Lakott területen a szomszéd nagyon hangos munkagépeket használ (nem fűnyíróra/bozótvágóra gondolok). Rendszeresen óriási zajt csap nappal. Mi számít csendháborításnak? Mihez van jogom, illetve neki?
Lakott területen a szomszéd nagyon hangos munkagépeket használ, rendszeresen óriási zajt csap nappal, naponta és órákon keresztül, hétköznapokon és hétvégén is.
Ki állapítja meg, hogy az illető csendháborítást követett-e el? Műszerrel megméri valaki, hogy mennyire hangosak a gépei?
Mi a teendőm szerintetek?
Segítsetek!!! Köszi!
"6. § (1) Aki lakott területen, az ott levõ épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul és a megengedettnél nagyobb zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetõleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja,
harmincezer forintig terjedõ pénzbírsággal sújtható.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetõjével szemben a rendõrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselõ-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézõje, a közterület-felügyelõ, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi õr, helyi jelentõségû védett területen az önkormányzati természetvédelmi õr helyszíni bírságot szabhat ki."
Ez a dolgok vége szokott lenni, előtte ildomos a zajongót felkérni, hogy szüntesse be a zajt. Mivel azt írod, hogy életvitelszerűen használ munkagépeket, valószínűleg nem fogja abbahagyni, tehát marad a hatósági megoldás. Arra is gondolj, hogy ha tudja hogy te jelentetted fel, akkor egy heves vérmérsékletű ember bosszút is állhat(állatok megmérgezése, ellenfeljelentések, bántalmazás akár). Te döntöd el, milyen lépést teszel.
Sziasztok, köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
Nem egyszeri alkalomról van szó és nem is időszakosról. Pár éve lakunk itt és állandóan csinálja a szomszéd, tehát ez nem olyan, mint egy normál kerti munka, "udvari meló" vagy átlagos barkácsolás.
Inkább, ahogy a második hozzászóló is írta: "állandó zajjal járó munka ipari tevékenység".
(Nem csak zajjal jár, hanem néha anyagok is átjönnek a telkünkre... De jelen kérdésem a zajongására vonatkozott.)
Az hogyan zajlik? Valamilyen formanyomtatványt kell kitölteni?
Szerintetek, mielőtt a jegyzőhöz mennénk, azért az önkormányzatnál érdeklődjünk, hogy van-e valamilyen engedélye?
Tudom, hogy régimódi vagyok, de mi lenne, ha átmennél hozzá és beszélgetnél kicsit vele a zajról a tevékenységéről egyebekről, mielőtt feljelentenéd?
Egyébként is milyen kommunista szokás már ez a folytonos egymás feljelentgetése?
majd, ha a szép szó nem vezet eredményre, akkor lehet jelentgetni!
Az igaz, hogy mi pár éve költöztünk ide, de korábban is lakott terület volt a környék és belterület. Lakóingatlan van a mi telkünkön, szerintem évtizedek óta. Arról nincs információm, hogy a szomszéd mióta "zajol".
7-es hozzászólónak: egyszer a párom próbált vele - hangsúlyozom: NORMÁLISAN - beszélni, erre hátat fordított és elment.
És én még senkit nem jelentettem fel.
Szerintem a kérdésből is kiderült és az általam eddig leírtakból, hogy végtelenül türelmesek voltunk.
Más dolgokat is csinált a szomszéd, ráhagytuk - ha tudnád, 7. hozzászóló, hogy miket tett, nem is védenéd.
Szerinted aki egész nap munkagéppel zajong lakott területen plusz hétvégén is, azzal lehet értelmesen beszélni? Ha lehetne, akkor nem létezne az alapgond sem.
Ellenben ha beszél vele, legalább tudni fogja az illető, ki is jelentette fel. Kezdődhet a szomszédháború.
A jegyzőhöz személyesen kell bemenni fogadási időben, neki mondhatod el a gondot.
# 8
Ha tudnám, nyilván mást válaszoltam volna.
nekem csak annyi információm van, amennyit megosztasz velünk kedves kérdező.
Szóval, nem kell megsértődni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!