Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak ha a ilyen a...

Mit csináljak ha a ilyen a szomszédom?

Figyelt kérdés

Szóval nekem van egy 3hós kisbabám.És eléggé lehűlt a levegő,így ma bekapcsoltam egy kicsit a közponifűtést.És átjön a szomszédnő,hogy "kér egy kis cukrot"(ami úgy mellesleg nem igaz,mert láttam,hogy megjön a bevásárlásból és van a szatyrában 2 kg cukor)és akkor kérdezi tőlem,hogy miért van itt ilyen meleg.Mondtam,hogy bekapcsoltam a baba miatt egy kicsit a fűtést.Erre elkezdi nekem osztani az észt,hogy minek fűteni nem tél van,meg,hogy akkor az ő lakásában is tök meleg van,gondolja azért,mert mivel vékonyak a falak amik szerinte átengedik a hőt(bár én ezt nem nagyon hiszem).És délután vagy 2x-szer átjött,hogy kapcsoljuk ki a fűtést,mert neki nagyon melege van.Aztán este meg mosogattam,és összekoccantak a tányérok és átjött,hogy neki ez nagyon áthallatszódik,hogy máskor vacsorázzak.Mikor meg vittem le a kislányomat egy kicsit babakocsizni(már sírt,szerintem azért mert egésznap nem folt kint a levegőn,mert ő nem nagyon bírja ha nem viszem le babakocsizni)és a szomszéd néni jön oda,hogy "most ugye nem fázik a gyerek...". Aztán meg mikor megtudta a gyerekem nevét,akkor egyből elkezdet,hogy ez milyen idétlen név,normális szülők nem adnak ilyen nevet...

Mit tegyek?



2013. aug. 28. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ignoráld. Teljesen. Ne állj szóba vele. Sajnos sok elmeroggyant szaladgál szabadlábon...
2013. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szorítsd a minimális udvariasságra a kapcsolatot. Köszönj, és ennyi, nem kell semmit magyarázni. Legyél határozott, pl gyerek neve: márpedig nekünk ez tetszett, mi sem kritizálunk mást, hogy milyen nevet ad a gyerekének, mert ehhez a szülőkön kívül másnak nincs köze.
2013. aug. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha "kemény" akarsz lenni, akkor ne is törődj vele, hagyd teljesen figyelmen kívül. Ne köszönj, ne is nézz rá, tegyél úgy, mintha ott se lenne.

Az idősek vágynak a társaságra, arra, hogy törődjenek velük, ha te megfosztod ettől, maga alatt lesz.

Lehet, hogy először oda-oda fog szólni emiatt, de hidd el, neki jobban fáj majd, hogy idáig jutott, mint neked az, amit mond.


Én biztosan ezt tenném.


Megkérdezhetem egyébként a kisbabád nevét? :)

Nem ítélkezem, csak kíváncsi vagyok, mibe kötött bele az a banya.

2013. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jómagam azt az elvet vallom, hogy mindenkivel olyan hangnemet ütök meg, vagyis úgy viselkedek vele, ahogy ő velem. Tehát azt adom vissza amit kapok. Javaslom Neked is ezt a technikát.

Amúgy tipikus eset. Látta, hogy a fűtés dolog miatt rád szállhat. Utána kicsit kipróbálta, hogy meddig mehet el veled: kétszer még átment a fűtés miatt, a tányérok koccanása miatt. Ekkor észrevette, hogy nem az a típus vagy, aki visszaszól neki, hanem inkább védekezel, és magyarázkodsz. Ezek után pedig látja, hogy szabad az út, és egyre durvább és b*nkóbb dolgokat enged meg magának: "most ugye nem fázik a gyerek...", és hogy "idétlen név, és normális szülők nem adnak ilyen nevet a gyereküknek".

A névadással kapcsolatos beszólása már jócskán túlment minden határon. Ilyet még egy közvetlen családtagnak is nehéz elnézni, nem hogy egy lényegében idegen b*nkónak.


A legjobb védekezés a támadás. Javaslom, hogy ha legközelebb beszól valamit (mert be fog, az 5-ös lottó főnyereményét tenném rá), ordítsd le a fejét, rakd helyre! Utána pedig csináld azt, amit fentebb javasoltak, azaz hogy nézd levegőnek a jövőben.

2013. aug. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Amúgy a kislányom neve Zselyke.

Amúgy ha nem foglalkozok vele(márpedig nem fogok)akkor megy a másik szomszéd vérét szívni.Szerintem ő halálra unhatja magát.Amúgy itt a házban van egy nő akivel jóban vagyok,és neki iskolás gyermeke van,és 100%,hogy ha megkezdődik a tanév akkor neki is be fog szól,hogy miért viszi ilyen korán a gyeremekét iskolába,mert ő arra felébred,hogy megy a lift,meg arra,hogy kocsival elhajtanak.Már mindenkinek az agyára megy...

2013. aug. 29. 10:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem mintha számítana a véleményem, de szerintem a Zselyke aranyos név. :)

A szomszédot meg mondom, tojd le magasról. Mindenhol van egy ilyen idióta szomszéd.

2013. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a kényszergyógykezelést már nehéz elrendeltetni, de egy rendőrségi feljelentést megpendíthetsz a következő hasonló esetben. Senki zaklatását nem vagy köteles elviselni. Ha belenyugszol akkor csak fokozódni fog.


Egyszer fiatalabb koromban felszálltam a 75-ös trolira és Ligettől a stadionokig egy vén ipse engem fikázott. Nem a külsőmet, hanem, hogy milyen szemét vagyok, lógós stb. Holott sosem láttam, de még csak nem is a környéken laktam. Vagy összekevert valakivel vagy szimplán idióta volt, de az utasok szerintem bekajálták a szövegét, mert senki nem védett meg.

2013. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Zselyke nagyon aranyos név, azt hittem, legalább Roxánának, vagy Szamantának hívják. :D

Bunkó öreg banya, legközelebb, ha kötekszik, vond kérdőre, semmi joga beleszólni a névválasztásba, és szerintem nincs is annál természetesebb, hogy kellemes környezetet akarsz teremteni egy kisbabának. Neki nincsenek gyerekei? Mert akkor ez sokmindent megmagyarázna...

2013. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem,nem tudom,hogy lenne gyereke.
2013. aug. 29. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!