Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szendvicspanel hangszigetelés?

Szendvicspanel hangszigetelés?

Figyelt kérdés
Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy a 20cm-es szendvicspanel(kőzetgyapotos) mennyire jó hangszigetelő? Épp most szeretnék építeni egy 10 négyzetméteres műhelyt mert szeretek barkácsolni, bár ez sokszor nagy zajjal jár(pl flexelés, stb.) és ezt a hobbimat leginkább hétvégén és délután tudom csinálni ahogy az időm kiadja, és nem szeretném a szomszédokat zavarni vele. És arra gondoltam hogy 20cm szendvicspanellal csinálom a falazatát és a mennyezetre is tennék 15-20cm kőzetgyapotot, 1 kisebb több rétegű ablakot raknék rá és egy szigetelt bejárati ajtót. Kiváncsi vagyok a véleményeitekre és tanácsaitokra.

szept. 7. 20:53
 1/4 Noren1989 ***** válasza:

Raktàrépületeknél, kisebb gyàraknàl làttam hasonlót. A kőzetgyapotos rész max télen érdekes.


20cm vastag szendvicspanelt megjegyzem, h még sosem làttam, de màr a 10centis àra is b-szó volt 2éve.


Mennyi a dologra szànt àzsió?

Alap van, elbonthatónak tervezed, ha valaki bemószerol a szomszédsàgból?

szept. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából egy szomszédom az amelyik probléma lehet de az így már távol lesz,igazábol szerencsém volt mert az épületre való szendvicspanelt sikerült elég olcsón, 50ezerért hozzájutnom ismerőstől, vasanyagom amiből a vázát megcsinálnám az adott szóval az sem lesz sokba, betonnak kb 60ezret számoltam meg a lemeztetőnek 20ezret
szept. 8. 09:54
 3/4 A kérdező kommentje:
Még csinálok rá egy szellőrendszert, ahogy számolom max 200ezerből kijön szerintem, ha neadjisten el kell bontani idővel könnyen elbontható lesz, ha a szendvicspanel pedig eladom utána kb vissza is jött az ára amit ráköltöttem szóval bukni sehogy nem fogok rajta
szept. 8. 09:56
 4/4 anonim válasza:
Nekem profi milliós hangszigetelésem van, és az is alig fogja meg a hangokat. Ilyen tákolmány hangszigetelésbe kár is belefognod, alig fog valamit használni, és pláne nem fog olyan mértékben hangszigetelni, hogy a szomszédokat ne zavarná a barkácsolás hangja
szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!