Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Otthon merjem hagyni egyedül...

Otthon merjem hagyni egyedül a 16 éves fiamat, pár napra, panellakásban?

Figyelt kérdés
Egyedülálló anyaként hamarosan üzleti útra kell mennem. Még soha nem maradt egyedül a fiam éjszakára. Azzal kapcsolatban, hogy mit enne stb. nem aggódom, mert talpraesett, viszont az kérdés bennem, hogy otthon hagyjam-e 3 éjszakára. Panellakásban élünk a 2. emeleten, de félek, hogy nehogy beengedjenek a lakók betörőt stb... Szerintetek indokolatlan? Ti hány évesen hagytátok otthon egyedül éjszakára a gyereketeket? Társasházban vagy kertesházban?
jún. 13. 14:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Eddig hányszor engedgek be a lakók betörőt?

Te ismered a fiad, te tudod, mennyire megbízható.

jún. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
16 éves voltam,amikor a szüleim először mentek el nyaralni nélkülem két hétre és egyedül voltam a lakásban. Nem történt semmi baj. Olyankor már bőven van annyi felelősségérzete valakinek,hogy egyedül hagyd akár hetekre is.
jún. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Jóval fiatalabb koromban is volt már ilyen.

Egy időben együtt voltam egy lánnyal akit 16 évesen egész nyárra egyedül hagytak a szülei (apja külföldre ment dolgozni, anyja meg ilyen 3-4 hetekre lement vidékre, ő pedig nem akart menni).

Ha nem valami fogyi aki magára gyújtja a lakást, szerintem túl fog élni 3 éjszakát.

jún. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
36%
u.i. Egy zacskó zsepit mindenképp hagyj a keze ügyében :D
jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Épp ezt próbáltam elmondani: nem a fiamban nem bízom, ő biztosan jól meglesz. Attól félek, hogy esetleg betörők jönnének és pont akkor leszek távol! Panelokba csak nem törnek be rendszeresen, nem? Kisvárosban lakunk, én még nem hallottam ilyenről, de nem tudom...
jún. 13. 14:59
 6/22 Metionin ***** válasza:
95%

Ugyanolyan valószínűséggel törnek be, mint amikor otthon vagy. Ha nem pakoltad ki nyilvánosan a fészbukra, hogy xy időpontban nem leszel itthon, akkor nem fog megnőni a valószínűség, főleg ha nem balhés a környék és eddig sem voltak betörések. Ne hirdesd, aztán annyi.

Én már alsós koromban is voltam egyedül hagyva, mégis akkor törtek be hozzánk, amikor mind otthon aludtunk, erre amúgy sem lehet alapozni.

jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Otthon hagyhatod nyugodtan. Nem kell túlparázni. Vagy hányszor törtek be eddig hozzátok?
jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%
16 évesen, otthon, egyedül? Biztos nem marad sokáig, akkora házibuliban 30-40 emberrel amit rendez, nem fognak félni.
jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Eddig soha egyetlen egyszer sem maradt egyedül, mikor pl dolgoztál, bevásároltál, találkoztál valakivel?

Merthogy a városi, nem elhagyatott helyeken történő betörések többsége napközben esik meg, mikor a lakók, szomszédok nagyobb eséllyel dolgoznak…

jún. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

Miért, ha otthon vagy és úgy törnek be, akkor mi lesz? Ugyanúgy nem tudnád te sem megvédeni mondjuk 3 nagydarab férfitól, ugye?


Egyébként meg nyugodj meg, nem szoktak lakásokba betörni, sőt elsősörban a betörők is azt akarják, hogy ne legyen otthon senki. Ha nagyon félted, akkor mondd éjszakára hagyja menni a tévét, vagy a rádiót a bejárat közelében, hogy ha valaki az ajtó túloldalán van, akkor úgy hallja mintha lennének bent.

Esetleg vehetsz és beüzemelhetsz egy otthoni biztonsági webkamera készletet. Pár tízezer forintért ezekben már van mozgásérzékelős kamera és felragasztható nyitásérzékelők is.

jún. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!