Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki hogyan rakta ki a nem...

Ki hogyan rakta ki a nem fizető albérlőit?

Figyelt kérdés
Nem fizetnek, mert nincs pénzük és azt ígérték hónap végéig rendeznek minden elmaradást. Sajnos bele mentem és a kauciót fedezetként beszámoltam az elmaradásukba. Nem kellett volna, mert még mindig nem akarnak fizetni és menni sem.

2013. máj. 31. 12:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
12%
Nem kell egyből rosszindulatúnak lenni! Lehet kifizetik nemsokára! Hány hónappal tartoznak?? Én egyszer 5 hó rezsivel tartoztam a rossz anyagi helyzetem miatt, és higgadtan várt a főbérlő, míg ki nem csengettem neki a 6. hónapban! Jobb a béke! Nem is haragudott, nagyon szeretem Őt! Van, hogy bajba jut az ember!
2013. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
20%

Nem tapasztalat, csak elmélet, de amikor nincsenek otthon, cseréld le a zárat.

(Esetleg ugraszd ki őket valamivel, valaki más hívja el őket valahová.)

2013. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%

1: Szép dolog a bizalom, de az olyan mint te a ritkább... Inkább az van, hogy hónapokig nem fizetnek, ezalatt sokszor még kárt is okoznak, elmaradnak a víz-villanyszámlával, tehát még a tulaj az, aki fizet azért, hogy ők ott laktak.


A tulaj pedig amikor vásárolni megy, a pénztárnál nem mondhatja azt, hogy kérem, az albérlőim nem fizetnek. Attól, hogy neki van lakása még nem jelenti azt, hogy kőgazdag aki megengedheti a jótékonykodást. Az a pénz amit nem kap meg, az lehet, hogy neki nagyon is hiányzik a kasszából.


Kérdező: akkor nem marad más, mint a kényszerkijelentés (ha be voltak jelentve) és a zárcsere. Határozottan kell fellépni.

2013. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Éppen ezen dolgozok. Nem várható meg amíg összeszedik a pénzt, mert már nincs bent a kaució és még mindig nem tudnak fizetni. 2 hónap az elmaradás rezsi és lakbér. Az Elmü 2 hónap után kikapcsolja az órát és én nem tudom befizetni helyettük, meg még a többi.
2013. máj. 31. 13:15
 5/29 A kérdező kommentje:
Nincsenek bejelentve és azon vagyok, hogy lecserélték a zárat, ha még me nem előztek. De mi van akkor, ha utánna betörők az ajtót, mert bent vannak a cuccaik.
2013. máj. 31. 13:19
 6/29 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírásért, az okos telefon érintőképernyője a hibás.
2013. máj. 31. 13:23
 7/29 Problem? ***** válasza:
72%
Záras dolgot megtudod oldani pár pillanat alatt de azt nem itt közölném hogy hogyan. Viszont lecseréled a zárat nekik bent vannak a cuccaid akkor te is nagyon rátudsz faragni. Halál lazán kihívják a rendőrséget és feltöretik az ajtót szomszéd igazolja hogy ott laknak őket maximum szabálysértésért feljelentik amiért nem jelentkeztek be az önkormányzatnál minimális a büntetés ahhoz képest ami rád várna.
2013. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

"Nincsenek bejelentve és azon vagyok, hogy lecserélték a zárat, ha még me nem előztek. De mi van akkor, ha utánna betörők az ajtót, mert bent vannak a cuccaik."


Közöld velük levélben, hogy X dátumra ki kell költözniük.

Ez után bármikor lecserélheted a zárat.


A zárat ök NEM cserélhetik le, mert semmilyen jogcimük sincs ott lakni. HA mégis megteszik, te, mint tulajdonos hivhatsz lakatost és kinyittathatod az új zárat is.


Ha a megadott határidöre nem viszik el a cuccaikat, akkor jogodban áll kirakni a ház elé. Ha meg feltörik a lakást, az betörésnek számit. (Ezeket jó, ha elöre közöld velük)

2013. máj. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
De már felmondtam nekik. Zálogba tarthatók a dolgaikak amíg nem fizetnek.
2013. máj. 31. 13:32
 10/29 Problem? ***** válasza:
100%
Nagyon nagy tévedésben vagy.Szóban történt a felmondás vagy pedig írásban?
2013. máj. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!