Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Emberek, akik kertvárosban élnek?

Emberek, akik kertvárosban élnek?

Figyelt kérdés

Egyik nap (igazából egy reggel, egy bizonyos Született Feleségek-est után) arra ébredtem, hogy azon gondolkodom milyen lenne kertvárosban lakni. Nyilván nem úgy mint Bree, vagy Gabi a két lábon járó receptes könyv, és a megtestesült tűsarok...

Másnap azon ébredtem, hogy olyan kérdéseken töprengek mint; milyenek a szomszédok, vagy unalmas-e ott élni hosszú távon, hogy mennyire illenék bele egy pékségtől elkülönített házba... És, igazából tetszet a válasz...Az álomképem a fiatal szomszédokról, az izgalom a helyi pletykákról, és az otthoni sütésről hisz az élet nem élet vajas croissant nélkül... Történetesen elképzeltem, a kis tündér világomat, az ideális otthont, ahogy a tűz ropog a frissen festett kandallónkban. Minden olyan álomszerű volt! Tulajdonképpen, mert az is. Egy álom ami nyilván nem pont úgy van ahogy. És, ép ezért kerestem rá a gyakorikerdesek.hu-ra, hogy megtudjam, milyen kertvárosban (mondjuk Szentendre egy eldugodtabb helyén, vagy egy teljesen önálló faluban) élni? Az ízig vérig kisvárosi polgárok válaszaira epedezem, hogy megtudjam végre milyen szomszédok veszik őket körül, vagy mi a jó és a rossz a kertvárosban...?

Ezeltől az emberektől kérdezem, válaszaikat hálásan köszönöm!



2014. aug. 12. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne unalmas? Ugyanolyan mint lakásban élni, csak gondozni kell a kertet és falakon át meg nem jön át a szomszéd zaja. Úgy is a házba ha nagyrészt ha otthon, akkor meg már egyre megy hogy kertes vagy lakás. Én éltem mindkettőben.


"tűz ropog a frissen festett kandallónkban. "


De amikor kormolni kell, újra tölteni a készletet, óránként rakni rá, akkor már nem olyan élvezetes. Meg mire bemelegszik...


Szomszédok is ugyan olyanok, vannak bolondak és vannak normálisak, attól függ mit fogsz ki.

2014. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy házban élni nem csak a kandallóban égő tűzről szól :D Attól függ, lesz-e kert gyümölcsökkel, zöldségekkel vagy csak fű jó kis medencével...Sokan elkövetik azt a hibát, hogy panelból mennek házba akkor az jó nagy legyen,felesleges hidd el,aztán csak mindenhol fog várni a kosz,por, mert takarítani annyit nem lesz kedved...én házban nőttem fel és még mindig itt élek (20l) de nemtudom elképzelni máshol, hogy nemtudnák kifeküdni a saját kertemben a fűre nyáron stb. Szomszédok tudnak kicsit idegesítőek lenni de ha jóban vagytok mindent meglehet beszélni...
2014. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nem olyan, mint a Született Feleségekben. :)

Nincs tele gazdagokkal a környék, nincsenek akkora házak, nincs annyi pletyka se. De nem rossz.

Nem tudok igazából mit írni. Én csak azt nem szeretem, hogy kevés a szórakozási lehetőség, rosszabb a választék az üzletekben, boltokban.

2014. aug. 14. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én a Szolnoki kertvárosban lakom, de kb. olyan mint egy nagyobb emeletes ház. (Mármint a szomszédok) Itt nem ismer mindenki mindenkit (kb. 20 éve) De vannak "híresebb emberek"

akik mondjuk a szomszédok virágait locsolják, kapálnak stb...

2014. aug. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!