Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki hogyan rakta ki a nem...

Ki hogyan rakta ki a nem fizető albérlőit?

Figyelt kérdés
Nem fizetnek, mert nincs pénzük és azt ígérték hónap végéig rendeznek minden elmaradást. Sajnos bele mentem és a kauciót fedezetként beszámoltam az elmaradásukba. Nem kellett volna, mert még mindig nem akarnak fizetni és menni sem.

2013. máj. 31. 12:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Felszólítod őket írásban a fizetésre, határidő megjelölésével. A határnap elmulasztását követő 8 napon belül írásban felmondod a szerződést. A felmondás az elmulasztott határnapot követő hónap utolsó napjára szólhat. Nem így mondtál fel? Akkor nem érvényes a felmondás, és a lakók jogosan laknak a lakásban.


A szabályszerű felmondás határideje után a lakók még mindig bent vannak? Akkor polgári pert indítasz a lakás kiürítéséért.


Zárcsere, önkényes kilakoltatás, közműkikapcsolás erősen ellenjavalt, mert a lakó birtokvédelmet kérhet és meg is fogja kapni, valamint esetleg büntethetővé teszed magad.

2013. máj. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"Akkor polgári pert indítasz a lakás kiürítéséért"


....ami alhangon 5 év.


Ezért kell közjegyzői ellenjegyzés a bérleti szerződéshez, amikor megkötitek, mert ha felmondasz, ki lehet rakni őket gyorsan.


Zárcsere, ilyesmi tényleg felejtős és ellenjavallt, ahogy írták többen.

2013. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
89%

Én nem vackoltam ilyen jogi herce-hurcával!

Nem fizettek aztán egy ideig szépen mondogattam nekik, hogy fizessenek. Nem fizettek. Aztán szépen mondogattam, hogy költözzenek ki. Nem költöztek ki. Aztán egy barátom discojában dolgozó kidobókkal beszéltem. Eljöttek velem és közölték a bérlőkkel, hogy "ha nem takarodsz ki telibeverlek kis köcsög". Aznap fizettek és ki is költöztek. 10-10 ezer a kidobóknak aztán probléma megoldva.

De majd évekig pereskedjek...

2013. jún. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 kiad-lak ***** válasza:

A válaszok alapján, akár rövid úton sittre is kerülhetsz.


A kaució csakis az okozott KÁR fedezetéül van.


A bérlődnek BIRTOKVÉDELMI JOGA van alapból, amit nem kell kérnie, mint ahogy valaki meg szakértette a témát. Ezt megsérted és a helyszínen rabosítanak. Olvass utána Ébend Gábor esetének.

Létezik biztos megoldás, védelem a nem fizető bérlők ellen, de akkor előre kellett volna gondolkodni.

Millásra duzzadhat a károd ha a bérlőd jogilag képzett.

2013. jún. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"A bérlődnek BIRTOKVÉDELMI JOGA van alapból,"


Azt írta a kérdező, hogy a lakcímkártyájukon nincs rajta - szóval gondolom nem lettek bejelentve, szóval nagyon bizonyítani nem tudják a rendőrnek, hogy ott laknak.

2013. jún. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Ha már a szakértésről van szó:


Ptk. 191. § (1) Akit birtokától megfosztanak vagy birtoklásában zavarnak, a jegyzőtől egy éven belül KÉRHETI az eredeti birtokállapot helyreállítását vagy a zavarás megszüntetését.


A birtokállapot helyreállítását tehát KÉRNI kell.


A lakcímkártya meg kb. mindegy az eljárásban. Tanúkkal is simán tudja igazolni a lakó, hogy ott lakik.

2013. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
55%
23-as írta meg a tutit. Mi is így csináltuk , két haverom jött ,rájukrúgtuk az ajtót pisszeni sem mertek, hanem pakoltak kifelé. Idehaza NINCS jogbiztonság ,ilyen jogi hercehurcázással csak azt éred el ,hogy évekig benne laknak a lakásodba mire kimondják ,hogy igazad volt és kiteszik őket.No meg tömöd az ügyvédek zsebét. Addig meg bosszúból úgy lelakják a lakásod ,hogy disznóólnak se lesz jó, meg minden közművet fizethetsz.
2013. jún. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Kötöttetek írásbeli bérleti szerződést? Ha igen, akkor szerepel benne nemfizetés miatti rendkívüli felmondás. Az rögzíti a napok számát, amelyen belül el kell hagyniuk a lakást.

Aláírattad velük a papírt, hogy el kell hagyniuk a lakást xy időpontig, vagy csak átadtad nekik?

2013. jún. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Moha- válasza:
100%

Ket jovagasu fiatalember bekoltozik lakotarsnak.

Ennyi. Semmi eroszak, csupan mivel ez a Te lakasod, azt koltoztetsz be akit akarsz. Es mivel a barataid szeretnek mezitelenul kozlekedni, es ejjel felorankent felkapcsolni a villanyokat, esetleg szeretnenek estimeset kerni hajnali 3-kor, valoszinuleg konnyeden megszabadulhatsz toluk. A lehetosegek tarhaza kimerithetetlen.

Peldaul, dokumentumfilmet forgatsz a sajat lakadosban, es aki nem szeretne a youtubra kerulni a "nem fizeto lakasfoglalok" cimu dokumentumfilm szereploikent, azok szabadon elhagyhatjak a forgatasi helyszint azaz a lakasodat. Legyel kreativ es dobd fel a hetkoznapokat!

2013. jún. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!