Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ott is nagyon világít a hold?

Ott is nagyon világít a hold?

Figyelt kérdés
2016. szept. 16. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, itt felhős az ég, nem látszik. :c
2016. szept. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen :O :D
2016. szept. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]

_.jpg


[link] _.jpg


[link]


[link]


[link]



Tessék lefényképeztem neked hogy milyen fényes :DD


Amúgy olyan mintha ufólenne :DD

2016. szept. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen. Nálunk is. /Finnország/. Ritkán ilyen szép.
2016. szept. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
88%

Először is azt kellene letisztázni, hogy a hold egyáltalán nem világít. Nincs neki ugyanis saját fénye amit kibocsájt. Ellenben a nap fényét veri vissza, Ha a föld egy meghatározott pontjáról a hold napsütötte oldalát látjuk éppen, akkor az olyan hatást kelt mintha világítana. De a hold ettől még nem világít, csak vissza veri a fényt.


Az hogy ez a fényerő milyen, erősebb vagy netán gyengébb, függ attól, hogy mekkora felületét látjuk a hold napsütötte oldalának, milyen szögben áll a hold a földről nézve és attól is hogy éppen milyen légköri viszonyok uralkodnak a földön. Párásabb, melegebb felhősebb időben, vagy ha az épp felettünk lévő légtérben sok az apró porszemcse, akkor halványabbnak észleljük, ha tisztább a levegő, illetve a kevesebb a fényszennyezés a megfigyelőhelyen akkor erősebb fényt vélünk látni. Ezen kívül a holdciklus alatt a fényt visszaverő felület láthatóságának következtében teleholdkor (tehát amikor a hold teljes felőlünk lévő felületét éri a napfény) sokkal erősebben látszik fényleni, míg ahogy csökken ez a felület egyre inkább halványodik. Majd amikor olyan állásba kerül, hogy a föld nem a hold és a nap között van, hanem a hold kerül a nap és a föld közzé, akkor nem látunk belőle semmit, mivel a nap éppen a velünk szemközti oldalát világítja meg.


Egyébként pedig a kérdésre a konkrét válasz:

A hold tehát nem világít se magánál jobban, se kevésbé, és teljesen mindegy honnan szemléljük ezt, mert ha látjuk, a holdat fényleni (nem világítani, hiszen saját fénye nincs) akkor csak visszavert fényt látunk, aminek az erőssége aszerint változik, hogy a megfigyelő milyen pozicióban tartózkodik a megfigyelt objektumhoz képest. Konkrétan mivel a föld elég messze van a holdhoz képest és elég kicsi is (még ha sokan végtelennek tűnik is nekünk embereknek a mérete) nincs akkora szögelhajlás, ami miatt bárki észrevenné a visszavert fényerő csökkenését. Tehát ha mindenütt ahonnan épp látni lehet tiszta a levegő, kevés a fényszennyezést, akkor mindenütt nagyon fénylőnek fogják látni.

De mivel a föld felszinén és légkörében se mindenütt egyformák a körülmények, ezért lehet egyes helyeken fényesebb lesz, más helyeken pedig látni se fogják, mert valami eltakarja, vagy épp annyira szétszórja a felénk érkező visszavert fényt, hogy nem fogjuk látni, vagy csak nagyon halványan.

2016. szept. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
#5 nem mondod :'D
2016. szept. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Egyebkent nalunk is szepen vilagitott 😊
2016. szept. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BERT102 válasza:
JA...gyönyörű!
2016. szept. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
6-os nem mondtam, hanem írtam. Ha csak mondtam volna, nem látnál etüket, és nem lett volna mire válaszolj. :)
2016. szept. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!