Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kertesháznál mindenkinek...

Kertesháznál mindenkinek hangosak és irritálók a szomszédai?

Figyelt kérdés

Mikor a sorházi lakásomat eladtam és vettem egy kertest, azt hittem, végre nyugi lesz. Mikor eljárkáltam (nézegetni, a vásárlás után meg takarítani) akkor nagyon jónak tűnt a környék.

Most viszont egyszerűen nem bírok megmaradni a kertben, pedig egész végig ezt vártam. Az egyik oldali szomszéd mindig bömbölteti a zenét, pedig egy egyedülálló, idősebb nő lakik ott. A másik oldali mindig zúg valami kompresszorral. A hátsó szomszédba azóta kisebbségiek költöztek, de ráadásul nem is telekszomszédok, de olyan hangosak, hogy minden áthallatszik (üvöltözés, visítás, disznóvisítás, lónyerítés, stb...). A szembeszomszédék meg itt az utcán gurigáztatják kismotoron a hülyegyereküket, de minden nap órákon át, zeng tőle az utca, és hát mivel velünk szemben laknak persze ezen a 15 méteren csinálják, hogy telibe ezt hallgassam egész nap. Ez nem csak a kertben érint, becsukott vadiúj nyílászárókkal is hallom.

Már totál ki vagyok idegileg. A költözést fontolgatom, de az ötlött fel bennem, hogy mi van, ha mindenhol ez van? Itt sem tűnt rossznak a környék, csak egyszerűen nem okos, kultúrált emberek a szomszédaim, és totál senki más nem érdekli őket magukon kívül.

Akik kertesben laktok: nektek is ilyen minden szomszédotok?

(u.i.: na jó, van egy félig-szembe szomszéd néni, aki aranyos, rá nincs panaszom. Sajnos az összes többin ez nem változtat.)



ma 17:20
A kérdező szavazást indított:
Az én szomszédaim is ilyenek vagy rosszabbak
Az én szomszédaim nem ilyenek
Nálam csak egy-két szomszéd ilyen, és nem annyira zavaró
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy néz ki, hogy a jobb oldali szomszédot néha halljuk, ahogy tyúkokat etet, de ignorálható, ha nem oda figyelek. A bal oldali szomszédnál nem lakik még senki, de meghalt, aki ott lakott, most épp építkeznek, felújítják a házat, amit maga után hagyott. Épp ezért ott nagy a sürgés-forgás, néha hangos, de csak hétköznap, napközben, nem olyan időkben, mikor aludnánk vagy relaxálnánk. A hátsó szomszéd általában nyaranta van itt sokat, évközben havi 1-2* látjuk, mert vagy pestiek vagy az agglomerációból jönnek. A szembe szomszéd meg pletykás egy nő, de a kutyájuk hangosabb. Meg a mi kutyáink is azért ugatnak, mert emberek megállnak a házuk előtt beszélgetni vagy vásárolnak tőlük.

Alapvetően amúgy szerencsések vagyunk, nem partizós, folyton barkácsolós emberek laknak közvetlen mellettünk.

ma 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem a harangozás zavar, pl nyár este 10-kor harangoznak wtf, kánikula este nyitva minden, kicsik alszanak, erre muszáj tudatni mindenkivel hogy Jolika néni induljon a misére. Szomszédoknál tavasszal a fűnyíró, amúgy inkább a grillezés füst és sült bivaly szag, vagy nem tudom mi, de olyan erős mintha egy egész bivaly lenne. Teregetés lutri. Fűnyíró néha bedurvul, meg az építkezés ami néha 3 évig húzódik és lakhatatlan a környék addig. Más nincsen, ezekről se mindről a szomszéd tehet.
ma 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Sajnos vidéken az emberek nagy része ilyen,én községben nőttem fel,igazán remek szomszédság volt,mindenki figyelt mindenkire,minden téren,tehát hogy ne zavarjuk egymást semmilyen zajjal túl korán vagy túl későn,segítettük egymást bármiben..de ugye az idő telik,ők már nem élnek,új lakók jöttek a helyükre..SAJNOS.

Azóta már el is költöztem mert nem lehetett bírni idegekkel,7 évig kinlódtam de úgy döntöttem eladom a házat,amit fél életemben szépítgettem modernizáltam..de muszáj volt mert egyébként a zárt osztályra kerültem volna.

