Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért alakult ki itthon az a...

Miért alakult ki itthon az a hozzáállás, hogy már egy egyszobás garzon is olyan luxus, ami egy átlagembernek nem jár?

Figyelt kérdés

Szinte az összes kommentben azt olvastam redditen, hogy egy garzon, amin hitel van nem reális elvárás egy átlag ember életében, és nem olyan dolog, ami 10-12 év munka után jogos elvárás.


De akkor mi a jogos elvárás? Szerintem ha valaki becsületesen dolgozik 10 éve, igenis kéne ott tartania egy normális világban, hogy legalább hitelre tudjon venni egy kis garzont, ami legalább a sajátja, ahol nem kell félnie attól, hogy kirakják, ahol nem kell a tulajdonostól függnie.


Ehhez képest valóban ha nincsen valamilyen támogatásod, és átlagos munkakörben dolgozol, és mondjuk szingli vagy, akkor nagyon nagy nehézségek árán tudja összeszedni az ember az önerőt is, ami ezek szerint rendben is van?


Nem mondom, hogy mindenkinek jár egy luxus családi ház, de szerintem nem kéne hülyének nevezni azt, aki panaszkodik azért mert több év munkaviszony után sem tudott annyit félretenni, hogy legyen pénze önerőre, mert nem tudta tartani a drágulással a lépést.


Szerintem a saját lakásnak alapnak kéne lennie egy normálisan dolgozó ember életében és nem egy elérhetetlen luxusnak, és fáj, hogy a legtöbb ember szerint normális, hogy ez tényleg egy elérhetetlen luxus.


júl. 2. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

Átlag ember 10-12 év alatt simán összehoz annyi pénzt, hogy legyen egy garzonja. Igaz átlag ember eleve párkapcsolatban és családalapításban gondolkozik, ott meg kap egy vagon kedvezményt, támogatást.


Az "átlag ember" soha nem a túlkoros egyedülálló volt.

júl. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem mondanám luxusnak a garzont. És nem tapasztaltam ezt a hozáállást se.
júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

De baszki, a "nem reális" és a "nem érdemled meg" nem ugyan azt jelenti.


Most akkor mondja azt neked valaki, hogy de, simán sikerül, ha nem? Neked itt rohadt nagy kisebbségi komplexusod van és rosszindultatot vetítesz ki valakire, aki lehet, hogy pont olyan szar helyzetben van, mint te és reálisan látja.


A hiba márpedig az ön készülékében van.

júl. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

#3: Reddit pont nem arról híres.


Egyébként meg kérdező sztm nem kellene alapnak lennie, csak tudod ott vannak bajok, amikor a hitel törlesztő kb megegyezik az albi+ rezsivel. Vagy amikor a fizetésed fele vagy több erre megy el. Ha csak a 10-15% menne el, akkor szerintem a legtöbb embert nem érdekelné, hogy az övé-e vagy nem.

júl. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Le lehet pontozni, mondtatok egy olyan korszakot, amikor egyedülálló ember tudott hitel nélkül lakást venni átlag melós keresetből.
júl. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Hát a magyarok ennyire csóróak. Nekem garzon lakásom 25 évesem volt, most 35 évesen hatalmas hitelmentes házam van.
júl. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Aki nem a gazdasági válságban volt 18-22 év között, ő nem fogja érteni. Amikor hirtelenül már felvételi lezajlásakor nyögték be a nyelvvizsga előzetes kötelezettségét, amikor idióta szakképesítésekre vettek rá minket helyette, amikor gazdasági válság volt, amikor Magyarországon azon túl sem volt munkalehetőség hosszú éveken át, legvégére elmúlt 2 évben felszállt minden ár irreálisan... Egy teljes generációt lepusztított a helyzet. A lány osztálytársak fele csak gazdag pasival vállalt családot, másik felének szerencséje volt jó vállalkozással, közben - talán 2 kivétellel - minden egyes fiú osztálytársam családi lakásban maradt. Ez a generáció sajnos nem ismeri azt, amit az előzők meg tudtak teremteni.
júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
S még dédpapám is megmondta 25 évvel ezelőtt, hogy itt baj lesz és nem fogjuk már azt megélni. Neki volt saját háza és nyaralója is. Nem ítélketezett. Szimplán megmondta, hogy nem fogjuk tudni megtenni ugyanazokat a lépéseket. Igaza volt.
júl. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!