelektíven gyűjteni. Nem veszik vissza sehol, eladni se igazán lehet őket, max fillérekért.
2016. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én a tojástartót kidobom a kukába. Egy ismerősöm majdnem szívrohamot kapott mikor mondtam neki.
2016. dec. 13. 17:31
 7/16 anonim ***** válasza:
:"D :"D a befottesuveg meg oke, de a tojastarto? Mi csak tavasszal nem szoktuk kidobni a tojastartot, mert abba tesszuk szaradni a megfestett tojasokat. Am Melyik faluban laksz?
2016. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy pár száz forint, de minek vegyek mindig újat, amikor a korábbi is jó? Felesleges pénzkidobás, meg felesleges feladat mindig újat venni.

Egyébként a befőttes üveg nem is olyan olcsó. Eszembe nem jutna kidobni. Üveg, jól elmosható, semmi baja nem lesz sok-sok használat után sem.

Tojástartó mivel papír, használódik, így azt idővel kidobom.

2016. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Há' monnyuk aki sok jércikét tart, annak még jó' gyühet a tojázstartató. Befőttesüvegbe meg nem csak befőzünk ám!

Jó abba még a savanyússág is meg a kovászos uborka télire, mmmmm, összefut mán a nyál a szájam szélin.

2016. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok falusi, de nem dobom ki. Lekvárt szoktunk rendszeresen főzni. Ami kifogy, abba rakom következő évben.

Minek vegyek mindig újat?

Tojástartót meg még nem is láttam boltban :) Szóval van itthon 1-2, ha kell.

2016. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!