Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldre költözés előtt mire...

Külföldre költözés előtt mire költötök még az itthoni dolgokhoz? Mi az amire fixen nem költötök már?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam meg az értesítést, hogy felvettek Skandináviában egyetemre mesterképzésre, tehát augusztus vége fele illene kiköltözni. Jelenleg nincs munkám, megtakarított pénzem 1 és fél millió forint, még otthon lakom szüleimnél, tehát lakhatást és kaját nem kell fizessek. Kint a kollégiumi szobák átszámítva legolcsóbban 200.000 ft/hónaptól kezdődnek 3 havi kaucióval.

Kérdésem arra irányul, hogy ilyen nagy volumenű költözésnél mennyire terveztek előre a következő 1 hónapra az itthoni élettel? Nyilván a kaján és a lakhatáson kívűl. Mert ugye repülőjegyet kell még venni, bőröndöt, ha a számítógépem ki akarom vinni akkor arra is költeni kell (szállítás és szétszerelés, majd összerakás), 3 havi kaució és 1 havi lakbér, már is elment az össz vagyonom több mint fele a költözéssel és jó kérdés mikor találok kint diákmunkát (ha találok egyáltalán és nem a vesztembe rohanok...). Szóval drága és spórolni kell.

Konkrét példával élve: Nekem tegnap ment tönkre a méregdrága irodai forgószékem és egész nap a gép előtt ülök itthon, konkrétan fáj a hátam tőle mert nem lehet normálisan rajta ülni, hisz eltört a tartója. Most egy újat venni ami normális is és egész nap lehet rajta ülni az minimum 40.000 ft. Itt filózok, hogy inkább haljon meg a hátam 1 hónapig vagy dobjam ki a székre azt a 40 rugót?

Másik példa, autófenntartás. Mivel nem viszem ki a kocsim és itthonmarad, fizessem negyedévente a 20 rugót utána még, ha igen meddig? Meddig számoljak azzal, hogy hazakényszerülhetek jönni ha nem jön be a szerencsepróbálás? A benzinre már egyáltalán ne költsek, akkor már mindenhova gyalog vagy tömegközlekedéssel (ahova lehet)?

Nyilván ezeket magamnak kell kitalálni meg számolgatni, de kiváncsi vagyok, hogy esetleg ti hogy gazdálkodtok ilyenkor.



júl. 12. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
En vinnem a kocsit. Eleve jo kaland lenne oda kivezetni, meg a szgepet se kell szetszerelni. Hatha jol jon a diakmelohoz is, pl messzebb is vallalhatsz.
júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bárcsak vihetném, de a jó magyar Suzuki Swift 1.0 őscsotrogányom van. Félre ne érts, szeretem nagyon mert elvisz A-ból B-be, de konkrétan csodálkozom, hogy hogy nem esett még szét. Minden baja van, 4 éve nem is cseréltem benne olajat, a váltót is 3 éve kéne cserélni, külföldön szerintem nem is vezethetem. Ez már inkább csak hulladékfém ott és nem autó :)
júl. 12. 17:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat pl 40 ezres szeket akkor se veszek ha otthon maradok, nemhogy koltozes elott. Es vagy 15 eve ulok gep elott napiszinten.

A szamitogep szet es osszerakasara hol kell kolteni? Hisz te magad csinalod. En pl csak a videokartyat vettem ki. 3500 km utazott ugy.

A kocsit hasznalni lehet utolso percig, mertekkel. En utolso heten adtam ocsemnek, igaz vegleg.

Az alap dolgokon nem erdemes agyonsporolni magad, de szamolj azzal hogy a megtakaritott penzed edeskeves, foleg ha az olcso kolis szoba nem garantalt mar most. Nem akarlak elkeseriteni, de ne pontosan kiszamolt penzel indulj utnak, meg a fix tervek is tudnak valtozni.

júl. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Széket biztos nem vennék most, akármennyi lenne is a pénzem. Max. keresnék egyet használtan, ha annyira kellene.

Ha az autó úgyis állna abban a min 2 évben, akkor lehet, úgysem lesz már beindítható, mire visszajössz. Nem tudom, ki lehetne-e ideiglenesen vonatni a forgalomból, utána lehetne nézni.

júl. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Érdekes 3-as, mert itt vidéken a semmi közepén csak egy JYSK van és ott 40-től kezdődnek az értelmesebb székek. Végül is igaz, a videókártyát ki tudom venni, azt hittem hogy minden részét ki kell vennem hogy biztosan ne menjen tönkre szállításnál. Hát a koli kérdéses, talán garantált lett volna tegnap, de van egy érzésem, hogy mivel nem foglalkoztam vele tegnap egyáltalán és még ma sem, így ma már kb semmi sem maradhatott mert elkapkodták őket. A pénzem nyilván kevés de most ezzel kell gazdálkodni, nem tudok máshonnan szalasztani.

4-es még kiderül, mert a hátam nagyon fáj ettől a széktől már, úgy egyensúlyozok folyamatosan hogy ne dőljön ki a helyéről. A kocsival kapcsolatban sajnso iaguad van, nem mai autó és lehet mire hazakényszerülök már használhatatlan lesz. Nem tudom mit kezdjek vele, szüleim szerint értelmetlen kivonni a forgalomból még most.

júl. 12. 17:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Es meg mindig inkabb gyakorizol, ahelyett, h az "olcso" kolihelyet intezned? Meg a 40ezres szeken lamentalsz, mikor a lakhatasi koltseged sokszorosa lesz ennek? Nrm vagy semmi 🤣 Anyu-apu kuld majd penzt, ha elfogy?
júl. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindjárt intézem a kollégiumot 6-os. Nem, nem küldenek pénzt, egy fillérrel nem fognak támogatni.
júl. 12. 18:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok, szinten videki ahol meg Jysk sincs, nem mintha szamitana. Rendelni is lehet... Sosem volt csili-vili szekem, gyakran fel kell allni egy tenni par lepest, tobbet er egy 100 ezres szeknel is.

A kocsit inkabb add ideiglenesen valakinek mint uzembetarto vagy add el. Kivinni egyaltalan nem eri meg.

A penzed viszont jobb ha kimatekozod rendesen, es szallast keresel meg ma. Mert ha mondjuk csak 300 ezres kolit kapsz, vagy rendes szobat berelned 400+ ezerert, akkor is elindulsz? Vagy ha kinn elfogy 2 hanap alatt, es munkad sehol, akkor mit csinalsz?

Jol kell tervezni, mert kint nagyot lehet pofara esni, es kevesebb segitseged lesz talpraallni.

júl. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Jajj more ebből baj lesz ne nyavajogj már ennyit
júl. 13. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben eladnám a kocsit, és alacsony árú vagy ingyen elvihető széket keresnék a Jófogáson pl.
júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!