Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki mit gondol, milyen módszere...

Ki mit gondol, milyen módszerek lennének hatásosak a magyarországi roma kisebbség képzési problémáinak javításában?

Figyelt kérdés

Jó ötlet lenne egy 'Diplomás romák' alapítvány létrehozása, ahol egy-egy roma gyermek felkarolásával, magas színvonalú magánoktatásával pozitív példákat tárhatnánk a nyilvánosság elé?

Ugyebár a probléma adott, sok is róla a blabla, de konkrétan kinek milyen jó ötlete lenne, hogy a roma gyermek ne a családjában látott több generációs munkanélküliséget tekintse példának? A hasznos, elgondolkodtató válaszokat előre is köszönöm.



2015. márc. 4. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Ez mind semmit nem ér, ha nem szakítod ki a környezetéből.

Szóval még a fizetni is kellene a családnak, hogy elvidd a gyereket. Egyébként jó pénzért szívesen adják őket.

2015. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 gömbicica ***** válasza:

vannak diplomás romák.

én régebben sokat beszélgettem velük. probáltam a gyerekeikkel kapcsolatban is pozitiv dolgokkal előjönni. veszett fejsze nyele volt(

az Ő kulturájuk, szokásaik teljesen mások(

a fiatalon házasodás (aztán elválás, megint házasodás) rengeteg gyermek,- akik ugy megint ezt a képet követik(

nem kedvez a diplomás életnek(

Ők valamiért lexarom üzemmódban vannak ilyen téren(

2015. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 gömbicica ***** válasza:

most visszaolvastam amit irtam(

nem diplomás romákkal beszélgettem, hanem átlag családok tagjaival, gyermekeivel.

Számukra szerintem nem huzóerő az, hogy xy-nak diplomája van.

2015. márc. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sehogy, 500 év alatt sehol sem sikerült őket beintegrálni Európában, most sem fog menni. Indiában is a legalacsonyabb kaszt voltak.
2015. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Fizetni kell a csaladoknak azert, ha a gyerek jo jegyet hoz az iskolabol.
2015. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

# 5

Aztán mennének megtépni a tanárt, mert nincs pénz.

2015. márc. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nyilvan ezt vegig kell gondolni es szabalyozni.


A lenyeg az hogy a csaladokat anyagilag erdekelte kell abban tenni hogy a gyerek:


- jarjon iskolaba

- ott viselkedjen rendesen

- es tanuljon ahogy csak bir.

2015. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És ha árva, intézetis roma gyerekkel kezdenénk a projektet? Ott nincs szülő, aki beleszólhat.
2015. márc. 4. 10:51
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Oket maskeppen kellene motivalni.


Meg aztan arra is gondolni kellene, hogy a ciganyok nagy tobbsege egyaltalan nem azert nem dolgozik, mert nem akar, hanem azert mert nincs hol.

2015. márc. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na de milyen motiválós módszert tudnátok?

Az intézetis kérdésem még mindig áll.

2015. márc. 4. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!