Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akinek nincs saját lakása azt...

Akinek nincs saját lakása azt mások lenézik?

Figyelt kérdés

Hallottam (még régebben) egy beszélgetést két ember között és az egyik azt mondta a másiknak(erről beszélgettek), hogyha valaki 40 éves koráig nem tud annyi pénzt munkából

összespórolni,hogy tudjon egy saját lakást(panelt vagy családi házat) venni akkor az az illető egy nagy nulla,mert

még ennyire sem volt képes ebben az életben,hogy legyen egy

saját lakása. Szerintetek igaz ez az állítás,tényleg egy nagy 0-a akkor valaki(akit lenéznek ezért)?

az akinek nincs saját lakása


2015. szept. 7. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Nemis az hogy nulla de jobb egy saját lakást fizetni mint egy albérletet egy életen keresztül
2015. szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valahol igaz. Általában annak nincs saját lakása, háza aki tényleg a 0-hoz közel van. Mert akinek nincs , hol lakik az? Más nyakán vagy hajléktalan.
2015. szept. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Igazából ezt elég nehéz megválaszolni, mert ha valakinek nincs saját lakása, az azt jelenti hogy kevés pénze van. Akinek kevés pénze van, annak rossz az állása. Akinek rossz állása van, annak alacsony az iskolai végzettsége. Akinek alacsony az iskolai végzettsége, az vagy buta, vagy lusta. Nyilván ez egy kisarkított eszmefuttatás, tudom hogy az esetek nagy részében ez nem így működik, de kb. ez az oka annak, hogy lenézik őket. De félre értés ne essék, én nem nézek le senkit ezért.
2015. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kedves 2. Albérletről hallottunk már?
2015. szept. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem nulla, mert van, akinek az is "kihívás" hogy legyen mit ennie, legyen ruhája.

Viszont ha valakinek normális állása van, teljesen átlagos, nem nagy fizetésre gondolok, annak van lehetősége saját lakásra, főleg, ha egy párról beszélünk, nem pedig egyedül kell mindent előteremteni.

Nekem saját tapasztalatom is volt ilyen. Találkoztam olyan férfiakkal, akiknek teljesen jó, biztos munkájuk volt, de mégsem volt semmijük. Azért ilyenkor felmerül az emberben, hogy mégis hova megy a pénzük??? Van, akiről kiderült, hogy alkoholista, van, akiről, hogy játékszenvedélye van.

Szóval ha a lenézés nem is, de a gyanakvás érthető valamilyen szinten.

2015. szept. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A lenézés nem megfelelő kifejezés, mert nem nézem le hanem inkább bosszant a felfogásuk bizonyos dolgokban.

Van egykét ilyen ismerősöm akik közel 40-hez a szülőnél élnek, és sok olyan hétköznapi dolog van az életemben saját családi házzal, amit nem értenek meg. Sokkal egyszerűbben kezelik az életet, mert nem érzik át, hogy ha külön élsz a szülőktől, akkor minden probléma és megoldásra váró dolog csak a tiéd.

Nekik nem kell gondolkodni a csekkbefizetésen, mert általában muter elrendezi, legfeljebb hazaadja a megállapodott pénzt. De ha néha elmarad vagy csúszik gondolom akkor sem lesz kirakva az utcára. Azon kívül ott van apuka autója, ha valahova menni kell. A karbantartás, bevásárlás, különböző teendők megoszlanak. Ezért nem szeretem ha az ilyen emberek engem akarnak kioktatni, hogy én túl aggódós vagyok, túl precíz és beosztom az időmet.

Persze ettől nem nulla valaki, mert nem lenne a barátnőm aki még az anyukájával él, hisz neki is megvannak az értékei amiért szeretem, csak néha belekérdez olyan dolgokba, amiből látszik, hogy nem tudja milyen külön élni. Ilyenkor olyan, mint egy gyerek, amikor nem ért meg dolgokat és ez kicsit bosszantó.

Magyarországon az átlagember nehézségek árán tudja elérni a "kirepülést", ezért sokan félnek bevállalni és a lenézés talán inkább erre alapul. Mert el lehet érni, csak áldozatokat kell hozni.

2015. szept. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk még ez az általános nézet, hogy csak a saját lakás az igazi. Holott fejlettebb országokban a lakásbérlés természetes. Sőt, megkönnyíti a költözést is, ha valami okból máshova kell költözni. Sajnos a magyar lakásbérlés még a béka feneke alatt van. A kiadó játssza az istent, nincsenek csak bérlakások magán tulajdonban, hanem csak az önkormányzati bérlakások számítanak talán elfogadhatónak. Nincs olyan réteg, aki megvesz pl egy többlakásos házat, és azt bérlőknek tartja fenn, bizonyos szabályzásokkal.
2015. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha ezt a svájci frankos buli előtt írtad ki, akkor elgondolkoztam volna a kérdéseden, de még akkor is azok mellé álltam volna, akiket te megpróbálsz lenézetni most a többiekkel. Tisztában vagy azzal, hogy hány 100 ezer család vesztette el az otthonát a Soros buli miatt? hm?


Ma fent vagy, de mi a garancia arra, hogy te nem leszel az ő helyzetükben? Semmi. Még akkor se, ha egymilliárdszor bebiztosítod magad.

2015. szept. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7: Csak nem mindegy, hogy valaki azért bérel, mert azt tartja jobbnak, gazdaságosnak, vagy azért, mert rá van kényszerülve.

Egyébként én Magyarországot ilyen szempontból nem hasonlítanám a nyugati országokhoz. Nálunk valóban fontos, hogy saját lakásod legyen, mert mire nyugdíjas leszel, már nem biztos, hogy fogsz tudni lakást bérelni, mert nem lesz annyi bevételed. Ha van saját lakásod, akkor legalább arra nem kell már költeni.

2015. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöm, akinek 4 lakása van, mind ki van adva, és otthon lakik...
2015. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!