Nagy vonalakban,szembe cigányok költöztek,hajnal 1-kor full részegen kipakolták a hangfalakat az udvarra és ordíttatták reggelig,énekeltek,ordibáltak,hiába hívtuk ki a rendőröket,amior elmentek ugyanúgy folytatták,hiába a szép szó,hiába próbáltuk erélyesebben,ezek nem foglalkoztak vele,akkor lett ritkább amikor többször bejelentettem őket a jegyzőnél meg a 112-t hívtam amikor bömböltették a zenét éjjel,és többször kijöttek a központi kapitányságról a rendőrök,megbüntették őket először 30.000 másodjára pedig 50.000 forintra..akkor megritkultak a bulik.De csupa szemét az udvaruk,van vagy 5 kutyájuk amik állandóan ugatnak,és ezekmár hajnalban ordítottak egymással...A másik szembe szomszédba pedig ukránok költöztek,ordítva veszekednek reggel-este,kint az udvaron,de úgy qrva anyázzák egymást hogy 2 utcával fentebb is hallani..ez napi szinten ment,semmivel nem különbek mint a cigányok.Mellénk pedig mélyszegénységben élő magyarok költöztek,azok nem hangoskodnak,viszont behugyozva beszarva full részegen hol az én kapumba fekszik az egyik,hol az úton,hol az árokparton hány,meg ilyenek...Tehát ha az ember házat készül venni vidéken,nagyon alaposan meg kell nézni milyen emberek laknak a szomszédban..az én régi szomszédaim igazán remek emberek voltak,de idősek,és a fene sem gondolta hogy ha meghalnak ilyen patkányok jönnek a helyükre.Így ahogy írtam is eladtam a házat és elköltöztem a város másik részére.Itt nagyon jó szomszédaim vannak,végre újra lehet nyitott ablak mellett aludni,mert csend van..de igazából én akkoriban annyira kikészültem idegileg hogy azóta sem alszom jól,nehezen alszom el és gyakran felébredek éjjel,sokszor megrezzenek ha valaki reggel kutyát sétáltat és elugatja magát a házam előtt,felriadok.Vagy ha valahol a közelben teszem fel ballagás alkalmából hangos zene szól,akkor szintén ideges és feszült leszek,és nem tudok elaludni amíg abba nem hagyják.tehát mély nyomott hagyott bennem az a 7 év míg muszáj voltam tűrni..Pedig én itt nőttem fel,sok zaj nem zavar azokból amiket leírtál,de van egy határ,és vannak zajok amik nagyon is.Így azt tanácsolom ha nem tudod megszokni,akkor minél hamarabb válts,ne halogasd,mert egy idő után rámegy az idegrendszered.

ma 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én normális környéken lakom, csendesek és jófejek a szomszédok. Szokott lenni házibuli, de akkor szólunk előre és mondjuk is egymásnak, hogy nyugodtan csörögjön át bárki ha zavaró. De alapvetően igyekszünk tekintettel lenni a másikra.


Most eljöttünk albérletbe, mert a házon hosszútávú felújítandó dolgok vannak (ablakok, szigetelés, padlófűtés csere stb), így 1 évig pár utcával lejjebb lakunk.

Dettó ugyanaz amit leírtál. Itt laknak a kerület válogatott idiótái.


30-as és 40-es emberek, amikor én megyek reggel dolgozni, ők akkor bontják a sört. A szembe szomszéd gyereke valami fogyatékos idióta, artikulátlanul sikít, üvölt mint egy állat. Mellettünk valami 60-as nő lakik egy értelmi fogyatékos 40-es férfival (valszeg a fia), aki csak áll bambán a kerítés mellett és néz át hozzánk órákat. A másik szomszéd hajnali 2-kor üvöltözik az utcán. Szombaton hajnali 6-kor az öregek mennek a piacra és az utca egyik végéből üvöltenek át a másikba. Kretén az összes. Szóval már vágom vissza a centit amikor visszaköltözhetünk.

ma 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 éve új házba költöztem egy kevésbé jó környékre szóval eléggé vegyes az utca. A szomszédban is kisebbségiek vannak de szerencsére a legjobb fajtából. A többi alpári kinézetű az utca vége felé pedig meglepő módon rendes eddig, a kocsit kint hagyhatom nem nyúlnak hozzá, köszönnek is ha nincsennek beállva.

Nekem a kertszomszéd a necces nyaranta mert nála a fűvágás úgy történik, hogy egy egész napos program elkezdi (szombat) reggel 7kor csinálja fél órát aztán 2 óra pihi és így tovább, egészen vasárnap estig egy ősrégi rettenet hangos fűkaszával. De ez tűrhető mert 3 hetente vágja csak.

ma 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is értem lakás vagy házvásárlás elott miert nem lehett ott aludni pl egy hetet hogy megvesgem e.


En is szomszedok miatt költöznék de honnan tudjam azt előre hogy hova kölzözzek hova meg ne..

ma 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a sztorikat. Akkor azért van remény, hogy máshol nem ilyenek.

De nekem is ez lenne a kérdésem, mint a 6os válaszolónak: honnan lehetne vajon tudni előre? Mert aki el akarja adni a házat, úgy is azt mondja úgymond, amit hallani akarsz, tehát valahogy mindig áldottjó szomszédokat emlegetnek, szóval a megkérdezéssel sokra nem megyek. És ugye itt is jónak tűnt a környék első blikkre.

ma 19:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Helyfüggő. Nekem panelban voltak baromi hangos szomszédaim, de ha én voltam egy kicsit hangos már ment a hisztizés tőlük.
ma 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen. és 100%, hogy valaki a szombati ebédhez rántja be a fűnyírót 😃
ma 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!