Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik külföldön dolgoztak,...

Akik külföldön dolgoztak, majd visszajöttek, végül miért tették?

Figyelt kérdés

Természetesen nem gondolom, hogy máshol kolbászból van a kerítés, csak érdekel, hogy akik kimentek külföldre, miért jöttek vissza. Láttam 1-2 bejegyzésben, hogy valaki X évet dolgozott külföldön, hogy itthon házat tudjon venni, egyrészt ez is érdekel, hogy miért csak ideiglenesen tervezett külföldön, másrészt aki véglegesre tervezett, és mégis visszajött, ő miért, mi volt a baj az adott országgal, várossal, környezettel?

Légyszi kort is írjatok, illetve hogy melyik országban (esetleg városban) mennyi időt töltöttetek!

A szavazás is csak kíváncsiság a részemről, hogy hányan terveztek végleges költözést, és hányan ideiglenes "pénzszerzőkörutat" :)

Köszi előre is a válaszokat!



júl. 26. 22:20
A kérdező szavazást indított:
Véglegesre terveztem
Átmenetire terveztem
6 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Voltak kint nagyon távoli rokonaim 2 hónapig náluk laktam de nem csíptem őket.

2-en mentünk egy barátnőmmel

Majd elmentünk albérletbe, majdnem 2 év volt, de hiányoztak a barátnőim, 1-2 családtagom ,nem sikerült új barátokat találnom, és hiába a barátnőm akivel mentem egyedül éreztem magam magányosan.

Ezért jöttem haza.

júl. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%

Több részletben mászkáltam oda vissza és éltem itt ott amott.

Eleinte csak azért mentem ki mert szakítottam itthon és fájdalmamban. Érettségi után amugyse tudtam mit csináljak. Kimentem szitternek.

Már elso nap(pont egy fesztivál idején érkeztem), lett 3 külföldi udvarlom, kinti bandák haverok, 1 szerelmem, meg a magyar szitterek a külföldi család es azok körei stb.

Úsztam a boldogságban.

Aztán autóbaleset bordatörések ez az.

Hazajöttem mivel munkaképtelen vok. Itthon elvégeztem egy fősulit is így. Mert még mindig nem tudtam mit kéne csinálni. Maradt a tanulás a suli biztonsága. Kozben persze volt itthon barátom köreim.

Aztan diploma és megint szakitás.

Megint külföld fájdalmamban(vendéglátás tánc atreaptase előadások minden nap buli ezerreeeel!:)♡.

De kozben itthon is volt pasim másik, így az távkapcs lett mert nem akart komolyat. De aztán nem bírta elviselni hogy kijáekálok. Kérte dontsek vagy legyen vége vagy legyek itthon.

Lebeszeltunk pár honapot még hogy addig összeszedem magam anyagilag aztán vagyok itthon.

4 év ment el arra a pasira.

Aztán megint szakítás.

És írjam? Megint külföld fájdalmamban..🤣

Kint összejottem életem szerelmével. A nevunk is rá van tetoválva:)♡

Újabb 4 év és elválás, de kisbabával jöttem haza. Akart házasságot babát és hogy örökre legyünk együtt:)♡. De baj történt. Hazajöttem ismét.

Azóta igy nem tudok menni sehova, le vagyok kötve, nem tudok "pattogni", a diplomával dolgozom itthon.

júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Jav: nem bírta hogy kijárkálok(merthá nem akart komolyat akkor minek kössem magam le)és hogy hol vagyok vele hol nem nem bírta idegileg.
júl. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2: Első alkalommal autóbaleset után miért jöttél haza? Ha ott se, akkor itt sem tudtál dolgozni. Vagy nem volt lehetőség ott egyetemre? Vagy mi volt a motiváció? Illetve akkor egyetem közben miből tartottad el magad?

Illetve utolsó alkalommal sem írtál pontos okot, csak hogy szétmentetek. Szakítás után ennyire nem akartál egy országban maradni az adott illetőkkel?

(A választ ezek miatt félig hasznosnak akartam jelölni, véletlenül a pirosra nyomtam, bocsánat)

júl. 27. 10:55
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Mert kint senki nem fog eltartani. Bentlakasos szitter voltam es feküdjek egy családnál honapokig mig összeforr a bordám? Ezen kivul lelkileg se voltam épp toppon.

A külföldi nyelvismeretem kulfoldi suliba kevés lett volna.minden máshoz tökéletes gyefekekhez családhoz banki ugyekhez állaskereséshez de kulfoldi fősulihoz? Ott véreztem volna el sztem. Meg ugye és lakhatás iskola mellett?


Meg nem csak a szakitás.

Bakker itthon mit kezdesz egy érettségivel mégis? Lesz pénzed kilátásaid? Alkalmi munjákbol tengodtem és éltem az akkori barátommal. Amikor vége lett fogtak magam elindultam "világot látni".


Amugy nem ertem a lepontot.

Kérdés miert jottél vissza leirtam. A kérdésre válaszoltam! Sajnálom ha vki vmi rozsaszin vattacukor mesét várt volna mert neki az a helyes válasz.

júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Itthon fősuli mellett szülőkkel éltem. Plusz aztán mikor lett párom meg vele. Plusz alkalmi melokat nyomtam akkoriban.
júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Kövi alkalommal meg csak a párom miatt jöttem haza mert nem bírta idegileg hogy hol vele vagyok hol nem. Ergo szakítás után mentem is vissza. Csak miatta voltam itthon.
júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további kifejtést!

A lepontozásokat én sem értem, én véletlenül nyomtam rosszra. Félig hasznosra szerettem volna, a 4-es válaszban írt, bennem fennmaradt kérdések miatt, csak félrenyomtam.

júl. 27. 11:13
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben véglegesen költöztem ki, ki is jelentkeztem hogy a lakcímemről, nincs otthon semmim, se házam, se autóm, mindenemet eladtam. Az utóbbi időben viszont egyre jobban érik bennem hogy haza kellett költözni. Gyakori téma mostanában itthon hogy mik az érvek, mik az ellenérvek. Egyre jobban teher nekem a kint lét, főleg azért mert itt nincs társaságom, nincsenek barátaim, nincsenek rokonaim, egész évem a munkáról szol. Ha itt kint mindent eladnék akkor otthon tudnék egy házat venni ami tehermentes lenne és ez már nagy előrelépés lenne ahhoz képest ahogy kijöttem. Én így gondolok erre.

Nem is azért jöttem ki mert annyira szar lett volna helyzet otthon vagy mert annyira kiáltástalannak éreztem volna a helyzetemet.

júl. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Országot esetleg kérdezhetek?

júl. 30. 12:43
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!