Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldre költözé esetén az...

Külföldre költözé esetén az alábbiak közül melyik a helyes/előnyös sorrend?

Figyelt kérdés

1. Nyelvtanulás.

2. Vízum/tartózkodási, letelepedési/bevándorlási engedély intézése.

3. Minél több ingóságtól való megszabadulás.

4. Itthoni házam eladása.

5. Itthoni munkahelyem felmondása.

6. Kinti állás keresése.

7. Kinti lakhatás megoldása.

8. Költözés.


Aki csinált már ilyet, jó ez a sorrend, vagy valamit másképp kellene? Esetleg van olyan lényeges dolog, amit kihagytam?

Ithon nincs senkim. Hazarohangálni hetente nem fogok tudni. Így az pl nem opció, hogy a házamat ráhagyom valakire, mondjuk egy családtagra, hogy addig ürítse a postát, szellőztessen, intézze a fűtést, vízóraleolvasót, stb.


tegnapelőtt 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

1.) Kinti állás keresése.


A többi adja magát utána...


Nyilván EU-n belül nem kell semmi különöset tenni érte, nincs vízum vagy semmi ilyesmi, szabad munkaerőáramlás van.


Itthoni dolgokat se kell eladni.. miért kéne? Add ki addig albinak, vagy bármi. Autót vidd magaddal... stb.


Szóval amíg nincs munkád, addig felejtsd el. Ha úgy írzed, hogy az ottani élethez és munkához kell nyelvtudás, akkor kezdd el mondjik már ma

tegnapelőtt 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg kint nincs biztos helyed, jövedelmed, lakhatásod, addig nehogy eladd itthon a házad, lakásod. Könnyen úgy járhatsz, hogy semmid sem lesz.
tegnapelőtt 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A kinti lakhatást aligha oldod meg rövid határidővel Magyarországról, ha közlik, hogy egy hónap múlva dolgozni kell.
tegnapelőtt 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, erre a forgatókönyvre is gondoltam. De tegyük fel: jelentkezek egy állásra, fel is vesznek. Gondolom záros határ időn belül kezdeni kellene. Mit mondok, mikor kezdek? 1-2 hónap? Mi a garancia, hogy addig el tudom adni a házamat? Elpotyázni fél-harmad áron nem szeretném csupán kényszerből. Magára hagyni a házat meg fél évre se szeretném. Bármi történhet addig egy lakatlan üres házzal. A szolgáltatók már most is balhéznak megy egyből a fenyegetőzés a büntetéssel ha a leolvasás napján nem ülsz otthon szabadságból egész nap. És természetesen nincs összeszervezve, hogy mikor jönnek. Van amikor leolvasás, van amikor mérőóra csere, stb... Több ezer km-ről nem szeretnék hazarohangálni, amikor ők füttyentenek.

EU-s ország igen, de 3 hónapig lehet csak szabadon ott tartózkodni. Utána a helyi bevándorlási hivatalnál regisztrálni kell.

"...addig nehogy eladd itthon a házad, lakásod. Könnyen úgy járhatsz, hogy semmid sem lesz."

Ezt hogy érted? Tegyük fel nem adom el. Egy évig, amíg haza nem látogatok, a postaládából ömlik ki a rengeteg szórólap, levél. A kertet belepi a gaz. Nem fog senkinek szemet szúrni? A szomszédokkal sajnos nem vagyok különösebben jó viszonyban. Ők akkor örülnek, ha alám tehetnek. Mondjuk egy viharban megsérül a tető. Egy évig áznak a falak? Fűtés nélkül egy ház állaga nagyon le tud romlani. A gázkazánt kapcsolgatja a termosztát. Mondjuk valami miatt elromlik, nem kapcsol be. Elfagynak a csövek, radiátorok. Nem lapátolom el a havat (bár manapság ritkán kell), valaki elcsúszik, feljelent... nekem lesz bajom belőle. Stb... Én emiatt nem merném így itthagyni a házat.

Kiadni: ehhez előtte nem ártana felújítani. Bútoraim sem a legmodernebbek. Ne ebbe most időt, energiát, pénzt beleölni végképp nem szeretnék. Másrészt nyilván az lenne a cél, hogy kint is vegyek valamit. Nem csak egy-két évre mennék ki. Ahhoz meg nem lenne rossz a mostani házam ára.

Két autóm van. Kettőt nem tudok magammal vinni, nem is szeretném. Abból az egyiket eladnám. De emiatt nem aggódok. Most ha pár százezerrel kevesebbet kapok érte, na bumm. Házat nem szeretném több tízmillióval áron alul elpotyázni. Aztán használati tárgyakat, ruhákat, használható bútorokat, egyebeket, gondoltam aprópénzért meghirdetni. Amit nem visznek el, az meg kuka. Csak annyit vinnék magammal, ami az autómba befér.

De ha valamit rosszul gondolok, szóljatok, nem csináltam még ilyet!

tegnapelőtt 09:53
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Attol fugg. En pl csak akkor fontolnám meg, ha valamelyik nemzetkozi intezmeny felsovezetesebe kerulnek. Tehat allas az elso.


Aki takaritani keszul, annak meg a kiutazás.

tegnapelőtt 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten a karrier miatt mennék ki. Hanem több tényező is van, ami miatt elégedetlen vagyok a mostani helyzetemmel. Van több tőlem független dolog is. Amin önerőből nem tudok változtatni. Ezt most itt nem részletezném...

