Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédom meg a dió vagy a...

Szomszédom meg a dió vagy a rendőrök meg a decibelmérő?

Figyelt kérdés

Kedves és egyetlen szomszédommal összebalhéztam. (Kettes társasház, külön udvarokkal. Nem adtam oda a saját fámról és saját területemre hulló diót, mert a családban másnak is kellett. Igaz idén nem is ígértem neki, de eddig minden évben felszedésért megkapta. Nem is gondoltam, hogy ez ennyire érinti, mert nincs rászorulva.)


Azóta éjjel-nappal figyel, mert itthon van és állandóan azzal jön, hogy rám hívja a rendőröket. Megkérdeztem tőle miért, azt mondja talál rá okot... Max. sportolásért vagy nappali zenehallgatásét, másra nem tudok gondolni. Heti 4x tornázom egy órát, évek óta. Akkor szól a zene, de nem ordít. Szivacshabon gerinctornát, mert súlyos csigolyacsúszásom van.


Tudom, hogy képes rám hívni! Olyan ember aki csak a saját maga igazát ismeri, ezért kérdem: ha kihívja, akkor a rendőr bejön a lakásomba meghallgatni a "zajt" és mi alapján dönt, hogy hangos vagy sem?

Egyáltalán be kell engednem vagy az utcáról -ahova nem hallatszik ki-, véleményezi? Ha az ismerős rendőr barátját hívja és azt állítja hangos én meg, hogy nem, akkor mi van?


Van itthon egy hangmérő műszer (decibelben mér), évek óta tettem egyik helyről a másikra, mert kaptam csak úgy és nem volt szívem kidobni. (Sosem gondoltam, hogy jó lesz még!) Ha tudom mennyi a megengedett előírás az Önkormányzat részéről, azt köteles elfogadni a rendőr vagy nem tud ezzel mit kezdeni? És ha másnap vagy harmadnap is kihívja őket? Egyáltalán hányszor lehet valakit megbüntetni, vagy naponta zaklatni, ha hülye a szomszéd?


(Remélem minderre nem kerül sor! Tudom banális az egész, majd veszek neki pár kiló diót, de ez nem garantálja azt, hogy holnapután valami máson nem kattan be.)



2013. okt. 23. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan könnyen mondják, hogy majd rendőrt hívok..

És vannak, akik ettől beparáznak. Ne foglalkozz a szomszédoddal. És ne is állj le vele beszélgetni, vitatkozni.Nem lesz jobb a viszonyotok, de sok méregtől megkímélnéd magadat. Nézz át rajta.

2013. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mirk ***** válasza:

Ilyenért vagy ki sem mennek a rendőrök, vagy kiröhögik azt aki kihívta őket.

Ha tényleg nem bömbölteted a zenét nincs mitől tartanod.

2013. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
inkább egy diktafont vegyél és vedd fel a fenyegetőzését, zaklatásért lehet feljelentést tenni ;)
2013. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rendört lehet hívni, de ha ok NÉLKÜL teszi valaki, akkor megütheti a bokáját.


HA te nem vagy hangos, akkor meg hiába ugrál.


A zajterhelési határérték 65 decibel, mely felett már zajszennyezésről beszélünk, ez alatt nem lehet kifogásolni.


Ha meg a szomszéd zaklat, akkor vedd fel, és ez alapján TE jelentheted fel.

2013. okt. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy a zsarolásnak semmiképp ne engedj! Attól még inkább csak vérszemet kap.

Ha nem vagy sáros, nincs mitől félned. Kihívhatja a rendőröket, igen. A rendőr kijön, jobb esetben egy zajszintmérő műszerrel a kezében, és ha nem talál szabálysértést, tovább is áll. Ha tényleg túl hangos vagy, akkor illedelmesen becsönget, és megkér, hogy halkítsd le a zenét, meg talán még mond pár szót arról, hogy többször ne legyél ilyen hangos. Ennyi.

Ha szomszédod sokszor rádküldi a rendőrséget, az akár már a zaklatás fogalmát is kimerítheti.

2013. okt. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akik beijjednek attól, hogy rendőrt hívnak rájuk, azok bizonyára még nem szembesültek azok általános tehetetlenségével.
2013. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mesélj, mi lett a folytatás?
2013. nov. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!