Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik kertes házban élnek...

Akik kertes házban élnek lenézik azokat, akik lakásban élnek és kevesebb ház körüli munkához értenek?

Figyelt kérdés
Én bevallom sokszor ezt tapasztaltam, panelben nőttem fel, a nagyszüleim is társasházban laktak, egyszerűen nem volt, hol ilyen ház körüli munkákat megtanulni. Aztán iskolában amikor mondjuk elmentünk kirándulni mindig cikiztek, hogy nem tudok fát vágni vagy ha elmentünk falusi rokonokhoz, ők is mindig azzal jöttek, hogy a városi emberek lusták és életképtelenek. Most is azt látom azokat tartják ügyes embernek, akik házban laknak, rendben tartják a kertet, mindent megjavítanak és az ha lakásban élsz és délután vagy hétvégén nem ilyesmiket csinálsz, akkor ügyetlen vagy. Pedig sokkal kényelmesebb az élet szerintem lakásban.

jún. 20. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Őszintén szólva én irigylem őket amiért nem kell a ház körül bszakodniuk!
jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem van ilyen is, meg olyan is.

Én lakásban élek, egyedül, nem is tudnék mindent megcsinálni egy házban, amihez még kert is van.

Egyszer kaptam eddig beszólást, hogy ő nem tudnak lakásban élni. Aztán valaki mondta, hogy az illető is panelban nőtt fel, csak pár éve költöztek a szüleivel családi házba. És ő még mindig a szüleivel él! Nekem meg a saját lakásom volt, de ő szólt le engem :)

jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Metionin ***** válasza:
95%
Csak a gyökerek. Egy csomó kertes házban élő sem tud mindent megcsinálni, aki nem fával fűt, annak nem kell fát vágni, nem mindenki tart gyümölcsfákat, amiket permetezni kell, nem mindenkit izgat hogy 500-féle virágot gondozzon stb. Szereléshez sem ért mindenki.
jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nézném le? Csomó kertes házban élő se ért mindenhez, és ezzel sincs semmi baj.
jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Normális ember néz le senkit, hanem elfogadja, hogy a másik nem feltétlenül úgy akar élni, mint ő. Ezek a munkák amúgy megtanulhatók, ha valakit érdekel, esetleg még szereti is csinálni. Én laktam panelban is tíz évig, aztán most már régen kertesben, de csak nemrég lett kandallónk és hát megtanultam fát vágni, és rettenetesen élvezem, alig akarom abbahagyni, ha egyszer elkezdem.
jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Én lakásban nőttem fel, és most kertes házban élek a párommal és a gyerekeimmel.

Kertészeti könyveket, folyóiratokat olvastam, youtube videókat néztem meg, a szomszédoktól kértem tanácsot kerti ügyekben, és most nagyon szép veteményes kertünk van, meg sok virág, fa, bokor is van. Ha valami nagyon nehéz munka van, akkor hívok kertészeket, és kifizetem őket.


Ezek mind tanulható dolgok, csak akarni kell csinálni. Nem szeretem azokat az embereket, akik ilyen dolgok miatt ítélkeznek.

jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem nézem le a panellakókat, egy ház megvétele és fenntartása brutális összeg, van akinek csak egy 50 nm-es panelra futja. Másnak meg még arra se.


Tény, hogy a kertes házban élők kénytelenek feltalálni magukat, de akár mondhatjuk a panelosokra is, hogy ügyesek, mert mondjuk maga csempézte ki a fürdőt, rakta le a parkettát és a járólapot, stb. Ezek se elhanyagolandó dolgok ám!


Amúgy én is falusi voltam, mégse tudok fát vágni, mert apám nem engedte 😄 Na erre varrjon gombot, aki akar.

jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Kései Sirató ***** válasza:
92%
Nem nézem le, eszembe sem jutott még ilyen, hogy ezért lenézzek valakit. Azt nézem le, aki bűnöző, munkakerülő, és aki szemetel.
jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Én sem nézem le. Én nem is értem, miért szólnak be a vidékiek. A nagyvárosokban a kertesházak az mégdrágábbak, mint az átlagos lakások. Nem fogok venni kertesházat, csak azért mert azt nehezebb fenntartni és tanuljam meg hogyan is kell ezt csinálni. Hát nem!
jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Aki engem ismer, az tudja, hogy nekem nem való a kertes ház. Még a lakás "kötelező" dolgait sem szívesen csinálom. Amúgy nem egyszerű ez, eleve azt látom, hogy sokan úgy laknak kertes házban, hogy otthon élnek teljes pereputtyal a szülőknél. Én inkább élek lakásban egyedül.
jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!