Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A külföldre költözött emberek...

A külföldre költözött emberek miért fikázzák sokszor az otthon maradottakat?

Figyelt kérdés

Ezt sosem értettem, amúgy én nemzeti érzelmű ember vagyok, nem tudnék máshol élni, de alapvetően örülök annak, ha valaki úgy érzi kint megtalálja a számításait és boldog. Viszont azt nem szeretem mikor fikázza az otthon maradottakat, hogy milyen bénák, mert nem léptek le, Magyarországon úgyis minden sz.r, az emberek buták, prolik, stb. Az ilyen dolgokat nem szeretem.

Igazából a nyugati társadalom is pont ugyanúgy rétegződött, mint a magyar, ott is vannak magas képzettségű, intelligens emberek és egyszerűbb munkások ugyanúgy, nem gondolnám, hogy az átlagember műveltebb lenne. Másrészt meg aki kimegy, nem biztos, hogy az ottaniak annyira befogadják és nem éreztetik vele, hogy kívülálló, főleg, ha nem tudja olyan szinten a nyelvet. Szerintem legtöbbször kint nem ér el arra a társadalmi szintre, mintha itthon maradt volna. Ettől még anyagilag lehet jobban él, de az életminőség nem csak azon múlik.



jún. 24. 10:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%
Hámmer nagyMájernek érzik ettől magukat, hogy ők bezzeg megpróbáltak kimenni.
jún. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Szolovjov ***** válasza:
75%
Próbálják magukat vigasztalni hogy miután ekkorát hibáztak, nekik mégis mennyivel jobb. Melóznak a hét minden napján minimum 12 órát és így meg tudnak venni egy 20 éves BMW-t. Amit itthon is bőven meg tudott volna tenni. Sőt, ha nem annyi agya van hogy csak segésmunkásnak jó, hanem értékteremtő munkát végez, akkor itthon is lehet bárki milliomos.
jún. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Istenem, de buta vagy 12-es. 😢 Te biztos nem vagy milliomos ennyi ésszel.
jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én eddig még csak olyanoktól hallottam ilyesfajta monológot, akik kimentek, és vagy ott is ugyanolyan rossz szinten éltek, mint ebben az országban, vagy még annál is rosszabbul jártak, mert nem jöttek be a számításaik.
jún. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
38%
Mert nyomorultak. Alkalmatlanok voltak arra, hogy itt boldoguljanak, ezért kimentek külföldre kutyának. Tudják, hogy ott kutyák, megoldás: megpróbálni fikázni azt, aki itt maradt és jobban él, mint ők kint.
jún. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"kimentek külföldre kutyának."


Sokszor hallottam már ezt a szöveget családon belül is, és tudod pont ez a szomorú, hogy egy bevándorló kutyaként, csicskamunkát végezve, gyakran korrektebb bánásmódban részesülnek emberek, mint itthon. Nem pénzre gondolok itt első sorban, hanem pl arra a korrektségre, hogy azt kapod, amiben megállapodtál.

jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16-os!

Ez is egy olyan mítosz, mint a többi hülyeség, hogy külföldön minden jobb. Persze van rá példa, meg van olyan akinek bejön a külföldi élet, csak az nem fikázza a magyarországiakat

jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"mítosz, mint a többi hülyeség, hogy külföldön minden jobb"


Szerintem nem jobb minden külföldön, dehogyis. Itthon élek én is, és nincs is tervben elköltözni. Szimplán csak komoly fájdalmam az említett jelenség.

jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
És fordítva?
jún. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
50%
Nem az otthon maradt embereket nézem le, hanem az országban uralkodó nihilt,közállapotokat,néplelket,kormányhoz hű földesurakat,ügyeskedő vállalkozókat,maffiát stb.
jún. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!