Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A főbérlőm nem akarja visszaad...

A főbérlőm nem akarja visszaadni a kauciót. Megteheti ezt így?

Figyelt kérdés

Tegnap költöztem ki, és nem hajlandó visszaadni a pénzt (egy havi kauciót fizettem)


-van szerződés, amiben az áll, hogy a felmondási idő 1 hónap és utána visszajár a kaució. Nos, ő eleve két hét felmondási időt akart adni, mondtam neki, hogy ez nem így megy. Aug. 10-én küldött el, és tegnap költöztem, ez 3 hét, és mindne hónap 25-én fizettem. Egyrészt erre hivatkozik, hogy túlléptem a 25-ét egy héttel, szóval hogy ő ezt már eleve levonhatná a kaucióból, nem tudom, ez igaz?


-egyszer a redőny alatt hagyott egy bögrét, amit én nem vettem észre és lehúztam, de sikerült megcsinálni, egy 300 Ft-os alkatrész kellett hozzá. Erre pedig azt mondta, hogy de ilyne erővel ő dolgozott vele és az ő munkadíja lehetne akár 10 000 Ft, merthogy egy szerelő is ennyiért jönne ki...


-8 hónapot laktam ott, van párom, aki heti 2-3 x nálam aludt (de volt, hogy nem jött 3 hétig, vagy h heti egyszer stb.) Elkezdte, hogy a párom "lelakta" a kauciót, merthogy itt zuhanyzott, fogat mosott és WC-re is ment!


Mondtam neki, hogy akkor küldje át az össze számlát az elmúlt 8 hónapból, aztán összevetem, de nem hinném, hogy vízből sikerült kitenni a kauciót....arról nem is bezsélve, h neki is voltka itt alvó vendégei.


Szerintetek igaza van abban, hogy nem adja vissza pénzt?


2014. júl. 31. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A szerződés számít.


Fizet adót rendesen? Számlát adott?

2014. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy fizet. Szerződés van, benne a kaució összegével és azzal, hogy az 1 hónapos felmondási idő után az visszajár. De erre kezdett el variálni ezzel, hogy 25-hez képest egy héttel tovább voltam (így sme töltöttem ki a felmondási időt, ugye már 2 hét után el akart küldeni) meg a többi dologgal.
2014. júl. 31. 23:10
 3/10 A kérdező kommentje:
Számlát nem adott.
2014. júl. 31. 23:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi van? És ő fizette a vizet, villanyt, fűtést, amit a párod is igénybe vett, mikor ott aludt?

Kérjed a számlákat visszamenőleg a 8 hónapra. Ha nem, akkor NAV megoldja.

2014. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Felesbe fizettük a rezsit, de az áram, net, fűtés a párom nélkül is ment ugye, max a víz több, de nem hinném, hogy olyna rengeteggel. NAV-ot említettem neki, de nem értette :D Kérdezgette, hogy msot hogy jön ide a NAV, miért mondod ezt?
2014. júl. 31. 23:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Amikre hivatkozik,azok hülyeségek.

Viszont a legtöbb számla utólag érkezik meg, általában annak rendezésére szokott menni a kaució. De ezt általában át szokták beszélni,h kell-e még hozzátenni, esetleg jár-e belőle vissza. De ha ez nem áll fenn, akkor nyilván nincs igaza. Sajna sok ilyen főbérlő van :(, pedig tényleg adózatlan jövedelemhez jutnak, nem értem miért éri meg ilyenkor pattogniuk.

2014. júl. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát mert már felélte a kauciót, és azt hiszi, ő a nagyokos azzal, hogy megszegeti veled a szerződést aztán majd ő diktál. Ha ilyen hülye vagy tetteti, hogy nem érti, hogy jön ide a NAV, akkor nyugodtan nyomd fel, majd megérti akkor.
2014. júl. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
egyértelmű, hogy ha pattog, akkor rá kell hívni a navot. megkapod a pénzed, őt meg is büntetik.
2014. aug. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én szólnék egy jobb kiállású(nem kigyúrtra gondolok, csak magabiztosabb fellépésű) ismerősömnek, öltözzön be elegánsabb ruhába, mintha ügyvéd lenne. Magyarázza el neki, mi áll a szerződésben, nyomjon valami jogi dumát, ezek után biztos vagyok benne, hogy visszaadja. A NAV-nak én nem szólnék, mert elég esélyes, hogy téged is átnézhetnek, ez pedig nem egy kellemes dolog. Ismerős játssza el az ügyvédet, szerintem az bőven hatni fog.
2014. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tehet meg. Én többször is laktam olyan helyen (Anglia, magyar főbérlő), ahol kiköltözéskor nem akarta visszaadni, mert, hogy mire fel.
2017. nov. 22. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!