Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Muszáj elköltöznünk. Kaotikus...

Muszáj elköltöznünk. Kaotikus a helyzetünk, nem bírom meddig viseljük ezt el még idegileg. Tapasztalatokat, ötleteket, véleményeket várok, bármit ami segíthet. (? )

Figyelt kérdés

A párommal szeretnénk összeköltözni. Eddig nem volt sürgős, úgy terveztük hogy idővel majd ha úgy gondoljuk meg lesz. 2 éves évfordulóhoz közeledünk, és a barátom anyja kezd elviselhetetlenné válni. A párom még vele lakik. Azt hiszem féltékeny rám, fél hogy elveszem tőle a kisfiát, meg akarja akadályozni hogy lelépjen, szét akar minket szedni. Beleköt a legkisebb dolgokba is, a hátam mögött mondja a sérelmeit a barátomnak, pedig én igyekszem vele tisztelettudó lenni.

A terv az volt, hogy a barátom nővérét kérjük meg hogy jövőre adja ki nekünk a kis lakását amit erre a célra vett meg. Ma viszont a barátom összeveszett a nővérével, természetesen rajtam. A csaj ugyanazt szajkózta amit az anyjuk is, szerintem az öreglány volt a dologban. Az én családom pénzügyi háttere volt a téma, pedig egyikük sem tud rólam ilyen téren semmit. Szerinte is én vagyok a mumus, és a párom úgy látja, hogy a nővére és a bátyja valami titkos megegyezés alapján eldöntötték, hogy majd ő marad ott az anyjukkal felügyelni öreg napjaira. Nem engedik hogy elkezdje a saját életét. 28 éves.

Attól félünk hogy ezek után nem fogjuk tudni rábeszélni a lakásra a párom nővérét. Sopronba szeretnénk összeköltözni, de itt rettenetes lakás árak vannak. Esélytelen hogy sikerül, mindketten létminimum alatt keresünk.

Mi a fenét csináljunk? Totál kétségbe estem.


2014. nov. 18. 20:25
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
"nem tudom meddig viseljük el..." bocsi
2014. nov. 18. 20:29
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy keressetek olcsóbb albérletet, ha azt szeretnétek, mert a kérdés végén már lakás árakról beszéltél, kicsit zavaros. Béreljetek csak szobát esetleg.
2014. nov. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igen szeretnénk egy lakást bérelni, de errefelé lehetetlen a mi fizetésünkkel. Vagy kifizetjük a kauciót és a lakbért és nem eszünk, vagy... érted.

Ezért bíztunk a nővérében, mert ő az öccsének talán barátibb áron adta volna oda, vagy kaució nélkül, vagy mindegy csak, figyelembe vette volna hogy mit bírunk ki anyagilag. De sajnos nem lehet nála tudni hogy mikor támad minket hátba az anyja miatt. Nem régen még a mi pártunkat fogta. Ezen kívül nem látok más lehetőséget.

Esetleg azt, hogy félreteszünk a pénzünkből, de így is leghamarabb jövő év végén fogunk tudni elindulni valamerre.

2014. nov. 18. 21:21
 4/20 A kérdező kommentje:
Szoba bérlés nem működne mert a páromnak van egy kutyája.
2014. nov. 18. 21:22
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Ne haragudj de ha a kutya miatt nem tudtok szobát bérelni, viszont megválni sem akartok a kutyától, akkor meg is értem miért tud a párod felett uralkodni az anyja.

A Soproniak fele szerintem ilyen helyzetben kapásból azt mondaná hogy próbáljunk munkát keresni Ausztriában, de nektek nyilván az is ki van zárva a kutya miatt

2014. nov. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem fogunk megválni a kutyától, ő családtag, de ezt ezek szerint te ezt nem értheted. Nem a kutya a visszatartó erő, és nem mellesleg hosszútávra szeretnénk elköltözni, és nem addig ameddig kivágnak minket a szobából.
2014. nov. 21. 09:36
 7/20 A kérdező kommentje:
Aki Ausztriában tud dolgozni, az menjen oda lakni is. Sajnos az emberek nagy része nem így gondolkodik, elveszi a lehetőséget azoktól akiknek nincs lehetősége kinti melóra, és meg is van a probléma.
2014. nov. 21. 09:37
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

Igazad van, én ezt nem ért(het)em.

Úgy látszik hogy csak nekem volt furcsa ezt így olvasni, szinte kilátástalannak tüntetted fel a helyzeteteket, viszont változtatni nem lehet egy kutya miatt. Szeretem én is a kutyákat, de ez nem azt jelenti hogy nem tudnék megszabadulni egy kaotikus helyzettõl a kutya miatt.

Én biztos nem könyörögnék olyannak aki ki nem állhat, de ezt meg biztos te nem értheted

2014. nov. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
2 hónappal ezelőtt lett a kutya altatás elől mentve. NEM. Ismétlem, NEM szabadulunk meg tőle. Köszönöm a válaszodat, többet nem kérek, mert nem segítesz.
2014. nov. 21. 21:11
 10/20 anonim ***** válasza:
66%
Akkor nyeljetek tovább ,és simogassátok a kutya buksiját amíg rá nem megy a kapcsolat. Vagy keressetek olyan olcsó albit valami környező faluban ,ahol nem akadály az eb .Nincs más megoldás, ha minden mást kizársz.
2014. nov. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!