Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha nem fizet valaki és lelép...

Ha nem fizet valaki és lelép az albérletből annak lesz következménye?

Figyelt kérdés
Ismerek valakit aki albérletről albérletre járt nem fizettek es leleptek es semmi következmenye nem lett ilyen létezik?Pĺetykàkbol hallottam.
2016. júl. 4. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Valamire való albérletnél előre kérnek minimum 1, inkább 2 havi kauciót, szóval már úgy költözhet be eleve, hogy fizet előre 1-2 havi lakbért. Utána meg simán kivágná a tulaj, ha havonta nem fizetné a lakbért. Egyébként biztos van, aki ebből él, hogy átb asz embereket, és mivel a legtöbb albérlet után nem adózik a tulaj, mert feketén adja ki, nem is nagyon tud mit tenni jogilag, mert még őt hurcolnák meg (NAV).
2016. júl. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hallottál :D

Mindenhol kérnek kb 2 havi kauciót, szal ha nem fizetsz és lelépsz, akkor dupla bérleti díjat fizettél, aminek a tulaj csak örülni fog:D

2016. júl. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs papír akkor ennyi.

Beperelni is sok pénz. Kár a vesződségért. Na ezért találtáki ki a kaukciót.

2016. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki lehet fogni olyan főbérlőt aki felelőtlen. Jellemzően lepusztultabb lakásoknál van ez rosszabb környékeken. Én laktam olyan helyen ahova beköltöztünk és a főbérlő sose jött a pénzért 3 hónap ott lakás után szólt, hogy most már fizessünk már valamit. Persze nekünk nem is az volt a célunk, hogy átverjük csak mivel 1-2x írtunk neki emailt, hogy akkor most mi legyen ad-e számla számot vagy jön a pénzéért, de nem reagált csak 3 hónap után... Persze kifizettük, de kauciót se kért szóval akár le is léphettünk volna 3 hónap ingyen ottlakás után.
2016. júl. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van a főbérlőknek FB-on valami zárt csoportja, ott egymást figyelmeztetik (megadják a csaló nevét, személyleírását).
2016. júl. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én nem lakom albiba meg sose laktam csak kerdeztem.Egy beszélgetésből megtudtam h ebből semmi nem igaz de mindenesetre az illető megint elköltözött :D
2016. júl. 12. 22:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!