Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Házat építeni csak párban...

Házat építeni csak párban szoktak?

Figyelt kérdés
Az ismerősi körben többen építkeztek, a kollégáim főleg korai 30-asok, akik most vannak családalapítás előtt. Ez mondjuk a standard eset, de rokonságban most hallottam, hogy anyukám egyik unokatestvére 50 évesen fog neki az új férjével. Egyik haverom szülei is ötvenes éveikben építkeztek. Viszont, amire sosem láttam példát az, hogy valaki egyedül kezdjen el építkezni, legalább egy párja mindenkinek volt. Miért van ez?

júl. 30. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak párban szoktak. Aki egyedül nem áll neki egy több tízmilliós beruházásnak, az leginkább az anyagi helyzet korlátja. Két ember keresetével nyilván könnyebb boldogulni, esetleg a hitelfeltételek kedvezőbbek, és ott ez elvárás (pl. CSOK gyerek-jelenség).
júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Na meg építkezésbe nem akkor vágsz bele, ha két-három év múlva ki tudja hol leszel, hanem amikor az szerepel a terveid között, hogy tartósan le akarsz telepedni családostul.
júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám párja a 80-as években egyedül építette fel a házát, senkije nem volt. Budapesten lakott egy garzonban és Pest megyében volt telke, oda építette a házat. Nagyjából 15 évig élt ott egyedül, mikor megismerkedtek. Ilyen is van.
júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Anyagilag is nehéz egyedül.


Meg egyedül az embernek semmi szüksége egy családi házra

júl. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Magamra minek húzzak fel egy családiházat??? Hogy aztán kergetőzzek benne? Vagy túl kicsi lesz, annak meg értelme nincs, ha később más is bejön az életembe. Akkor inkább veszek egy nyaralót vagy egy telket és rátetetek egy mobilházat.


Meg főleg: mibű? A fiatal párok is azért építkeznek, mert felveszik a babavárót/csokot, aztán abból már lehet. Az idősebb korcsoportnak meg talán már van egy kis félretett pénze, amiből futja rá.

júl. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
A családi ház és a kertes ház nem ugyanaz. Nekünk csak egy szobával lett nagyobb a kertesünk, mint a panel, ahol laktunk, ehhez persze még hozzájön a terasz és a kert. Én már akkor is kertesben szerettem volna lakni, mikor egyedül voltam, de nyilván anyagilag nem engedhettem meg magamnak, így amikor rátaláltam a páromra, akivel közösek voltak a céljaink, ketten már meg tudtuk magunknak engedni.
júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy miért van ez? Mondjuk mert ha ketten fizetik, akkor fejenként feleannyiba kerül. :D
júl. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Sok embert ismerek, aki egyedül építkezik.


Ki lehet hozni egy családi házat 10 millió alatt, ha már van telked. Igaz, annak nem tégla lesz a fala, és meglehetősen kevés négyzetméter. Olyat is ismerek, aki egy présházat vett és újította fel, az telekkel együtt megvolt 10ből, most egy barátom egy konténert alakít át, úgy tűnik ott is meglesz minden 10 alatt... szóval inkább motiváció kérdése.


Azért építkeznek sokan párban, mert a nők szeretnek otthont, fészket építeni, aztán ha fognak hozzá egy férfit, akkor ráveszik erre. Meg úgye most potyognak a ratkó-gyerekek...

júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ismerek olyat is, aki azt gondolta, hogy a ház majd bevonzza a csajokat.
júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért lett lepontozva a 6-os válasz? Semmi sértő nem volt benne, puszta irigység?
aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!