Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédom évek óta kerítést...

A szomszédom évek óta kerítést gyárt a hálószoba ablakomtól pár méterre. Mit tegyek, hogy beszüntesse ezt az ipari tevékenységet?

Figyelt kérdés
Ez abból áll, hogy ha jól megy az üzlet havonta 3-4 alkalommal 2-3 napig egy körfűrészt üzemeltet, ami olyan hangos, hogy még csukott ablaknál is igencsak zavaró, ha az ablakot kinyitom, gyakorlatilag nem lehet a hálóban megmaradni. Ez eddig nem volt akkora gond, mert napközben dolgoztam, most viszont kisbabám született, így mindig itthon vagyok. Többször beszéltem az úrral, kértem, hogy helyezze el a körfűrészt a telek másik végén, a háza fedésében, vagy építsen zajvédő falat, de gyakorlatilag kinevetett. Amikor mondtam, hogy nem tudom a babát altatni, és felébred amikor rázendít a fűrésszel azt mondta, hogy majd megszokja a gyerek. Szóval a hozzáállása igencsak felháborító. Kértem a jegyző segítségét, ők kijöttek megvizsgálni az esetet, de azt mondta nekik, hogy csak felújítást végez a saját ingatlanján, holott még az interneten is hirdeti magát több helyen. Nekem bevallotta, hogy azért csinálja, mert hitelei vannak, és nem tud megélni, így ezzel egészíti ki a keresetét. Én ezt megértem, de ilyen zajban nem lehet létezni. Azt mondta a jegyző, hogyha tudom bizonyítani, hogy ezért a tevékenységért pénzt fogad el, akkor lehet valamit tenni. Most mit csináljak? Segítsetek!

2016. máj. 25. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem hinném, hogy neked kellene bizonyítani, hogy ő pénzt fogad el. Én írásban tennék feljelentést ellene és kinyomtatnám hozzá a netes hirdetéseit. Ezt köteles kivizsgálni a jegyző és írásban válaszolni, ami ellen fellebbezési lehetőséged is van. Ajánlottan add fel a küldeményt és ne hagyd magad lerázni.
2016. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha az interneten is hirdeti magát, akkor ott van a bizonyíték, illetve te is csinálhatsz róla videókat. Gondolom kerítés elemeket gyárt, ha ezeket egyáltalán nem használja fel saját célra, akkor az nemcsak adóköteles, hanem telephelyen végzendő munka.
2016. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindnegy, hogy mit csinál, ha folyamatosan dolgozik a fütésszel az ablak alatt, akkor feljelentheted arendörségen csendháborítás miatt.

Az tévedés, hoyg este 10-töl érvényes, ha napközben túl hangos, akkor akkorra is vonatkozik a rendelet.

2016. máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne a jegyzőnek szólj, a NAV-nak, azok elől nincs menekvés, én már tapasztaltam
2016. máj. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként annyira jó képességű a szomszéd, hogy a hirdetésben még a cím is ott van. Vajon nem fogja azzal lerázni az önkormányzatot, hogy nem itt gyártja a kerítést? Amúgy az önkoris ember nagyon segítőkész volt, mert az ingatlant ki is adja a szomszéd valakinek, aki szinten gyereket nevel, így őt is megkérdezték, hogy zavarja-e a zaj, erre azt mondta nem :) Nem értette a nő, hogy akkor engem miért zavar??? Lehet én vagyok túl érzékeny, hogy nem bírom a körfűrészt 6m-re az ablakomtól?
2016. máj. 26. 09:04
 6/11 homo ludensz ***** válasza:
74%
Ez ipari tevékenységnek számít és nem egy öt évenkénti parketta csiszolásnak. Pár éve hoztunk haza hulladékfát és kivittem az udvarra a körfűrészt. Negyed órát ha ment a gép már ott volt 3 szomszéd azzal hogy van e a gépre iparengedélyem. Félretoltuk a körfűrészt,vettünk egy elektromos láncfűrészt és a mai napi azzal vágunk fel minden tüzelni valót ha hozzájutunk. Egy ingatlanfelújítás és egy ipari tevékenység az két kategória. Az egyik eseti míg a másik folyamatos és engedélyhez kötött. Hogy szívességből csinál vagy pénzért kerítéselemeket az részletkérdés és nem a te dolgod hogy mennyi hitele van vagy evett e aznap. Két utcával arrébb még azért is szóltak a szomszédok hogy a műhelyből állandó gépzaj hallatszik és engedélye volt ajtók ablakok gyártására. Ma már nincs mert a lakóhely és az ipari övezet az kettő. Csinálj fotót, videót,keresd fel a helyi TV.-t a helyi újságot.Nálunk még az is szabályozott hogy milyen hónapban s milyen napon mettől meddig égethetünk avart vagy fa nyesedéket.
2016. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Biztos jó ötlet más magánterületéről, magánterületén fotókat készíteni?
2016. máj. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálak és megértelek. Azért vagyok ennél a kérdésnél mert pont most csinált ki a szomszéd. Nem zajos tevékenységgel, hanem rendszeressel. Napi szinten 4 alkalom. Igen, én is itthon vagyok a kisbabámmal. A szomszéd meg egy öregember, aki parasztnak született és parasztként is hal meg.
2016. máj. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pár fotó vagy videó már nem fog elriasztani :) Bevallom már azon járt az eszem, hogy hogy tudnám azt a gépet kiiktatni, ha már az önkormányzat sem segít. Persze ez nem eljárás, nem süllyedhetek az ő szintjére. Kaptam egy tippet még az önkoristól: menjek a városi bíróságra panaszt tenni. Ez lesz a következő lépés.
2016. máj. 26. 21:41
 10/11 homo ludensz ***** válasza:

Visszatérve az előzőekre,barkácsolni én is szoktam. Porszívót,fűnyírót stb. szívesen megjavítom ha meg tudom de vasárnap vagy ünnepen még füvet sem enged vágni a családom azzal hogy csend van és pihennek az emberek.

A te szomszédod nem barkácsol hanem iparszerűen csinálja a kerítéselemeket. Nyugodtan ballagj el a kisbabával az önkormányzatnál magasabb fórumra és ott szépen mond jegyzőkönyvbe a sérelmedet. Ez az ember semmilyen kíméletet nem érdemel ha annyit nem képes tenni hogy a körfűrész zaját a lehetőségeihez mérten mérsékelje.

2016. máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!