Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakótelepen a kutyatulajdonoso...

Lakótelepen a kutyatulajdonosokat hogyhogy nem zavarja, hogy a kutyájuk az éjszaka csendjében ugat?

Figyelt kérdés
Egymáshoz közel álló, jól visszhangzó lakótelepen van egy kettő kutyás szomszed, ahol a kutya bármire kimegy az erkélyre ugatni. Sajnos van, hogy este 11kor, amikor már aludna az ember. Hogyhogy a tulajdonosokat ez nem zavarja? Roppant zavaró, de soha nem láttam, hogy bármit kezdenének a helyzettel. Eszükbe sem jut, hogy a fél lakótelep utalja, hogy az éjszaka csendjét egy elmebeteg ugatás töri meg? Érdemes nekik szólni? Egyáltalán ez normális jelenség?

szept. 8. 05:33
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Megszokták. A szomszéd kutyája is állandóan ugatott, éjjel-nappal, már furcsállottam is, ha néha nem. Nemrég végleg elhallgatott, már kezdtem örülni, de beszereztek egy kiskutyát, már az is kezdi :-(
szept. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális, hogy nem szól rá a kutyára, és nem is hívja be. Nálunk volt ilyen, a szép szó nem használt, de a csúnya már igen.
szept. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Ezen már én is gondolkodtam. De nem lehet rájuk rosszat mondani mert az ő kicsi drágájuk szent és gyermek státuszban van számontartva, meghát "az a kutya dolga hogy ugasson" mondattal elhajtanak a fenébe...
szept. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kertesben is mindenhol van kutya, mintha kötelező lenne. Már megszoktuk az éjféli kutyakoncertet, ami menetrendszerűen jön. Bár mostanában egész éjjel megy a légkondi, nincs nyitva semmi, de ennek szerencsére hamarosan vége. De a légkondi zúgása mellett is simán alszom.
szept. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Eszükbe sem jut, hogy a fél lakótelep utalja, hogy az éjszaka csendjét egy elmebeteg ugatás töri meg? Érdemes nekik szólni? Egyáltalán ez normális jelenség?"


De eszükbe jut,de hát kit érdekel ez,a kutya jogai sokkal előrébb valóak.Csak mert ők utálják az embereket.Szólni lehet nekik,hát ha nem jársz sikerrel,ne lepődj meg.

szept. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavarja őket mert ők maguk is kutyák!!
szept. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Ezt én sem értem, mondom úgy, hogy nekünk van kutyánk. Mentett kutyus, és amikor elhoztuk a menhelyről már napközben is látszott, hogy ő bizony ugatással jelzi, ha valami mozgás van a házban (lakótelep, 6 lakás per emelet). Na most egyrészt nekünk zavaró volt (ráadásul közepes kutya, szép mély ugatással), másrészt a szomszédok miatt is elkezdtünk rászólni. Első éjjel lent az utcán volt valami hangoskodás, és álmunkból az ébresztett fel, hogy a kutya a konyhapulton (!) őrjöngve ugat az ablakon keresztül a hangoskodókra... Rekordot döntöttem az úgyból kiugrással és kihordtam lábon egy hátsófali infarktust, amikor álmomból ez ébresztett, úgyhogy még jobban felgyorsítottuk az ugatásról leszoktatást. Szerencsére okos kutya, megtanulta gyorsan, és akkor sem ugat ma már, ha a mellettünk lévő lakásba jön valaki. Csak akkor vuffant néhányat halkan ha mondjuk valakik leállnak hangosan beszélgetni a folyosón az ajtónk mellett vagy valami nagy zajongás van a lépcsőházban. El nem tudom képzelni hogy tud valaki úgy aludni, hogy a kutyája az erkélyen ugat. Kertesházban vendégeskedtem anno párszor gyerekként rokonoknál, ahol volt kerti kutya, ugattak sokszor éjjel, engem az is kurvára zavart. Persze gondolom ehhez is hozzá lehet szokni. :(
szept. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs kutyám, szóval egyáltalán nem magamat védem. :D De engem pl tök nem zavar a kutyaugatás, simán alszok úgy is. A gazdájuk is ilyesmi lehet.

A szomszédom pl nagyot hall, hallókészülék nélkül kvázi süket, szerintem nem is tudja hogy a kutyája egész éjjel ugat.

szept. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Zavarja, de a legtöbb kutyatulajdonosnak sajnos fingja nincs, hogyan hasson rá.
szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!