Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról a hozzááll...

Mit gondoltok arról a hozzáállásról, amikor az ember eléri, hogy mások kötődjenek hozzá, de ő nem kötődik senkihez?

Figyelt kérdés
Ha mások kötődnek hozzád, akkor a kötődés erősségének megfelelően függnek tőled, és megteszik, amit kész tőlük. Te ugyanakkor nem kötődsz hozzájuk, nem függsz tőlük, így bármikor ki tudsz lépni ezekből a kapcsolatokból, és senki sem tud befolyásolni téged. Ráadásul nálad az irányítás.
máj. 30. 03:14
A kérdező szavazást indított:
Jó, tetszik.
Nem tetszik.
Bizonytalan vagyok a válaszban.
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

Szívtelen vagy. Ennyi. Ha így áll a helyzet, ahogy leírtad, te szeretni sem tudsz.

Megérné megtanulni, nem lennél kevesebb tőle. Az elutasítást is megtanulhatnád kezelni általa.

máj. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Itt az a kérdés, hogy direkt csinálja vagy személyiségzavarban szenved és azért. Mert nagyon nem mindegy. De egyébként ma már a legtöbb ember érzéketlen és alig van empátiája, szóval én annyira nem tudom elítélni..
máj. 30. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Magyarul kihasználsz másokat, empátiád nulla.

A kötődést sokan félreértelmezik, nem megkötés hanem összekötés.

De ha nem tudsz szeretni ezt úgyse érted.

Azt hiszed hogy erős és menő vagy így, valójában egy érzelmi nulla szerencsétlen.

Úgy gondolod hogy nem függsz másoktól, csak nehogy olyan helyzetbe kerülj ahol ezt megmutatják neked hogy mégis.

Elárulom neked, még a levegőtől is függésben vagy.

máj. 30. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Mentális beteg az ilyen ember. Pszichopata. Sztem az egyik leggusztustalanabb emberfajta.
máj. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasonló vagyok: félek, hogy elveszítem a másik személyt, így nem nyitok-, nem ragadok le a másiknál, viszont, ha tudok, akkor segítek feladatokban vagy beszélgetés során, stb. 2* volt élményem, amikor erről a negatív tulajdonságomról visszajelzést kaptam: nem volt jó érzés.

Nálam az ok: kiskoromban sokat költöztünk és sokat voltam kórházban, így a szocializációm gyatra, az introvertáltság pedig No1. szintre fejlődött.


Az, hogy kihasználja egy ilyen meber a másikat, az kérdéses: kihasználja, mert ő maga nincs olyan EQ-állapotba, hogy érezné: ezzel bánt/megsért másokat. Viszont nem is használja ki, mert (én pl.:) ha elmondja a gondját a személy, akkor igyekszek a szokásos "Ja", "Aha", "Nekem meg 2* nagyobb problémám van." hozzáállás helyett megoldást eszközölni rá.


Azt is mondják, hogy felelőtlenek az ilyen meberek. De akkor miért dolgoznak ő meberek közt, pl.: ápolóként vagy szociális területen? Azért, mert ezzel a tulajdonsággal könnyebb átvészelni a sok negatív dolgot, amit lát/érez, és talán hatékkonyabb a feladatra való koncentrálása is.

Igaz: otthon meg egyedül van, de talán így töltődik fel másnapra.

máj. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én akaratlanul kerülök mindig ebbe a helyzetbe. Sokan könnyen kötődnek hozzám, mert kedves, udvarias és visszafogott vagyok. Sajnos visszafelé ez már nagyon nem igaz. Tudom mit akarok, és a céltudatosság miatt általában ezt meg is kapom.
máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!