Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért mondják a kiskanizsaiakr...

Miért mondják a kiskanizsaiakra hogy sáskák?

Figyelt kérdés
2013. aug. 19. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki mondja?? Egy bizonyos népcsoportra hallottam hogy mondják, de hogy kiskanizsaiakra....
2013. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre csak az ott lakó öregek tudnának válaszolni. Felénk is van olyan helység,akiket sündisznósoknak, gyíkzavaróknak, sőt csíkos hasúaknak hívtak régen, és meg volt hozzá a magyarázat. Vagy a szomszéd községet legyeseknek hívják, és még ma is megsértődnek, ha valaki előttük megfog egy legyet. Állítólag valamikor egy ember felzavarta a padlásra a legyeket, és rájuk zárta az ajtót, hogy ne tudjanak kijönni.
2013. aug. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom ezt azokra mondják azon a környéken, aki növényeket termeszt otthon, tehát gazdálkodik és ezt a terményzt árulja a piacon. Kanizsai vagyok egyébként, énis csak hallottam.
2013. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Első. Eddig nem hallottam olyan emberről aki ne tudná hogy így hívják a kiskanizsaiakat. a többieknek köszönöm:)
2013. aug. 19. 23:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!