Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Huszonévesként előbb drágább...

Huszonévesként előbb drágább autó, és utána lakás, vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Nálatok mi a sorrend?

2022. szept. 11. 09:05
A kérdező szavazást indított:
Előbb 1.5 milliónál drágább autót vettem/vennék, csak utána lakást
Előbb lakást vettem/vennék, csak utána a drágább autót
34 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lakás!
2022. szept. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Masfel millional olcsobb autot vettem, eljartam dolgozni, lett tobb penzem, vettem egy hazat.
2022. szept. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Vettem egy olcsó (400 ezer) kocsit, aztán tovább gyűjtögettem, most pedig vettem (igaz hitelre) egy kertes házat.
2022. szept. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Biztos, hogy a lakás lenne nálam az első. Az autó luxus, fölösleges rongyrázás a szememben. Jó helyen kell lakni és akkor nincs rá szükség. Munkára meg minden valamire való hely ad céges autót.


Az egyetlen kivétel, ha vállalkozol, akkor érthető, hogy első az autó lesz. Egyébként tényleg fölösleges, arra kell törekedni, hogy ne azon spórolj, hogy a fasz végén veszel lakást.

2022. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pontosítok, az is volt az első, kocsim azóta sincs :D
2022. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Másfél milliós autó az nem drága autó, hanem a használható dolgok legeslegalja.
2022. szept. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Én előbb autót vettem, mert az volt az álmom. De egyébként ez nekem olyan furcsa, mikor autót hasonlítanak lakáshoz. Ausztriában élek, úgyhogy euróban számolok. Tehát az autó 41k euró volt újonnan. 10-et befizettem, lízingelem, 5 év múlva 10k és enyém az autó, addig havi 330 euró. És ezen kívül nincs/alig van kiadásom, mert még szülőkkel élek. Ha minden jól megy, akkor amúgy másfél-2 év múlva be tudok menni a Mazdához (tőlük vettem ugye, mx-5) és ki tudom perkálni a hátralévő árát az autónak. Namost a lényeg: az autó 40k, de elég ha van a zsebedben 10k, már meg tudod venni. A lakáshoz pedig kell legyen ZSEBBEN 70-80k euró. És akkor szóbaállnak veled talán. Tehát 7-8x annyi pénz kell lakáshoz, mint autóhoz. Így igazából simán megvehettem álomautóm, kifizetem, aztán utána megyek albérletbe mondjuk 10 évet, aztán utána talán tudok venni egy lakást.


Szóval így összességében annyira nem látom az összefüggést autó és lakás között. Az autót viszonylag hamar meg lehet venni, míg a lakás az évek munkája, hogy aztán életed végéig fizesd havi részletekben.

2022. szept. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Autó,és vettem még egy autót.Lakás nem kell
2022. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Ha előbb csajozni akarsz, vagy mindened egy jó autó, akkor veszel egyet, és albérletbe mész. Egyébként meg előbb lakást.
2022. szept. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lakás. Lakni mindehogy kell valahol, az autó nélkül meg megvagyok. Tudok vezetni, de nem szeretek, meg ha dugó van még nem is praktikus. Inkább tömegközlekedem.
2022. szept. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!