Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Istenhegyről költözök Pesterzs...

Istenhegyről költözök Pesterzsébetre a határ út közelébe, milyen lesz, mennyire lesz más a környék, lakóhely?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nagy váltás lesz de sajnos így hozta a helyzet a Istenhegyi ház 100 éves és nem lehet felújítani már sajnos, fontos volt a kertes ház így sajnos amit meg tudtunk fizetni és ami nagyon tetszik az itt van Pesterzsébeten. Itt a Istenhegyen már nem jól éreztük magunkat nagyon kinézett a lakóközösség, sol sznob gazdag...
jún. 8. 05:16
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

A forgalom elég erős arrafelé. A villamos menetrendet kívülről fogod fújni. Egyébként jó a közlekedés, kapcsolat a belvároshoz.

Közel a piac jó vásárlási lehetőségek. Orvosi rendelők mind közel lesznek hozzád. Riogatnak majd a cigányokkal, de azok mindenhol vannak.

jún. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én csak átutazni szoktam arra busszal, de látom Pesterzsébeten a folyamatos elcigányosodást. Szép környék lenne, de a lakosság elég primitív, tisztelet a kivételnek. Én Lőrincen lakom egy ideje, itt is sok a proli, cigány viszonylag kevesebb, de régen a Városliget környékén laktam évtizedekig, arra több a kulturáltabb egyén (igaz, roma és proli is van nem kevés).

Budapesten a kertes részek nagy részével ez a helyzet. Vagy lassan elcigányosodó lecsúszó külkerületek, vagy olyanok, mint az Istenhegy, tele nagyon gazdagokkal. Középút kevés van, talán még Zugló olyan, vagy Újbuda külső részei, Óbuda kertes övezete. Ez jól mutatja, milyen folyamatok játszódnak le a társadalomban. Szűkül a középosztály.

Én a helyedben lehet, hogy maradnék az Istenhegyen, bár arrafelé még nem laktam, így nem tudom, milyen lehet ott lakni, de Pesterzsébetnél szerintem jobb.

jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%
A legnyomorusagosabb kerulet legrosszabb reszerol beszelunk. En ilyenkor szoktam egy erkelybe a kertet meglatni civilizalt helyen.
jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!