Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit gondoltok arról és mit...

Mit gondoltok arról és mit csinálnátok akkor, ha a szomszéd mesterei kérdezés nélkül kivágnak valamit a kertedből? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés

Tehát, a szomszéd felújítsa a falát, ami a mi kertünkre néz. Na már most, a fel mellett kb 70 cm-re van néhány szeder-málna bokor. Reggel arra ébredtünk, hogy a szomszéd mesterei tövig vágták majdnem az összes bokrot, természetesen kérdezés nélkül. Na már most, előző nap a szomszédtól megkérdeztünk, hogy kell-e valamit átpakolni, esetleg átültetni. Normális dolog, hogy megcsináltuk volna. Ő átjött és azt mondta, hogy el fognak férni. A törvény szerint a fal mellett ugye 1m a mestereké. Amennyire tudtunk elhúztuk a bokrokat, nagyjából 20 cm hiányzott a 1m-ből, de ha szóltak volna, tényleg átültettük volna.

Ilyenkor mit lehet csinálni?

Azok a bokrok több mint 15 éve ott voltak.


2014. aug. 18. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Vagyis a Te ingatlanod területén voltak a bokrok?

És hogy kerültek oda akkor a mekkmesterek?

Valakinek be kellett oda engedni őket akkor.

Gyanítom, hogy a tulaj megkérdezése nélkül nyirbálták meg a bokrokat, szóval biztos nem ő a hunyó, hanem a sokeszű melósok. Sok csodát ne várj tőlük, nem véletlenül azt csinálják, amit.

2014. aug. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A szomszéd fala a mi udvarunkra néz, ahol vannak a bokrok.

Ugye ezért csak a mi udvarunkból tudnak hozzáférni a felújítandó falhoz. A szomszéd engedte be őket hozzánk, de mint mondtam előző nap megkérdezett minket. Mikor megláttuk mi történt, azonnal átszaladtunk a szomszédhoz, erre ő azt mondta, hogy azt a pár bokrot már nyugodtan vágják ki. Mármint a mi bokrainkat. Akkor lettek "eltávolítva" a mester emberkék az udvarból, a szomszédnak pedig sürgős dolga akadt. Azóta főlünk a saját levünkben, a mesterek délután folyamán jönnek vissza.

2014. aug. 18. 11:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól értem, a szomszéd háza a telekhatárra épült, a fal tövében pedig a ti bokraitok voltak - a ti telketeken?


Ez egy érdekes eset, mert ha jól tudom, akkor, ha valaki telekhatárra akar építkezni, a szomszédnak alá kell írnia, hogy hozzájárul. Ergo ezt vagy ti vagy az előző lakók (ha úgy költöztetek oda) megtették.


Azt viszont nem tudom, hogy ennek van-e valami jogi vonzata, mármint, hogy pl. biztosítani kell-e, hogy hozzáférjen a falhoz, a házhoz. Ha igen, akkor nincs mit tennetek. Ha nem, akkor esetleg jogi útra lehet terelni a dolgot, bár nem tudom, lesz-e valami következménye, max valami kevéske pénzt kaphattok a bokrok eszmei értéke után.


Ha nem akarsz belőle ügyet csinálni, akkor meg lebszod a szomszédodat meg a munkásait, többet nem tehetsz.

2014. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Van jogi vonzat, úgy hívják, hogy szolgalmi jog (nem raccsolok, a szolga szóból ered :D ). Tehát köteles vagy a szomszédot beengedni, ha neki a telekhatárra épült falán dolga van. DE ez nem azt jelenti, hogy kérdés nélkül kárt tehet a dolgaidban. Főleg így, hogy meg is kérdeztétek, mennyi hely kell.

Na most egyelőre várjátok ki, hátha életben maradtak a bokrok, öntözzétek trágyázzátok, talán megmenekülnek. A szomszédnak pedig mondhatjátok, hogy ha tavasszal nem hajt ki, akkor ő fog nektek új bokrokat szerezni, számítson rá. Ha már ekkora paraszt volt, hogy levágatta a munkásokkal a TI bokraitokat.

2014. aug. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!