Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért _kell_ Szegedet és...

Miért _kell_ Szegedet és főképp Debrecent (ill. környéküket) becsmérelni + lenézni? Vállalkozás indítására (majd fenntartására) nem sokkal jobb hely e két nagy város, mint olyan kisebbek, mint pl. Sárospatak, Gyöngyös, v. Hajdúböszörmény? Infó Lent!

Figyelt kérdés

Több olyan ember hozzászólását olvastam az elmúlt hetekben, hónapokban (ezen a fórumon is), melyek szerint egyre több ember hagyja el Szegedet is és Debrecent is. Nem igazán van fizetőképes kereslet. Munka van, de versenyképes fizetés már nem igazán. Az újonnan betelepülők nem a pénztárcájukról, vagy az intelligenciájukról ismertek. E két városban elképesztő mértékűek a reggeli és délutáni dugók, sehová nem lehet időben megérkezni. Nagyon sok a beképzelt, vagy a másokat ok nélkül lenéző alak. Nem igazán van a városnak jövője (igaz az utóbbit csak Szegedre és környékére mondták). Na meg a vízhiány! Állítólag vannak olyanok is, akiknek gazdaságukat kellett az utóbbi idők aszályos időszakai miatt otthagyniuk...


(Betörések pedig szép számmal vannak vannak mindkét város külterületein, ill. a környékbeli falvakban...)


Ennyire elkeserítő lenne a tényleges helyzet e két nagyvárosban? (Igaz a szívem kissé Szeged felé húz... De ezek alapján - amennyiben igazak, amiket állítanak - nem tudom van-e ezen rokonszenvnek létjogosultsága.)



okt. 8. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Debreceni vagyok. Igen, elkeserítő. Undorító, ami itt van. Az utakon, a munkahelyeken, stb.
okt. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szintén debreceni. Az akkugyárakkal végleg tönkreteszik a várost. Itt születtem, itt élek közel 70 éve, és most öregkoromra gondolkozom a költözésen.
okt. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Vízhiány...mi van, kiszáradt a Tisza, vagy mi?
okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hármas: olvasd!
okt. 8. 21:36
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Hát nem tudom.. nekem az egész alföld meg a keleti országrész az maga Mordor.
okt. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Férjem és a családja debreceni. Sikítva menekültek, senki nem tudott a családban megélni abban a városban. Bp-nél előbb meg se álltak. Ugyanez az unokatesóira is jellmző, mind nyugatabbra húzódott, nagyrészük már Bp-n él.


Debrecen alapjáraton egy nagy falu. Panelek vagy családiházak. A belváros elhanyagolható.

tegnapelőtt 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szegeden munka sincs, nemhogy jó fizetések, épp munkakeresésben vagyok, nagyon siralmas a helyzet, ha nincs ismerős, aki berak valahova. A közlekedés tényleg katasztrófa, dugók, a tömegközlekedés kiritkitva, átszállással megőszül az ember mire eljut a-ból b-be.
tegnapelőtt 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdező már sokadjára tesz fel ehhez hasonló kérdéseket ugyanebben a stílusban és mindig ugyanazokat a válaszokat kapja mégse hiszi el.

Igen, Kelet-Magyarország egy elmaradott, fejletlen térség, és ez nem csak gazdaságilag de az emberek mentális állapotán is nagyon meglátszik.

Debreceniként meg tudom erősíteni, hogy a legtöbb debreceni születésű ismerősöm, munkatársam, barátom már rég elköltözött Debrecenből, jelenleg a munkahelyemen lényegében 20-ból kb 3 olyan ember van aki tőzsgyökeres debreceni. Az utcában ahol lakok már teljesen lecserélődött alakosság és a legtöbb ideköltöző valamelyik környező hátrányos helyzetű településről költözött ide. A debreceni igatlanokat már rég csak az tudja megfizetni akit vagy a családja támogat, vagy örökölt, vagy pedig valamilyen úton-módon meggazdagodott. Átlag alkalmazottként minden háttér nélkül lényegében megfizethetetlenné váltak az ingatlanok a városban. Debrecen az ország másodk legdrágább városa Budapest után ingatlanárakat tekintve. a fizetések viszont nemhogy a budapestitől, de több dunántúli városétól is jóval elmaradnak. Munkalehetőség pedig a gyári munkákat leszámítva alig van. Ez pedig szintén azt eredményezi, hogy az intellektuálisabb réteg ha akarna sem tud megmaradni a városban. De nem is akar, mert ez a város semmi olyat nem tud nyújtani ami megfelelne egy az átlagtól kicsivel is magasabb érzelmi intelligenciával, műveltséggel, érdeklődéssel, természet szeretettel rendelkező embernek.

tegnap 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!