Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A debreceniek miért vannak...

A debreceniek miért vannak rossz véleménnyel Nyíregyházáról?

Figyelt kérdés
Most jártam Nyíregyházán és sokkal rendezettebb a város, sokkal több a zöld terület és az épületek is sokkal szebbek, városiasabbak mint Debrecenben, ráadásul nyugisabb hely is. Miért van sok debreceni rossz, egyfajta lesajnáló véleménnyel Nyíregyházáról?

júl. 25. 21:20
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Én debreceni vagyok, és számomra meglepő volt, hogy Nyíregyháza ahhoz képest, hogy kisebb város sokkal városiasabb építészettel rendelkezik, több a zöld park ami nem térkővel van kirakva, hanem tényleg van fű és sok fa és úgy egyébként is gondozottabb városképet mutatott. Debrecenben meg a belvárosban is találsz földszintes parasztházakat vályogból, meg elég megnézni pl. a Bem teret, hogy néz ki és ez a második főváros.


A kelet-magyarországot úgy unblock utáló hozászólónak meg tudom mondani, hogy mostanában több dunántúli városban voltam, példaként említem Tapolcát ami sokkal lehangolóbb mint Nyíregyháza, vagy a balaton parti Fonyódot amit most így szezonban sem mondanám vidámabbnak, vagy rendezettebb városnak. Tapolcán egyébként még több c típusú egyént láttam mint most Nyíregyen. Szerintem elkelne neked egy pszichiátriai kezelés, mert nem látod reálisan már a dolgokat a gyűlöleted miatt.

júl. 26. 10:01
 22/29 anonim ***** válasza:
35%

Engem csak az zavar, hogy valótlan dolgokat állít és nem hiszi el amit én írok, aki itt él 29 éve.

Egyébként meg cigány mindenhol van. Nyíregynek is van olyan része, ahova én se mennék el. De mutasson egy várost, ahol nincs ilyen hely.

Azt se értem, hogy lehet gyűlölni egy országrészt. :D

Ajánlom a kommentelőnek, hogy itt Szabolcsban menjen még a határ felé.. Na ott láthat csodákat. :D


Kérdező amúgy mi szoktunk átmenni Debrecenbe. Nyilván nem látom napi szinten, de nekem azzal a várossal sincs gondom. Sőt az tetszik, hogy nagyobb a nyüzsgés, mint nálunk. :)

júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
92%

Nyíregyházi vagyok és mind a két városban dolgozom, gyakran ingázom. Jó pár debrecenitől hallottam már véleményt Nyíregyházáról, de azok többségében jók voltak. A nyíregyháziak is többször méltatják Debrecent, mint nem, és általában joggal, hiszen sok dologban előrébb jár. Ez nem meglepő, hiszen régióközpont és már akkor város volt, amikor Nyíregyháza még egy kis falu, semmilyen kilátással a megyeszékhely rangra. Én inkább a drukkerektől hallok sértő dolgokat mind a két oldalon, de ez valóban inkább heccelés. A Kérdezővel szinte mindenben egyetértek, habár azért Debrecennek szerintem városiasabb az arculata. Földszintes parasztházak Nyíregyháza belvárosában is vannak még. Remélem, hogy néhány meg is marad. Nem kell azt szégyellni!

Ezt inkább azoknak válaszadóknak vagy szimpla olvasóknak írom, akik nem a két város valamelyikében élnek: a szélsőséges kommenteket nem szabad elhinni, főleg nem terjeszteni.

júl. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
15%

“miből gondolod azt, hogy én libsi vagyok?”

Szóval csak te nevezhetsz valakit fideszesnek, értem :)


“ És miért beszélsz többesszámban én egy ember vagyok és nem többen vagyok. “

Mert mindenkinek szól, akik nem tudják értelmezni a számokat csak beszopják a baloldali propagandát :)

júl. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

20:

"Így van. Nyíregyháza a legfélelmetesebb város az országban. Máshonnan tényleg nem hallani, hogy valakit kirabolnak, igazad van."


Semmi ilyesmit nem írtam. Szépen kérlek, ne szalmabábozz.


Igen, a te 29 éved alatt nem, de 80 éves emberek gyakoribb áldozatai az utcai rablásnak mint gyerekek es huszonéves fiatalok.


Nem tudom biztosan mikor újították fel, mert a 2000-es évek eleje és vége között nem jártam ott, azóta sokszor, de egy ideje már ocsmány állapotban vannak a térkövek,lepusztultak a belvárosi házak is.


A Fideszesek hogy jönnek ide, les.zarom kik vezetik a várost.

júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
#25: Akkor ha nem tudsz valamit biztosan, nem kell feleslegesen osztani az észt, mert szánalmas a viselkedésed. Már a kérdező is említette...
júl. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
75%

21:

Remélem nem rám gondolsz, mint Kelet-Magarországot utáló hozzászólóra, mert sem én, sem más nem mondott ilyet. Igen, Dunántúlon is vannak lepukkadt városok, egyébként az alföldi városok általában jobban rendben vannak tartva, de Nyíregyháza ezen belül elég rossznak számít. Nyilván Tatabánya például ocsmányabb.


Egyébként c-okat én nem is emlegettem.


22:

Nyilván csukjam be a szemem, és képzeljem azt oda, ami a te 29 éves tapasztalatod, nem amit látnék.


Egyébként vannak városok, amelyeket én kompletten, majden minden utcáját bejártam. Mert egyik hobbim a futás, és városban is sokat szoktam, mindenféle útvonalon. Kb. tudom hová tenni a dolgokat, és vannak városok, amelyekben bárhová el mernék menni. Pl. ilyen Veszprém, szintén ilyen Sopron. Vannak rossz részeik, de nem annyira, inkább egy-két kocsmát tudtam volna mondani, ahová nem mennék be a biztonságom érdekében, de ezek már bezártak.


Egyébként Szabolcsban a határ felé sem csak rossz települések vannak, eleve a Felső-Tisza népszerű kerékpáros és kenus túrahely, kempingekkel, szép helyekkel, biztonságosabb helyek.

júl. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
33%

24:

Tény, hogy jópár mutatóban utolért minket Románia. Neked az egyetlen érved az volt, hogy ki hová megy dolgozni. Megjegyzem a román határon vannak akik Romáiába járnak át dolgozni, de egyébként mindkét országból Nyugat-Európába költöztek sokan, Romániából arányaiban is többen, de ott ez előbb kezdődött, mert sokkal lejjebbről indultak, a 90-es és 2000-es években jóval szegényebbek voltak nálunk.


Az, hogy érvelés helyett libsiket, baloldali propagandát emlegetsz, jól bemutatja, hogy Fideszes vagy, nem értem minek tagadod a nyilvánvalót.

júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
68%

Amit te írsz, az pedig azt mutatja, hogy DK-s vagy. Jó így?

Mutass pár statisztikát miben előzött minket Románia? Eleve arról volt szó, hogy Románia megelőzött minket.

De mindegy, fanatikusokkal nem vitatkozom. Mert akik szerint aki tényeket ír, tudja értelmezni a gazdasági mutatókat és nem mondja fel az ügyeletes propagandát, az csak fideszes lehet, az bizony fanatikus szektás.

Tessék egy jó írás a témában, ha bele mersz nézni: [link]

júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!