Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem bírok panelben...

Egyszerűen nem bírok panelben élni a kertes ház után. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta kertes házban élek a szüleimmel, de most párommal beköltöztünk egy 35nm-es panelba és nem bírom. Hétvégente folyamatosan hazamegyek aludni, mert bezártság érzetem van, de ez meg súrlódásokat okoz közöttünk. Mit lehetne csinálni? A lakás saját, hitelmentes, de hiába adnánk el, ennyiért nem lehet házat venni. Ráadásul ez egy 4 sávos út mellett van, ahol régebben laktam az meg egy teljesen csendes kis kertvárosi részen. Milyen köztes megoldást lehetne találni? Másnak nincs ilyen érzése?

máj. 28. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

“ hiába adnánk el, ennyiért nem lehet házat venni”

Eladási ár plusz valamennyi hitelért biztos lehet venni.

máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Huszonéves koromig kertesben éltem, de már 5 éve panel, ezt nem lehet megszokni, zajos, büdös, kegyetlen idióták a szomszédok.
máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Sajnálom . Nálunk emiatt lett szakitás mert saját panelba vagy társasba akart menni plusz hitellel. Régi lelakott 50 éves házat kell venni ,jobb megyékben . 30 millió körül. Fokozatosan modernizálni, új ablak tetőszigetelés stb . A friss levegő nyugi természet mozgástér zárt pfedett parkolás kincs . Esetleg mobilházat nagyobb rendezet telekre ....
máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, átérzem a helyzeted. :(

Ilyenkor szokták mondani cinikusan, hogy "költözz tanyára". Hát, mi végül tényleg egy majdnem-tanyára költöztünk egy kiserdő mellé, mert egy év után nem bírtuk tovább a folyamatos panel-zajokat, viszont városi vagy városszéli házra nem volt pénzünk. Korábban falun is éltünk, de oda vissza nem akartunk menni, mert az még zajosabb a munkagépek meg a kutyák miatt, a téli fűtésszezon meg rátesz egy lapáttal a kéményfüst szaga miatt.

Csak azért mertük bevállalni, hogy mindentől távol jövünk, mert mindketten távmunkát végzünk, így nem vagyunk helyhez kötve. Most a legközelebbi szomszédunk kb. 500 méterre van, nulla a zaj, friss a levegő, viszont hétköznapi dolgokat (orvosi ellátás, bevásárlás) sokkal nehezebb megoldani. De nem cserélném el semmire a nyugalmat.

Nem tudom, nektek ez mennyire játszik, de eldugott helyeken lehet olcsón jó állapotú házat venni.

máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

Milyen messze van a szüleid háza? Hány perc az út? Járjál ki gyakrabban oda, párodat is hívd, ha egy óra alatt megtehető az út. Ha nincs betervezve barátozós program, akkor 7VG-n mehettek, de ha a szüleidnek oké, vigyetek barátokat is.

Nemtom amúgy a pároddal a fészketekben van-e erkély, és onnan is csak betont látni-e.

Keressetek a pároddal a fészketek közelében is egy órán belül odajutható parkot, mászkáljatok ott is, ha tiszta hely, lehet tollasozni, piknikezni is, vagy csak simán ülni a padon, vagy sétafikálgatni.

Esetleg valami teraszos kávézót,kajáldát,cukrászdát megnézhetnétek, ahol tuják vannak oldalt, meg egyéb növények.

máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
*szal nehogymá külön legyetek a pároddal,ha már megtaláltátok egymást, főleg hétvégén,amikor lehet,hogy több időt tudnátok együtt tölteni. Akár vegyetek megyebérletet mászkáni.
máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez volt és rá is ment a régi kapcsolatomra.


Én falun nőttem fel, városba csak tanulni jártam, iskola után meg dolgozni. Faluba is olyan helyen laknak a szüleim ahol még forgalom sem volt ha óránként elment 1 autó az már sz7inte csoda volt, traktorok sem jártak arra mert nem esett útba a szántófölddel meg úgy semelyik céllal sem, max akkor járt itt ha valaki megkérte az egyiket hogy csináljon meg nála valamit. Annyira csöndes hely volt hogy az hihetetlen.

