Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszéd (v) iszony?

Szomszéd (v) iszony?

Figyelt kérdés

A leendő kertes házunkat körbekerítettük. Üres házak a szomszédok. Az egyik szomszéd azt mondta, 6 centivel az ő telkén megy a kerítés és egy részen nem egyenes, hanem levágja az ő sarkát. Nagyon ritkán találkozunk, de olyankor mindig felhozza a sérelmeit. Földmérők mérték ki. Lehetséges, hogy elmozdult az oszlop mire be lett ásva? Mit lehet tenni? Méressük úja, szedjük fel az összes oszlopot?

Plusz kérdések: 1. jogilag melyik oldali kerítést kell nekünk megcsinálni (melyik az övé?)a másik szomszédot is vádolja, hogy beszorítják)

2. A háza falától hány méterrel lehet sövényt ültetni? (csúnya, nagy, vakolatlan házfalat szeretnénk takarni)

3. ha szeretnénk földdel tölteni az udvarunkat, szólhat ,ha lejt felé és átfolyik a víz? Hogy oldjuk meg?


2014. júl. 17. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg elfogad-e kárpótlásul egy üveg jó minőségű italt vagy valamit. Én eleve a saját káromra pár centivel felém tettem volna a kerítést, hogy ne tudjon később belekötni.
2014. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem jó helyen van a kerítés lebontathatja, vagy kártalanítanod kell. Mindegy hogy elmozdult az oszlop vagy eleve rosszul van kimérve. Az alapozás egy centije sem mehet át a szomszéd telkére, más kérdés ,hogy ilyen kicsinyes kötekedő szomszéddal még sok bajod lesz!


Általában ha az utcáról nézed a jobb oldali kerítés a tied,de ezt helyi rendelet szabja meg.

Sövényt annyira ültethetsz ,hogy vakolás alkalmával szabadon elérhető legyen a házfala, és ne érjen hozzá se a lomb se a gyökérzet ne tudjon a fal alá futni,ha megnő.


A vízátfolyásért is szólhat természetesen, a vízelvezetést a szomszéd felé nem szabad megoldani, ki kell vezetni a vízelvezető árokba.

2014. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Valóban nem direkt van rossz helyen. Örülnék is, ha kisebb lenne, kevesebb lenne a mi munkánk.

Pff, pont az ő oldali kerítése a bibis. Így vajon lehet rá nádat tenni, hogy ne lássuk az évi egyszer nyírt kertjét? A másik két kérdésre értem a választ, köszönöm!

Ez esetben köteles lenne a felénk lejtő félereszére csatornát tenni? Mikor mondtam neki, hogy az ide folyó eső kicsapta a virágaimat, illetve róluk a földet, azt mondta, az az ő területe. Tehát igaza van. Az megoldás lehet, a sikerül vele közös nevezőre jutni, hogy lebetonozzuk azt részt a háza mögött, ami szerinte az övé? Így véletlenül sem ültetek oda és a gaz sem eszi meg. Vagy füve azt szabad a házáig vetni?

2014. júl. 17. 14:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Elvileg az ő részére nem vethetsz semmit,se betont, csak engedélyével. De ha felveri a dudva ,azért már szólhatsz, de akkor bejárást kell biztosítanod hogy lekaszálja.
2014. júl. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a szomszédot annyira zavarná akkor beadta volna a birtokvédelmet az önkormányzatnál.A földmérő leadta a mérési határokat a földhivatalnál?Ellenőrizd,mert nekünk emiatt van évek óta peres ügyünk a bíróságnál! Ha egyeztetve van a földmérő által mért határ a földhivatalnál lévő határral akkor lehetne megtudni,hogy valóban eltértetek-e? 2013-as törvény igen szigorúan szabályozza az eltéréseket. Ha a környékeden sehol sem volt kerítés építve akkor a földhivatalnál figyelembe fogják venni az eltérést. Hivatásos kerítésépítők építették a kerítésedet vagy ti magatok? Anno:jogilag (ha szemben állsz a saját házaddal mérve)a jobb oldali kerítés volt a kötelező az ingatlan tulajdonosnak,a hátsó rész a hátsó szomszéddal fele-fele arányban és a bal oldali a melletted lakó szomszédnak a baja.Sajnos a törvény nem teszi kötelezővé a kerítés építést,ha be akarnád vasalni az összeget akkor bírósági úton teheted meg.Azt viszont meg tudod tenni,hogy ajánlott levélben megkéred a kerítés árát a szomszédodtól és ha nem akar fizetni akkor már az igazoló blankettával roboghatsz bíróságra. Ha valóban eltértél a határvonaltól ahogy a szomszéd mondja a 6 cm-es távolságával akkor az elvett földet megválthatod pénzzel vagy egyébbel,ami a lakóhelyeden szokásos telekárakat figyelembe véve. A 2.-re:az önkormányzatok helyi rendeletében meghatározták az ültetési tervet ami előírja milyen távolságra ültethetsz a kerítéstől? Általában 40 cm-es távolságot szoktak meghatározni.3.-nál:Dombon laktok?
2014. nov. 6. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös voltam:nézd meg az interneten a ültetendő sövénynek a gyökérzetét.Óvlak attól,hogy a házhoz közel ültessél,mert ha gyorsan növő,szétágazó bokrot választasz az szétnyomhatja a házadat,a gyökér bekúszik a repedésekbe vagy repedéseket csinálhat.
2014. nov. 6. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös voltam:Elfelejtettem elmondani,hogy a jobb oldali kerítésépítésnél a saját telkeden,annak rovására építheted a kerítést!
2014. nov. 6. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 5-ös, 6-os, 7-es :) Jó korán keltél.

Köszi a részletes tájékoztatást. Azóta egyszer járt a házánál, megint levágta elöl a füvet (hátul nem, már azt gyanítjuk rejteget valamit :) ), nem voltunk itthon úgyhogy társalogni sem volt időnk.

Választ keresek majd a kérdésekre, mert nem is tudom igazán, hogy az önkormányzat mit tud.

Magunknak csináltuk a kerítést, szóltunk neki, hogy jöjjön, legyen itt, de nem jött. Nem dombon lakunk( hogy ő hordatott-e anno vagy a mi épíkezésünk során a földmunkák miatt alacsonyabb nálunk nem tudom), miért?

2014. nov. 6. 06:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Az önkormányzat miatt ne nyugtalankodj,ők csak akkor tudnak valamit ha bejelentik nála (hivatalosan).A nem hivatalos a pletyka.Ha nem haragszol érte,akkor szánj arra néhány percet,hogy a szomszédodnak akár egy üveg bort vagy valami apróságot,kedvességet adjál,mert ha feljelentett volna akkor igen nagy kárt okozott volna!
2014. nov. 8. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!