Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldre költözés előtt mire...

Külföldre költözés előtt mire költötök még az itthoni dolgokhoz? Mi az amire fixen nem költötök már?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam meg az értesítést, hogy felvettek Skandináviában egyetemre mesterképzésre, tehát augusztus vége fele illene kiköltözni. Jelenleg nincs munkám, megtakarított pénzem 1 és fél millió forint, még otthon lakom szüleimnél, tehát lakhatást és kaját nem kell fizessek. Kint a kollégiumi szobák átszámítva legolcsóbban 200.000 ft/hónaptól kezdődnek 3 havi kaucióval.

Kérdésem arra irányul, hogy ilyen nagy volumenű költözésnél mennyire terveztek előre a következő 1 hónapra az itthoni élettel? Nyilván a kaján és a lakhatáson kívűl. Mert ugye repülőjegyet kell még venni, bőröndöt, ha a számítógépem ki akarom vinni akkor arra is költeni kell (szállítás és szétszerelés, majd összerakás), 3 havi kaució és 1 havi lakbér, már is elment az össz vagyonom több mint fele a költözéssel és jó kérdés mikor találok kint diákmunkát (ha találok egyáltalán és nem a vesztembe rohanok...). Szóval drága és spórolni kell.

Konkrét példával élve: Nekem tegnap ment tönkre a méregdrága irodai forgószékem és egész nap a gép előtt ülök itthon, konkrétan fáj a hátam tőle mert nem lehet normálisan rajta ülni, hisz eltört a tartója. Most egy újat venni ami normális is és egész nap lehet rajta ülni az minimum 40.000 ft. Itt filózok, hogy inkább haljon meg a hátam 1 hónapig vagy dobjam ki a székre azt a 40 rugót?

Másik példa, autófenntartás. Mivel nem viszem ki a kocsim és itthonmarad, fizessem negyedévente a 20 rugót utána még, ha igen meddig? Meddig számoljak azzal, hogy hazakényszerülhetek jönni ha nem jön be a szerencsepróbálás? A benzinre már egyáltalán ne költsek, akkor már mindenhova gyalog vagy tömegközlekedéssel (ahova lehet)?

Nyilván ezeket magamnak kell kitalálni meg számolgatni, de kiváncsi vagyok, hogy esetleg ti hogy gazdálkodtok ilyenkor.



júl. 12. 17:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!