Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi lesz így ezekkel a magyar...

Mi lesz így ezekkel a magyar településekkel?

Figyelt kérdés

Végigjártam a kéktúrát, megannyi gyönyörű kis településen járva. Akár Zala, akár észak Magyarország, ritka szép kis faluk vannak. Mindegyik kezd elnéptelenedni, max szálláshelyek elérhetőek. A barátnőm erdélyi, meséli hogy ott a mai napig karácsonyi bálok, közösségi események vannak a falukban. Az emberek meg elmennek, huszonévesen is. Nincs korosztályi limit.

Minden fiatal (nem hazudok, én is) megy a fővárosba, külföldre, eszük ágában sincs ilyesmi településeken lakni.

Nincs akkora értéke a csendnek, a békének, manapság nem is ismerik az emberek egymás szomszédjait. Nincs közösségi élet, nemhogy falun de megyeszékhelyeken sem.

Nagytöbbség borzasztó elzárt és szegény régió (is)

Mi lesz így, ti nem sajnáljátok? Ezek egy nap kihalt régiók lesznek?

Pl Hollókőnél a szlovák határnál már több a szlovák ház tulajdonos mint magyar. A levegő gyönyörű, stb.



jan. 11. 21:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogy milyen a helyzet az már abból lejön, hogy a másfélmillió lépés Magyarországon c zseniális alkotásban folyamatosan erről beszélnek. Minden település szegényedik, az emberek a városokban dolgoznak, az öregek kihalnak, a fiatalok elmennek. Ez a film akkor készült, amikor a vidékfejlesztésre nagyon odafigyeltek, polgárosodott és gazdagodott a vidék. 1990 óta érdemi fejlesztés nem történt, a lecsúszás és lepusztulás látványos és gyorsuló. Nem volt olyan kormány, ami érdemi intézkedéseket hozott volna. A másfélmillió film 1979-ben készült. Nagy változás nem történt.
jan. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
14%
Miért kellene a gazdaságtalan kistelepüléseket fentertani? kb semmilyen elönye sincs. Vagy szerinted mi értelme lenne neki??
jan. 12. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy adott lakókörnyezet fenntartása nem gazdaságossági kérdés. Vagy ha annak gondolod, akkor emlékezz a 80as évek Romániájára, ott pont úgy gondolkodtak, mint te. Településszisztematizálás volt az eljárás neve, amit 7000 településen gondoltak végrehajtani. Magyarul ezt csak falurombolásnak hívjuk. Csak 90-ben maradt abban a csau rendszer bukásával.


Az ország szempontjából nem célszerű kietlen lakatlan részeket kialakítani vagy kialakulni hagyni. A vidékfejlesztés célja ez, de nagyon sok helyen kínlódnak vele. A franciák, britek eléggé vesztett harcot folytatnak, de pl Ausztria, Németország vidékies jellege nagyon szimpatikus. Ott van ipar, szolgáltatás és vidéki élet.

jan. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Ha nem gazdasági akkor milyen kérdés??


Összemosod a dolgokat... "Bár a program célja hivatalosan a településrendezés volt, a magyar és a német nemzetiség visszaszorítása és általában a hagyományos társadalmi viszonyok felszámolása is egyértelmű politikai szándék volt."


[link]


Ennek pont semmi köze ahhóz hogy valahonnan önszántúkból elköltöznek.


Megoszthatnád velünk is hogy mik azok a nagy hátrányok, ha már az első kérdésre nem sikerült le írni.

jan. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
10%

A nagy pofádból vegyél vissza és úgy normálisabban lehet beszélgetni. :)


Nem mostam össze a dolgokat. Amit te írsz annak nincs köze ahhoz, amit én írtam, hanem ugyanannak a dolognak a két szempontja. Volt benne politikai cél, de volt ténylegesen településrendezési célja is. Nyugodt lehetsz, hogy csau a románokat is pont annyira szopatta, mint a többi nemzetiséget. Romániában óriási AIDS járvány volt, az egészségügyi rendszert teljesen lezüllesztették, az abortusz tilalma és az 5 gyerek kötelezettsége hatalmas társadalmi problémát okozott. Tehát több célja volt az eljárásnak, azért nem mondtam a politikai okot, mert itt az elnéptelenedésről volt szó.


A vidék kihalása okozza egészen nagy mértékben azt a problémát, hogy a városokban a lakásárak az egekben vannak, nincs munkahely, az infrasturktúra le van terhelve, a mezőgazdasági termékek ára rakétázik (nincs aki termeljen).

Van ezen kívül olyan probléma, hogyha hagyod elnéptelenedni a vidéket, akkor az ottani infrastruktúra lerohad, a megszűnt vasútvonalakat, helyi szolgáltatásokat nem lehet helyreállítani, mert megszüntetni egyszerűbb, mint újra elindítani. Egy elnéptelenedő helyen szellemi nyomor van és szegénység. Széthullik a közösség. Nő a szakadék a város és a falu között, ami további feszültséget okoz (segélyek, kábítószer, alkoholproblémák) egy csomó olyan ember lesz, akire költeni kell stb stb.

jan. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem mit akkarsz a románia esettel. Mint ahogy már most te is le írtad kb semmi köze sincs a magyarországi falvak elnéptelenedéséhez. Szoval mit szeretnél vele?


Forditva ülsz a lovon pont azért néptelenednek el a falvak mert ezek már megtörténtek. Az infrastruktura már lerohadt és szivás vidéken élni ezért sokan elköltöznek.


Harmadjára igazán le írhatnád miért lenne jó a falusi infrastrukturára elverni a pénzt amikor a töredékéből csökkenteni lehet a városi problémákat.

jan. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
A csendnek van értéke. Annak nincs éttéke, hogy nincs háziorvos, állatorvos, óvoda, iskola, bolt stb a közelben. Munkalehetőség sincs. Kitörölheted a csenddel, friss levegővel...
jan. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Áh... hagyjad. Azt érti amit akar. Értelmezés zéró.
jan. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
39%

"Nincs akkora értéke a csendnek, a békének"

Akkor miért túrázik arra bárki?"


4-es: tényleg nem tudod felfogni, mi a különbség egy hétvégi túrázáshoz kiválasztott hely, meg a lakóhelyed között?

Teljesen más fontos a kettö esetében.

Túrázáshoz egy szép, nyugodt, szokatlan hely tökéletes, a mindennapokhoz viszont egy kényelmes, modern, lakható hely kell, ahol munkahelyet is lehet találni, a gyerekeknek van óvoda, iskola, nem kell minden nap bejárni valahová. Emellett a legtöbb embernek van kulturális igénye is, ami egy 20 fös faluban nincs.

jan. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Lesz majd ott békétlenség, amikor a piramis szétmállik. Egyébként manapság egy falusinak nagyobb az ökolábnyoma, mint egy városinak. Én azon kevesek miatt aggódom igazán, akik tényleg próbálnak törekedni a normalitás felé.
jan. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!