Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek az gáz, ha valaki...

Szerintetek az gáz, ha valaki nem akar saját lakást, de még csak albérletben sem hajlandó lakni, hanem csakis saját lakóautóban gondolkodik hosszútávon is?

Figyelt kérdés

Ez a valaki én vagyok, nem "a testvérem egyik barátjának anyukájának a ismerőse."


Gyereket nem akarok soha és háziállatom már nincs. Cuccaim alig vannak, igazából mind elfér egy lakóautóban és még maradna is hely.

A lakóautó nyilvánvaló hátrányaival tisztában vagyok, évek óta követek lakóautós csoportokat facen, fórumokat, youtube videókat, és ezekkel együtt is tudok élni.


Néztem lakásárakat. Nem pesti megyeszékhelyeken 25-30 milliótól indul egy normális, Pesten ugyanez már 45 milliótól legalább.


Kertes ház árakat már nem is mondok, főleg nem városon belülit, mert azok már 60+ millióba kerülnek.


Ezzel szemben egy igényes lakóautó már 20 milliótól van.


Igazából ha racionálisan végiggondolom, pont, hogy azt tartom irracionálisnak, ha felveszek egy házra 40 milliós hitelt (feltéve, ha adnak, mert jó eséllyel nem adnának) hogy kb ugyanolyan színvonalú élőhelyem legyen mint amilyet biztosítana számomra egy 20 milliós fullos lakóautó, fizethetném legalább nyugdíjas koromig a hitelt és még csak bejárni sem járhatnám vele Európát, mert helyhez kötött, ha másik városban találnék munkát, akkor nem tudnék odamenni, max ingázással, ami plusz pénz és idő.


Tisztában vagyok azzal is, hogy a lakóautó az nem fog sokat érni 40 év múlva, szinte semmit, míg a ház meg sokkal többet, de milyen áron?


Nem éltem mellette, mert hitelt fizettem végig, ha eladnám, akkor nem tudnék venni mellette jobb lakást, mert minden ingatlanár vele együtt növelné az értékét, tehát jobb lenne nem eladnom... emellett pedig ha azt a pénzt amit nem törlesztőrészletbe fizetnék, hanem amerikai indexkövető SP500-ba raknám, akkor jó eséllyel 40 év végére jóval több pénzem lenne, mint amennyit nyernék a ház értéknövekedésén.


Egyelőre nem tudom másképp látni a dolgokat, kíváncsi vagyok a véleményetekre.



jún. 9. 22:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Eleve azt látom kétféle lakókocsis van. Aki bérel, és bármi baj van a világ másik felére is elmennek intézni neki. És aki sajátot vásárol, na ő neki kicsit ezermesternek kell lennie, mert biztos, hogy valami mindig el fog romlani.
jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Te életed. Esetleg partnert aki ugyan így gondolkozik nehezen talàlsz majd. Én se mennék bele egy ilyen kapcsolatba. De ki nem néznélek érte.
jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Ez nem tőled gáz, hanem amiért nem tud másfelé billeni egy átlagember.

Egyébként én meg - párommal együtt - totál jól vagyunk családi lakásban anyum mellett. Így viszont egyben anyagilag úgyszólván szerencsések vagyunk és tudjuk más jóra fordítani.

jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
72%

Tanyában nem gondolkoztál? 5–10 millióért már lehet kapni elfogadható állapotúakat.

Egyébként nem gáz, ha neked ez jó, és a tervezett életvitelednek megfelelő. Én sem akarok emberek között lakni, meguntam a bunkóságukat.

jún. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

#13


Nézz fel ingatlan.hu-ra, 15 millióért már lehet garzont venni.


Jobb, mint egy lakókocsi, 10-20 millióért.


Szlovákiában ugyanaz a lakóautó majdnem feleannyi, mint nálunk.


Lehúzzák az embereket.

jún. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
22%
Csöves kukorica more
jún. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Bele gondolva romantikusan hangzik, de szerintem ez egy nagyon képlékeny jövőkép.
jún. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
en Ausztraliaban elek lassan 40 eve. Rengeteg nyugdijas eladja a hazat vesz rajta egy valoban kenyelmes furdoszobas satelit telefonos internetes lakokocsit amihez gyakran olyan kisebb autot is van amit a lakokocsi garaxsreszen szalithat az illeto, esvan hogy 4-5 evig jarjak vele az orszagot. a nyugdijat mindig ott kapjak (a bankszamlara) ahol eppen tartozkodnak a lakokocsi eseten nincs kotelezo allando lakcim senkinek. ha valaki pl nalam alszik a garazsban egy matracon es beirja hogy ingyen lakik mondjuk hazi segitsegert vagy kerteszeti munkakert akkor ez a lakcime addig amig itt lakik. itt nem allando lakcim kell hanem egy lakcim ahol az illeto eppen tartozkodik. akik szegenyebbek azok rosszabb minosegut vesznek es elmennek egy lakokocsi parkba ahol a helyfoglalasert kell fizetni meg a viz es villanyhasznalatert es max 3 honapig lehet ott lakni. ha lejar elmegy egy masik helyre es kesz. sokan azert elnek igy mert szegenyek sokan megazert mert nem szeretik a kotottseget. sok fiatal is el igy akik a jovedelmuket alkalmi munkakbol szerzik. Itt ahol elek senki nem itel el senkit sem az eletformajaert sem a kulsejeert. Van egy hely, a neve Byron Bay ott kifejezetten a hippik elnek nekik megfelelo eletformaban a satortol a yurtaig a lakokocsaitol az egyszeru gepkocsiig mindenben. ami vicces ez egy nagyon draga hely ha van kiadando lakas akkor azt nagyon meg kell fizetni mert legtobben nem lakasban vagy hazban elnek ott. ezt hivjak az orszag legszabadabb reszenek, kb 45 eve a hippik alapitottak es azota is ok kepviselik a lakossag nagy reszet. ami ma a magyarknak furcsa az 40 ev mulva elfogadott eletforma lehet majd.
szept. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
bocs a sok helyesirasi hibaert de nagyon ritkan irok magyarul.
szept. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!