Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek az gáz, ha valaki...

Szerintetek az gáz, ha valaki nem akar saját lakást, de még csak albérletben sem hajlandó lakni, hanem csakis saját lakóautóban gondolkodik hosszútávon is?

Figyelt kérdés

Ez a valaki én vagyok, nem "a testvérem egyik barátjának anyukájának a ismerőse."


Gyereket nem akarok soha és háziállatom már nincs. Cuccaim alig vannak, igazából mind elfér egy lakóautóban és még maradna is hely.

A lakóautó nyilvánvaló hátrányaival tisztában vagyok, évek óta követek lakóautós csoportokat facen, fórumokat, youtube videókat, és ezekkel együtt is tudok élni.


Néztem lakásárakat. Nem pesti megyeszékhelyeken 25-30 milliótól indul egy normális, Pesten ugyanez már 45 milliótól legalább.


Kertes ház árakat már nem is mondok, főleg nem városon belülit, mert azok már 60+ millióba kerülnek.


Ezzel szemben egy igényes lakóautó már 20 milliótól van.


Igazából ha racionálisan végiggondolom, pont, hogy azt tartom irracionálisnak, ha felveszek egy házra 40 milliós hitelt (feltéve, ha adnak, mert jó eséllyel nem adnának) hogy kb ugyanolyan színvonalú élőhelyem legyen mint amilyet biztosítana számomra egy 20 milliós fullos lakóautó, fizethetném legalább nyugdíjas koromig a hitelt és még csak bejárni sem járhatnám vele Európát, mert helyhez kötött, ha másik városban találnék munkát, akkor nem tudnék odamenni, max ingázással, ami plusz pénz és idő.


Tisztában vagyok azzal is, hogy a lakóautó az nem fog sokat érni 40 év múlva, szinte semmit, míg a ház meg sokkal többet, de milyen áron?


Nem éltem mellette, mert hitelt fizettem végig, ha eladnám, akkor nem tudnék venni mellette jobb lakást, mert minden ingatlanár vele együtt növelné az értékét, tehát jobb lenne nem eladnom... emellett pedig ha azt a pénzt amit nem törlesztőrészletbe fizetnék, hanem amerikai indexkövető SP500-ba raknám, akkor jó eséllyel 40 év végére jóval több pénzem lenne, mint amennyit nyernék a ház értéknövekedésén.


Egyelőre nem tudom másképp látni a dolgokat, kíváncsi vagyok a véleményetekre.



jún. 9. 22:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
13%
LoL
jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Nem gáz. Én is örülnék egy lakóautónak, de sajna jogsim sincs.
jún. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
és hol fogsz lakni, ha az első kanyarban egy részeg lezúzza a fullos lakóautódat?
jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

20 millióból azért már veszel megyeszékhelyen panelt.


Azért a lakóautó baromi kényelmetlen.


Arra jó mondjuk, ha 5-10 millióért készpénzre tudsz venni vész esetére.

Jobb, mint a hajléktalanság, nyilván, de azt írják hamar tönkremegy.

jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem lassan azt kéne, hogy a rengeteg jogtananul szerzett luxusingatlant elkobozni a gazdáiktól és visszaosztani a vagyont a társadalomnak. Hogy mi a jogtalanul szerzett? Pl sikkasztásból, korrupcióból és mindenféle kétes pénzek mozgatásából megépített kacsalábon forgó paloták.
jún. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

3-as. Vannak barátaim akiknél megaludhatnék addig, amíg a kötelező biztosítója, vagy annak hiányában a MABISZ ki nem fizeti. Jó eséllyel nem fizetnének 20 milliót érte, amivel megszívnám, de összességében jó eséllyel még így is jobban járnék anayagilag, mint hosszútávon hitelt fizetve.


Viszont ez a veszély ugyanúgy megvan akkor, ha panelban lakom, ha az alattam lévő lakásban tűz üt ki, vagy a felettem lévők eláznak, amire kb hasonló esély van, mint arra, hogy egy részeg le GTK-zza a lakóautóm egy kanyarban.


4-es. Valóban lehet venni lakást 20 millióból is, de arra még rá kell locsolni pár milliót, hogy mellé lehessen állítani minőségi szintben egy 20 milkás lakóautóhoz, hogy fair legyen az összehasonlítás.


Nem kényelmetlenek annyira a lakóautók (mármint a jobbak). A jobbakban van igényes ágy, konyha, állózuhany, normál méretű wc. Ami kényelmetlenség az inkább a WC ürítése, meg páralecsapódás, de ezekre vannak jó megoldások.


Hajléktalanságtól meg persze, sok minden jobb :)

jún. 9. 22:37
 7/29 A kérdező kommentje:
5-ös, sajnos ez utópia, főleg amíg ilyen kormányunk van.
jún. 9. 22:37
 8/29 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem meg ne foglalkozz azzal ki mit gondol. Saját pénzéből van, megdolgoztal érte, az aki beszól adott neked bármit?


Ha ebbe látod a jovodet akkor csináld.

jún. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%
Én néztem egy videót, ahol egy pasi a vonaton élt. Nem is tudom mit mondott, hogy gimi vagy egyetem után találta ezt ki és azóta így él. Szóval nem csak olyan emberek léteznek akik albiban vagy saját lakásban/házban élnek.
jún. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen hiszem, hogy egy lakásnál kényelmesebb egy bármilyen luxus lakóautó, de ez a része még rendben is van, a te döntésed, te fogsz ott lakni.

De az adminisztrációs oldalát hogy fogod megoldani, pl. bejelentett lakcím?

jún. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!