Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A külföldre költözött emberek...

A külföldre költözött emberek miért fikázzák sokszor az otthon maradottakat?

Figyelt kérdés

Ezt sosem értettem, amúgy én nemzeti érzelmű ember vagyok, nem tudnék máshol élni, de alapvetően örülök annak, ha valaki úgy érzi kint megtalálja a számításait és boldog. Viszont azt nem szeretem mikor fikázza az otthon maradottakat, hogy milyen bénák, mert nem léptek le, Magyarországon úgyis minden sz.r, az emberek buták, prolik, stb. Az ilyen dolgokat nem szeretem.

Igazából a nyugati társadalom is pont ugyanúgy rétegződött, mint a magyar, ott is vannak magas képzettségű, intelligens emberek és egyszerűbb munkások ugyanúgy, nem gondolnám, hogy az átlagember műveltebb lenne. Másrészt meg aki kimegy, nem biztos, hogy az ottaniak annyira befogadják és nem éreztetik vele, hogy kívülálló, főleg, ha nem tudja olyan szinten a nyelvet. Szerintem legtöbbször kint nem ér el arra a társadalmi szintre, mintha itthon maradt volna. Ettől még anyagilag lehet jobban él, de az életminőség nem csak azon múlik.



jún. 24. 10:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az akit le írsz, csak egy bizonyos százalékuk. A legtöbben nem ilyenek... Egyébként meg biztos ezzel akarja igazolni önmagát, azt hogy ő jól döntött.
jún. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, és én is sokat tapasztalom. Én magam éveket éltem 2 nyugati országban, utána hazaköltöztem. Személyes tapasztalatom van tehát. Láttam a dolgok jó és rossz oldalát. Egyáltalán nem gondolom, hogy összességeben itthon rosszabb lenne, vagy az emberek rosszabbak lennének. Az számomra rejtély, hogy egyesek, akik saját bevallasuk szerint évek, évtizedek óta külföldön élnek, megtalálták a számításukat, azok miért járnak vissza tíz-húsz év múlva fröcsögni meg gyűlölködni a magyarok ellen a magyar fórumokra. Ha olyan boldogok, hogy érnek erre rá. Miért nem örülnek annak, hogy ők valahol máshol jól érzik magukat, hogy jut eszükbe hazafele acsarkodni. Ha elmentek és már jó ideje nem itt élik meg a hétköznapjaikat, akkor hogy tudnának egyáltalan hiteles véleményt formálni. Még ami engem zavar, mjkor fb-on valamihez hozzaszól de felsőbbséget érezve még hozzateszi hogy amúgy Londonból, Svédországból vagy akarhonnan ír. Olyan hangsúllyal, mintha ettől ő több lenne, fölöttünk állna
jún. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%
es kulfoldon lenezik a magyarokat orban szarsagai miatt amit eu-ban muvel
jún. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Azok a külföldre költözött emberek ilyenek, akiknek kint sem jött össze, nyomorognak valami lyukban, nem tudnak kint szinte sehova eljárni kikapcsolódni, csak dolgoznak.
jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Láttam ennek több szintjét is.


1: neki nagyon bejött, egészen kinyílt neki a világ, és csak azt bánja, hogy nem hamarabb lépte meg, ezt az élményt pedig szeretné átadni. Unokatestvérem Dániába költözött korábban, és akkoriban többször megjegyezte, hogy ha azt az energiát és kitartást, amit a feleségemmel mutatunk, Dániában vetnénk be, milyen életet élhetnénk, és hogy mennyire cseszi az igazságérzetét, ahogy Magyarország ezt eltemeti.


2: mindenki magából indul ki, és sokan ott be is fejezik. Neki volt egy oka, vagy célja, amiért elhagyta az országot, és nem igazán gondol bele, hogy más célok és okok is léteznek. Pl ha neki a pénz volt a lényeg, akkor nehéz lesz neki feldolgozni, hogy valaki lehet elégedett ha ugyanazt - vagy több - munkát fele-/harmadannyi pénzért végezzen.


3: a kiköltözés egyfelől bejött neki, másrészt meg nem, így végső soron azt érte el, hogy mindenhol szar egy kicsit. Ilyenkor az ember keresi az önigazolást, megmagyarázza magának, hogy jó, de otthon még szarabb, és jó döntés volt eljönni.

jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
27%

#3 aki a fideszre szavazott, azoknak nyilván megéri és jó így. A többiek meg szívnak miattuk.


Az hogy egy ember miatt lenézik az összes magyart az meg őket minősíti.

jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

3-4: Ha olyan jó külföldön, akkor sokan miért nem tudnak még egy nyamvadt fodrászt sem kifizetni? Miért haza mászkálnak orvoshoz?

Egyébként meg nem utálnak sehol sem. Munkám miatt sokat utazom mindenfelé Európában. Az emberek nagy része nem gyűlölködik és nem foglalkozik ilyenekkel. Nem mindenki ilyen, mint te.

jún. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Mert kint sem vitte többre, mint itthon, de valahonnan kell neki visszaigazolás arról, hogy rosszul látja a helyzetét.

Arról nem szoktak nagy általánosságban nagy hírverések lenni, amikor valaki fülét-farkát maga alá húzva visszaszivárog Magyarországra - ha másért nem , csak azért, mert ott az aktív élettel vége a "szociális hálónak" is. -Klasszisokkal olcsóbb itthon megdögleni, - ezért érdemes egy kicsi időre ismét "igaz magyar" szerepet játszani...

jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

7-es!

Én kifizettem £850 két fogtömésért, nem mentem haza és a fodrásznál is ott hagyom a £20 £16 helyett. Pedig csak egy sofőr vagyok itt is, mint Magyarországon voltam.

jún. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

9-es vagyok,

És miért van az otthon marad magyarok, hogyha veszek egy b.szó kocsit akkor azt mondjátok csak azért vettem hogy felvágjak vele, de egy olcsó kocsit veszek akkor meg azt mondjátok ezért minek mentem ki, ilyen kocsim Magyarországon is lehetne. Amúgy sugárzik a rosszindulat mindkettőtökből 7, 8, ez miért van?

jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!