Amikor már javában dolgoztam és egyre többet jártam a városba meg az akkori barátnőmmel is már együtt voltam egy ideje így úgy gondoltam ideje egyrészt külön költözni, meg mégis csak a barátnőmmel lehetek, meg munkába se kelljen naponta autóval bejárjak ha onnan mehetnék gyalog is ami volt 10 perc séta. Akkor a barátnőmmel albérletbe mentünk, maga a lakás nagyon tetszett mert fel volt újítva, modern is volt viszonylag, bútorok, háztartási gépek, minden jó volt. A lakóközösséggel sem volt problémánk, rendes, normális emberek voltak főleg a szomszédaink. Viszont az a zaj engem irritált ami a forgalmas utcáról jött fel zaj még sokszor éjszaka is hallani lehetett. Nyáron volt egy szezonális szórakozóhely a közelben főleg hétvégén nyomták ott a bulikat na akkor azt teljesen jól lehetett hallani, és mivel mi hétvégén is dolgoztunk sokszor aludni sem lehetett emiatt normálisan. Nyáron pokoli hőség volt, hiába volt klíma ha volt kint közel 40 fok akkor még bent is 30-32 fok volt, egyszerűen a klíma folyamatosan üzemelt és nem tudta lehűteni a lakást még annyira sem hogy egy fokkal elviselhetőbb legyen. Ez főleg akkor volt ha nem voltunk otthon napközben, akkor a klímát sem járattuk és az átforrósodott lakásba amikor hazaestünk hát akkor a klímát feleslegesen kapcsoltuk fel, és ez a számlán is látszódott. Télen a fűtés is pokoli meleget adott, én a 21-22 fokos hőmérséklethez voltam hozzá szokva, de ott távfűtés volt, nem lehetett szabályozni, radiátorokon lévő szabályzó szelepek kb dísznek voltak ott, semmit nem értek, 25-26 sokszor 27 fokra is felfűtötték a lakásokat, egyedül éjjel volt az amikor nem ment a fűtés, és ha odakint picivel keményebb fagy volt mondjuk tartósan -5 fok akkor piszok hamar le is hűlt, hála a 0 szigetelésnek.

Én akkor picivel több mint 1 évig bírtam, nem beszélve arról hogy szeretek barkácsolni, műhelyben tevékenykedni, zenét hallgatni normál hangerővel, meg videójátékkal játszani szintén normál hangerőn, na azt ott nem lehetett. Ez nagyon zavarta a szomszédokat, és engem is hogy nem lehet.

Meg persze barkácsolgatás ott aztán nagyon nem volt opció. Ha autón valamit szerelnem kellett akkor vagy hazamentem a szülőkhöz és ott csináltam meg, ha nem volt járóképes az autó akkor maradt a parkoló akármilyen idő is volt, és elég kényelmetlen volt, és ha valami szerszámért vagy akármiért be akartam szaladni mindent be kellett zárnom az autóba nehogy ellopják....

Sőt volt hogy kint feltöltöttem az autót szélvédőmosóval, a kannát leraktam az autó mellé és csak 2 percre szaladtam be a tárolóba valamiért, és mire vissza értem a kanna már sehol sem volt.

Na akkor volt az hogy én sok kialvatlan éjszaka után még ez is meg az is, elegem van a panel életből. Pénz nem volt saját házra, nagyon hitel sem jöhetett szóba mert önerő sem volt. Mondtam hogy én költözök vissza a szüleimhez, ott legalább tudok spórolni és akkor lesz majd saját helyem akár ott a faluba mert akkor még lehetett elég olcsón olyan házat venni ami lakható volt legalább de foglalkozós. Persze emiatt szakítottunk is, mert a barátnőm nem akarta hogy szülőkkel éljünk, pedig külön emeleten lehettünk volna, max a konyha lett volna közös. De még az is összejöhetett volna ami jobb is lett volna hogy a faluba menni családi házba albérletbe, igaz ikerház, a tulajjal lettünk volna szomszédok, de mégis csak nyugodtabb környék, az illető normális is, van udvar, terasz, garázs és nem kell csendben lenni, igaz a fűtés csak fatüzeléssel megoldható, de nekem az volt a legkevesebb, neki meg az em tetszett. Ő nem akart faluba sem menni mint kiderült mert neki az lett volna a szokatlan. Itt emiatt is vesztünk össze és szakítottunk mert nem egyformán gondolkodtunk és neki jó volt a panel is, Ő ezt szokta meg, ebben nőtt fel és nem akart mást, nem akart kertészkedni, füvet nyírni ház előtt utcát söpörni, neki ez nem volt a világa.


Sajnos ez van, vagy megbarátkozol azzal ami van, vagy kilépsz és mész másik irányba.

máj. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Adjatok el es vegyetek fel melle valamennyi hitelt. Ha egy kozeli faluba koltoztok akkor olcsobb is mint a varosban. Sokan koltoznek igy ki falura es manapsag mar mindenkinek van autoja, semeddig sem tart bemenni a varosba.
máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Kertesben nőttem fel, 6 évig laktunk utána lakásban a férjemmel, azért gürcöltünk és spóroltunk, hogy tudjunk kertes házat venni, valamennyi hitelt is bevállaltunk érte. Most 4 éve lakunk a saját hàzunkban, össze sem hasonlítható a lakásban éléssel.
máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek felújítandó, közepes állapotú kertes házat, ami lakható de mellette tudjátok tatarozni folyamatosan. Egyik szoba, másik szoba, konyha, többi helyiségek, stb. Csak így lehet a következő fejlettségi szintre jutni, mindenki ezt csinálja. Vagy hitelre vesztek jó állapotút, újszerűt ha belefér a keretbe. Itt az a kérdés hogy mihez értetek, vagy a rokonok, barátok mit tudnak segíteni a felújításban hogy spóroljatok.
máj. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!