Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valakinek sikerült már hatékon...

Valakinek sikerült már hatékonyan hangszigetelnie társasházi lakást a zajos szomszédok miatt?

Figyelt kérdés
felén költözött egy fiatalember, aki bár nem a zenét döngeti, de az éjszaka 2-3 körüli aktivitása miatt (értsd, pakolás, mászkálás, stb.) miatt lehetetlen aludni. Nyilván a szép szó nem használt, a főbérlőjük leszarja, a zajokat felvenni meg egyébként sem tudtuk (és nem is tudom, hogy mennyi jogalapja van, hogy mert csak sétálgat és pakolászik a bérelt lakásban), ezért azt szeretném megkérdezni, hogy aki találkozott ilyesmivel, és megoldást keresett, sikerült-e hangszigetelnie a lakást? ha igen, mennyire volt hatékony? mennyibe került?

jún. 13. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi most újítunk fel egy lakást, ahol szintén rettenetesen hallatszanak a szomszédok, mintha ott lennének a lakásban. Ezt a rendszert fogjuk beépíteni, meglátjuk mit tud:

[link]

jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 korábban csináltatok ilyet? Bevált máshol? Ragasztani vagy csavarozni kell?


Csak azért kérdezem, mert a főbérlő felé is közvetítenem kell, ha odaáig jut a dolog, és nem mindegy, hogy mit kommunikálok.

jún. 13. 14:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom én sem, a férjem intézi, de elvileg ehhez valami speciális csavarok vannak, azzal kell rögzíteni. Olvass utána google-ban. Nem csináltunk még ilyet, csak ez a lakás eladásra készül, és mindent jól meg akarunk benne csináltatni. Decemberig szeretnénk ha kész lenne, ha ráér addig, akkor meg tudom mondani, hogy ér-e valamit. Bár szerintem addig te megőrülsz. Van egy jobb és olcsóbb tanácsom:akkor zajongj, amikor a fölötted lévő tahó aludni akar. Így meglátja milyen az, amikor a zajtól nem tud. Az ilyet csak a saját fegyverével lehet legyőzni. Addig kell csinálni, míg ki nem költözik.
jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
#3 Én is 2-3 kor kelek és mászkálok pakolok és zuhanyzok, mivel ilyen a munkám. Nem direkt csinálom. És az is lehallatszik, ha pisilek.. vagy van, hogy kiejtek valamit a kezemből, mert azt sem tudom, hogy hol vagyok...Én is hallom, ha a szomszéd tüsszent, köhög vagy egyéb dolgot csinál. Ez ilyen.
jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk tegyen már le egy szőnyeget, ha nem tud nem dübörögni (elhiszem, hogy nehéz, pláne kótyagosan) meg ne húzkodjon, bszkodjon semmit éjnek évadján és igen, lehetőleg arra is figyeljen, hogy ne ejtsen le minden második cuccot a kezéből…Ez alap emberi figyelmesség és igen, sajnos annak kell jobban alkalmazkodnia, aki az átlagtól eltérően él.

Nem csak osztom az észt, én is 2-3-kor szoktam készülődni, de pontosan azért igyekszem csendben tenni-venni (bár én pl alapból emelem mondjuk a széket, nem húzom más feje fölött meg a padlómnak se tesz jót), mert tudom, hogy mindenki más alszik. Bár nálunk nincsenek kihaénnem szomszédok, este 6 után nem szokott senki bútorokat cibálni, porszívózni, húst klopfolni meg ilyenek, mert tudják, hogy sokan fekszenek korán.

jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem dübörgök, de akkor is áthallani. Szerinted, ha a pisilés és a tüsszögés áthallatszik, akkor milyen halkan kell létezni? Az is hallatszik, ha zuhanyzom és ezért is szóltak már. Ne zuhanyozzak vagy mi? Ha álmos vagyok és rossz a koordinációm hiába próbálok odafigyelni. Nyilván nem direkt csinálom. Engem is felbosszant, mikor leejtek valamit. Sokan érzékenyek is a hangokra, jobban, mint az átlag. Akkor is ránk hívták a rendőröket, mikor napközben simán csak porszívóztunk.
jún. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelműen a födém a legrosszabb zaj szempontból. Olyat már hallottam, hogy oldalfalat sikeresen hangszigeteltek jó vastag rétegel (régi bérház utólag beépített silány vékony téglafalát hangszigetelték le), de olyat hogy plafont, sajnos még nem igazán. Egy időben olvasgattam hangszigetelésről fórumokat, ott azt írták hogy szinte semmit nem érne, mert akkor működne jól ha a zajongó oldaláról a padló felől lenne hangszigetelve a két szint, de ezt szinte képtelenség megbeszélni/megoldani. Lehet a saját plafont is hangszigetelni, de nagyon rossz lesz a hatékonysága, főleg a dübörgő és kopogó hangokat nem fogja elnyelni kellően, ami ugye a lényeg lenne. Én se jókedvemből nézelődtem, hanem egy antiszociális elmebeteg trampli költözöt a fejem fölé, aki a nap bármelyik szakában képes volt tárgyakat a földhöz vágni, kopogó fapapucsban közlekedni, illetve éjszaka közepén is bútorokat húzogatni, porszívózni. A folyamatos sértődött felháborodott óbégatásról már nem is szólva. Azóta kínosan ügyelek rá, hogy senki ne lakjon a fejem fölött. Én meg az alattam lakók szerencséjére jó szomszéd vagyok ilyen szempontból is.
jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!