Bár itthon mérnök, egyetemi oktató vagyok, egyáltalán nem derogálna a takarítás, mosogatás, vagy hasonló állás. (Nyilván álláskeresésnél azért nem ezek a pozíciók lennének az elsődleges céljaim, de ha nem lesz más, ezt is elvállalnám, ha megélnék belőle.)

Egy volt kollégámék, még az előző munkahelyemről, családostól gyerekekkel költöztek ki 6 éve. Mérnök házaspár. Egyikük postai kézbesítő, másikuk takarító lett. Állítólag sokkal jobban élnek mint itthon két mérnöki fizetésből. Mikor itthon voltak pár éve és találkoztam velük, azt mondták, hogy eszük ágában nincs visszajönni. Ők abból a szempontból kényelmesebb helyzetben voltak, hogy volt itthon család, éltek a szülők, így az ilyen dolgokat volt kire hagyni.

tegnapelőtt 10:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Leírom én hogyan csináltam anno.



1, Keress egy albérlőt a házba. Meg legyen egy felhatalmazott, aki réha megy ránézni. Akár magánszemély, pl ismerős, régi barát, akár egy cég aki házak kiadásával foglalkozik.


2 Az itteni ingóságokat szelektáld, ami kedves neked esetleg zárd el egy bérelt garázsba, tárolóba.


2, Kiutazni, az ottani bankkártya, adószám, tb intézése (Kinn). Ezek nélkül nem tudsz dolgozni.

Eun belül nem kell a vízum, ha azon kívül, akkor általában munkáltatói igazolás kell, ergó olyan munka amire még Magyarországon felvettek, meghívtak stb.


3, Albérlet és munka keresés kinn.


4, Itthoni állás felmondása. (Eddig szabin vagy, használd el ami felhalmozódott)


5, Feliratkozni nyelviskolába, keresni hobbikat, barátokat akikkel használod a nyelvet.



Az első külföldi melód mindneképp kicsit sz@r lesz, általában olyasmi, amire ott nehezen találnak embert.


Ha nem beszéled a nyelvet, bizony fizikai robot melód lesz.

Tanulhatsz kinn is nyelvet, munka mellett.



A házat add ki, és keress valakit aki rendben tartja. Pl barát, családtag. Az a lakbér, amit abból kapsz, nem lesz olyan rossz a külföldi melód mellé plusz bevételnek.

Fél évente egyszer hazamész, megnézed minden okés-e, hogy áll a ház stb.


Ha nem jön össze, még mindig ott a ház mint mentőöv, van hova hazajönni.

tegnapelőtt 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1 Hajó jegy vásárlás

3 Tankolás

3 Utazás

4 Papírok intézése

5 Munka keresés

6 Én munkában tanultam a nyelvet, ami rám ragadt.


Az eleje nem volt könnyű, de 5. Éve nyomom, mostmár elég jól felépült az életem itt. A cuccaimat nagybátyámhoz vittem. Szobában laktam, nem volt se sok cuccom, se kötelezettségem semmi felé.

tegnapelőtt 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok,

Munkára általában úgy vesznek fel, hogy előtte van interjú, arra el kell menni. Ehhez pedig már ott kell lenned. Tehát először albérlet kell és azon felül legyen bőven pénzed, mert amíg nem dolgozol folyamatosan folyni fog ki a kezedből. Főleg az albérlet ami a drága, kaja annyira nem. Én azt mondanám, hogy az albin felül még legalább 2 milliód legyen, az elég lesz pár hónapig. A kocsidat nem tudod majd megtartani. Vagy beregisztráltatod oda vagy veszel ott egyet, de huzamosabb ideig legálisan nem használhatod, ez biztos, aztán próba szerencse, nekem egy évig volt kint a kocsim, kb 8 hónapot használtam. Mindent intézz el otthon, mert elfoglalt leszel az új életed felépítésével, nem lesz időd haza rohangálni az ottani dolgokat intézni. Legyen meghatalmazott, aki eljárhat a nevedben a házzal és a kocsikkal kapcsolatban.

tegnapelőtt 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Külföldi interjúm már volt on-line webkamera előtt. De valóban lehet olyan is, amiről írsz, hogy elvárják a fizikai jelenlétet. Akkor repülőjegy, másnap már vissza is jönnék. Mert ugyebár azt nem tudom előre, hogy kint melyik városban kapok munkát. Venni, vagy csak bérelni valahol egy lakást, úgy hogy egy hét múlva azt mondom, hogy ja bocs, mégse, nem biztos, hogy annyira jó ötlet.

Kb. 14 millió forintom van a bankszámlámon megtakarításként, amivel neki vágnék. A ház ára (kiköltözés előtt/után/közben ebben bizonytalan vagyok) kb. 80-100 millió, ami még hozzá jönne. Pénz nélkül nekivágni nem mernék, ennyire nem vagyok bátor.

Az autómat átrendszámoztatnám persze, nem úgy gondoltam, hogy kint a magyar rendszámmal használnám tartósan. Ismerősömék is így csinálták, akikről fentebb írtam.

Köszönöm az eddigieket. Jöhetnek még egyéb ötletek, meglátások, vélemények, tapasztalatok! Számomra mind hasznos az átgondolás miatt.

tegnapelőtt 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!